خروج

چگونه برچسب بسازیم؟ (تنها با کاغذ مومی و چسب نواری)


ساخت برچسب یا استیکر

روش های زیادی برای ساخت برچسب یا استیکر در خانه وجود دارد اما درنهایت همه آن‌ها به یک تصویر گرافیکی با پشت چسب دار ختم می‌شوند. در ادامه به شما راحت‌ترین روش ساخت برچسب در خانه را آموزش می‌دهیم.

آموزش ساخت برچسب کتاب، آموزش درست کردن برچسب

 

برچسب چیست؟

استیکر یا برچسب تصویری است که پشت آن چسبناک است تا بتوانید آن را روی سطوح مختلف مثل کاغذ، چوب، لپ تاپ، کیبورد، کاور موبایل، کمد دیواری و تقریباً هر چیزی که به فکرتان می‌رسد محکم کنید. در این مقاله روشی کاربردی و ارزان برای ساخت برچسب در خانه را آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید از این روش برای ساخت برچسب ناخن، برچسب کیبورد، برچسب دیواری و... استفاده کنید تا همه‌چیز را بر اساس سلیقه و خلاقیت خودتان تزئین کنید. لوازم اصلی موردنیاز برای این کاردستی تنها کاغذ مومی و چسب نواری است.


لوازم موردنیاز ساخت برچسب در خانه

 درست کردن برچسب، چگونه برچسب درست کنیم

تصاویر، می‌توانید آن‌ها را پرینت و نقاشی کنید یا از عکس‌هایی که در خانه دارید استفاده کنید.
کاغذ مومی
قیچی
چسب نواری پهن
یک جسم تیز مثل چاقو، کاتر یا تیغ
چسب مایع، چسب ماتیکی یا چسب نقطه‌ای

چگونه برچسب درست کنیم؟

ساخت استیکر در خانه روند جذاب و سرگرم‌کننده‌ای است. در این مقاله از تصاویر زیبایی از گل‌ها استفاده شده است اما شما می‌توانید با هر تصویری که دوست دارید برچسب بسازید. 

مرحله اول : تصاویر را انتخاب کنید

برای این کار می‌توانید عکس‌های زیبا و استیکر های بامزه را از پینترست یا اینترنت چاپ کنید. می‌توانید نقاشی‌های خودتان را روی برچسب چاپ کنید یا عکس‌هایی از مجله‌ها و آلبومتان را تبدیل به برچسب کنید.

آموزش ساخت برچسب دخترانه

 

مرحله دوم: استیکر ها را با قیچی ببرید

روش های بریدن مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس سلیقه و علاقه خودتان یکی را انتخاب کنید.

چگونه برچسب دیواری بسازیم

 

مرحله سوم: چسب نواری را روی کاغذ بچسبانید

بهتر است کاغذ مومی را روی یک سطح صاف بزارید و چهار طرف آن را با یک تکه چسب نواری کوچک محکم کنید تا تکان نخورد و همه‌چیز صاف و بدون چروک آماده شود. بعدازاینکه کاغذ مومی را صاف کردید یک‌لایه چسب نواری را روی آن بچسبانید. می‌توانید این کار را تا چند ردیف تکرار کنید تا بتوانید همه استیکر ها را جا دهید.

مشاهده و خريد آنلاين کاغذ مومی

چگونه خودمان برچسب بسازیم، آموزش ساخت بر چسب

 

مرحله چهارم: تصاویر را روی چسب بزارید

بعدازاینکه به‌اندازه کافی چسب نواری روی کاغذ مومی گذاشته شد تمام تصاویری که آماده کردید را طوری چسب نواری بزارید به‌طوری‌که رویش به سمت شما باشد. حواستان باشد که تصاویر از چسب نواری بیرون نزنند. بهتر است از چسب پهن استفاده کنید تا فضای کافی برای کار داشته باشید. اگر می‌خواهید برچسب بزرگ درست کنید می‌توانید چند ردیف چسب را کاملاً جفت یکدیگر روی کاغذ مومی بچسبانید و بقیه مراحل را انجام دهید.
(برای اینکه برچسب ها سر جایشان بمانند و تکان نخورند می‌توانید با یک تکه چسب کوچک آن‌ها را محکم کنید)

آموزش ساخت برچسب تاتو

 

مرحله پنجم: یک‌لایه دیگر چسب نواری اضافه کنید

با استفاده از همان چسب نواری قبلی یک دور دیگر روی برچسب ها (تصاویری که آماده کردید) را بپوشانید تا کاملاً سر جایشان محکم شوند و تکان نخورند.
در این مرحله می‌توانید چسب نواری را به‌اندازه برچسب ها ببرید و روی آن‌ها بچسبانید که هم راحت‌تر است و هم احتمال چروک شدن چسب وجود ندارد.

چگونه برچسب دوچرخه بسازیم

 

مرحله ششم: برچسب ها را با قیچی ببرید

بعدازاینکه کارتان با چسب نواری تمام شد برچسب ها را با قیچی ببرید و به شکل دلخواه دربیاورید.

چگونه برچسب کیبورد بسازیم، برچسب لپ تاپ

 

مرحله هفتم: کاغذ مومی را از برچسب جدا کنید

حالا وقتش رسیده که کاغذ مومی را از برچسب جدا کنید. این مرحله کمی سخت است به همین دلیل باید از یک جسم تیز کمک بگیرید. فقط کافی است یک‌گوشه از کاغذ مومی را جدا کنید تا بقیه کاغذ به‌راحتی جدا شود. حتی اگر نمی‌خواهید از برچسب هایتان در همان لحظه استفاده کنید بهتر است کاغذ مومی پشت آن‌ها را جدا کنید و برچسب هایتان را روی یک ورق کاغذ مومی جدید بچسبانید. این‌طوری برچسب به‌راحتی از کاغذ مومی جدا می‌شود و دیگر نیاز به جسم تیز نیست.

آموزش ساخت برچسب دخترانه

 

مرحله هشتم: از برچسب استفاده کنید

برچسب های شما حالا کاملاً قابل‌استفاده هستند. از این برچسب ها می‌تواند روی کاغذ، چوب و دیوار استفاده کنید. حتی می‌توانید لیبل بسته بندی را از این روش بسازید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. بعدازاینکه چند بار این مراحل را تکرار کردید کم‌کم می‌توانید برچسب کیبورد و لپ تاپ را با همین روش بسازید. اینکه خودمان برچسب بسازیم کار بسیار سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیزی است و نتیجه نهایی به تمام زحماتش می‌ارزد.
 

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ مومی

آموزش ساخت برچسب دخترانه، آموزش ساخت برچسب کتاب

توصیه می‌شود در هنگام خرید کاغذ به قیمت کاغذ و کیفیت آن توجه کنید.

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

چگونه برچسب بسازیم؟ (تنها با کاغذ مومی و چسب نواری)


کلمات کلیدی : برچسب، ساخت استیکر، آموزش ساخت برچسب، درست کردن برچسب، چگونه برچسب درست کنیم، ساخت برچسب فانتزی، ساخت برچسب با کاغذ، آموزش ساخت برچسب با چسب نواری، چطور برچسب درست کنیم،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (5)
       

زهرا 1400/05/25 13:6:25

میشه بجاش از کاغذ روغنی استفاده کرد ؟

سپیده پاسخ داده شده در تاریخ 1400/07/30 , 1:9:48

آره راست میگه میشه؟

Admin پاسخ داده شده در تاریخ 1400/07/30 , 10:25:26

بله کاملا امکان پذیره

زهرا بازقندی پاسخ داده شده در تاریخ 1400/10/07 , 10:4:3

بله

اسرا پاسخ داده شده در تاریخ 1401/03/24 , 16:52:59

بله با هر کاغذی میشه برچسب درست کرد


مقاله بعدی

1399/08/05
روش‌های چاپ مختلف با رنگ‌های متنوع می‌توانند انتخابی مناسب برای چاپ لیبل ارزان قیمت باشند. لیبل پاستلی، لیبل متالیک، لیبل شیشه ای، لیبل کرافت و لیبل نئونی از انواع لیبل رنگی هستند
1399/08/03
هر سطحی نیازمند روش خاصی برای کندن برچسب، لیبل و استیکر از روی آن است.
1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...