خروج

هرآنچه باید درباره سبک طراحی سوئیسی بدانیم


شما بدون اینکه متوجه باشید تحت تأثیر المان‌های طراحی گرافیک سوئیس قرارگرفته‌اید. سبک طراحی سوئیسی کم‌کم وارد تمام قسمت‌های دنیای طراحی‌شده است. بعدازاینکه متوجه شدید استایل سوئیسی از چه چیزی گرفته می‌شود همه‌چیز برایتان روشن خواهد شد.
چون فقط اسم این سبک سوئیسی است به این معنا نیست که تنها از کشور سوئیس گرفته‌شده است. این سبک الهام گرفته از تعداد زیادی از هنرمندان فوق‌العاده سوئیسی است که درجاهای مختلف دنیا و بیشتر از روسیه، هلند و آلمان بوده‌اند. بعد از دهه پنجاه سبک سوئیسی تبدیل به یک سبک طراحی بین‌المللی شد و هنرمندان زیادی شروع به استفاده از آن کردند. طراحی سوئیسی یکی از برترین سبک‌های طراحی است که منبع الهام طراحان تازه‌وارد و باتجربه است.
طراحی سوئیسی از چند منبع مختلف الهام می‌گیرد و ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد. در ادامه ویژگی‌های سبک طراحی سوئیسی را معرفی می‌کنیم تا با این نوع طراحی بیشتر آشنا شوید.

 

هندسه

سبک طراحی سوئیسی

طراحان سوئیسی توانستند استایل را وارد طراحی هندسی کنند و این آثار هنری زیبایی با اشکال هندسی خلق کنند و استفاده از اشکال هندسی تبدیل به یک نماد برای طراحی سوئیسی شده است. ممکن است حضور یک مثلث درون یک مثلث خیلی ساده به نظر بیاید اما قرار گرفتن آن در کنار المان‌های طراحی سوئیسی آن را تبدیل به یک طراحی فوق‌العاده و غیرمنتظره می‌کند.

 

یکنواختی

سوئیسی‌ها علاقه زیادی به یکنواختی دارند این ویژگی همراه با توجه زیاد آن‌ها به جزئیات  نتیجه‌ی خیلی خوبی دارد. تمام جزئیات یک طراحی سوئیسی طوری کنار هم قرار می‌گیرند که درنتیجه نهایی یکنواخت و غیر پیچیده به نظر می‌رسد.

 

گرید

سبک طراحی سوئیسی

برای بسیاری از طراحان گرید تنها یک راهنما است که به آن‌ها کمک می‌کند بفهمند که طراحی‌شان به کدام سمت می‌رود اما در طراحی سوئیسی از خود گرید استفاده می‌شود و با استفاده از آن تمام دیزاین باهم مرتبط می‌شود.

 

سنز سریف

سبک طراحی سوئیسی

در طراحی سوئیسی فونت‌های سنز سریف زیاد دیده می‌شوند. فونت‌های سنز ریف یک دسته‌ی خاص از فونت‌ها هستند که بزرگ‌تر به نظر می‌رسند و گوشه‌های الفبا در آن‌ها وجود ندارد. این دسته فونت‌ها تبدیل به نمادی از تایپوگرافی طراحی سوئیسی شده‌اند. دلیل محبوبیت این فونت کاربردی بودن آن‌ها است. فونت‌های سنز سریف می‌توانند در محیط‌های صنعتی، کلاسیک، حرفه‌ای یا خودمانی استفاده شوند.

 

عکاسی

تصاویری که در طراحی سوئیسی استفاده می‌شوند برخلاف دیگر سبک‌ها نیازی نیست خیلی در چشم باشند و باید با یکنواختی و سادگی کلی طرح هماهنگ باشند. یکی از دلایل محبوبیت طراحی سوئیسی راحت بودن آن به چشم است شما می‌توانید ساعت‌ها به یک طراحی سوئیسی نگاه کنید و خسته نشوید. قانون‌مند بودن، یکنواختی و هارمونی کامل طرح باعث می‌شود اطلاعات توسط انسان‌ها به‌راحتی دریافت شوند و نگاه کردن به طراحی لذت‌بخش باشد.

 

در ادامه تعدادی از بهترین نمونه‌های طراحی سوئیسی را جمع‌آوری کرده‌ایم. این نمونه‌ها به‌اندازه‌ای هستند که بتوانند الهام‌بخش باشند و تصویر کلی از طراحی گرافیک سوئیسی به شما نشان دهند. با دیدن این طرح می‌توانید ببینید ویژگی‌های بالا چگونه در طراحی استفاده می‌شوند. یک تمرین خوب این است که این طراحی‌ها را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک از المان‌های طراحی بالا را در آن پیدا می‌کنید.

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

سبک طراحی سوئیسی

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

هرآنچه باید درباره سبک طراحی سوئیسی بدانیم


کلمات کلیدی : سوئیس، طراحی گرافیک سوئیس، طراحی گرافیک سوئیسی، سبک طراحی سوئیسی، پوستر سوئیسی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...