خروج

تاثیر کاغذ مناسب در چاپ کاتالوگ


هنگامی که تصمیم به چاپ کاتالوگ می گیرید یکی از مواردی که پس از طراحی بسیار مهم است انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ   می باشد. جنس و ضخامت کاغذی که برای چاپ کاتالوگ انتخاب می کنید تاثیر بسیار زیادی در موفقیت پروژه چاپی شما خواهد داشت. اگر این کاغذ به اندازه کافی ضخیم و مرغوب نبوده و کیفیت چاپ آن خوب نباشد علاوه بر اینکه ماندگارنخواهد بود  پس  از مدتی کوتاه غیر قابل استفاده خواهد شد و در نگاه مشتری نیز تاثیر خوبی نمی گذارد حتی ممکن است این طور برداشت  شود که شما برای حرفه خود ارزش قائل نیستید و خدمات بی کیفیت ارائه می دهید.

اما در مقابل، انتخاب یک کاغذ مناسب و مرغوب مشتری را ترغیب به خواندن ادامه کاتالوگ می کند و وی را برای خرید از شما به یک اطمینان نسبی می رساند. در حالی که جزئیات بسیار زیادی در این مورد تاثیرگذار هستند اما ارائه خدمات و هدایای تبلیغاتی با کیفیت تاثیر بسیار زیادی در نگاه مشتری شما خواهد گذاشت. 

 

طراحی و چاپ کاتالوگ


گزینه های زیادی برای انتخاب کاغذ در وزن و ابعاد مختلف پیش رو دارید که ممکن است انتخاب از بین آنها برای شما کمی سخت به نظر برسد. سایز و ابعاد کاتالوگ شما می تواند بسته به طرح، کاربرد و سلیقه شما انتخاب شود. در واقع کاتالوگ وبروشور ابعاد استاندارد خاصی ندارد و بستگی به  نظر سفارش دهنده می تواند و می توان بسته به کاربرد، آن را در هر سایزی سفارش دهد اما برخی سایزها مثل A33  برای چاپ کاتالوگ متداول تر هستند چون برای  استفاده های بعدی مثل گذاشتن آن در پاکت، کار را ساده تر می کنند.

موضوع مهمتر وزن و ضخامت کاغذ است که تاثیر بسیار زیادی در ظاهر کاتالوگ و ماندگاری آن خواهد داشت. انتخاب گرماژ کاغذ نیز بسته به نیاز شما دارد اما معمولا برای چاپ کاتالوگ از کاغذهای 100، 120 و 1600 گرمی استفاده می کنند.

 

جهت دانلود فایل مقاله "تاثیر کاغذ مناسب در چاپ کاتالوگ" روی لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله "تاثیر کاغذ مناسب در چاپ کاتالوگ"


کلمات کلیدی : چاپ ، تبلیغات ، چاپ دیجیتال ، چاپ کاتالوگ ، بروشور


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/10
با گذشت زمان انتخاب های مختلفی برای چاپ روی پارچه به وجود آمده است به طوری که شما می تواند تکه ای از پارچه را وارد پرینتر کنید و...
1399/10/10
شما می توانید با چاپ دستی برگ و دیگر اشیایی که در طبیعت یافت می شوند آثار هنری زیبایی خلق کنید. جوهر چاپ قابل حل در آب برای چاپ با برگ مناسب البته...
1399/10/09
چاپ دستی تاریخ بسیار طولانی دارد و روش هایی که در زیر مجموعه چاپ دستی قرار می گیرند هزاران سال است که از آن ها استفاده می شود. چاپ دستی بیشتر برای...