خروج

بنرهای تبلیغاتی


این روز ها بازار تبلیغات و روش های مختلف و مدرن تبلیغاتی داغ است. هر برندی برای بیشتر دیده شدن و جذب مخاطب بیشتر در تبلیغات خلاقانه و مخاطب پسند از برند دیگر پیشی می گیرد. یکی از راه های تبلیغات و دیده شدن "چاپ بنر" است. وقتی صحبت از بنر و چاپ بنر می شود اولین چیزی که به ذهن ما می رسد تصاویر تبلیغاتی بزرگی هستند که در سطح شهر و روی بیلبوردهای تبلیغاتی مشاهده می کنیم. در واقع چاپ بنر یکی از رایج ترین راه های تبلیغاتی است اما تعریف دقیق بنر چیست؟

بنر پیامی است که به شکلی هنری، شامل تصویر و متن، که روی نوعی پارچه خاص نقش می بندد و بر اساس نیاز سفارش دهنده سایز و جنس آن تهیه و چاپ می شود. بنر بیشتر استفاده تبلیغاتی دارد، هر چند تبلیغات از طریق بنر تنها راهکار تبلیغ نیست ولی تجربه نشان می دهد که استفاده هوشمندانه از بنر، به ویژه در معرفی نام تجاری (برند) در پیشبرد فروش بسیار موثر است.
 

چاپ بنر تبلیغاتی

 

به طور خلاصه در تعریف بنر می توان گفت که بنر، در واقع پرچمی است که یک پیغام، لگو و سمبل را منتقل می کند.

بنر در حقیقت چیزی مثل بیرق و پرچم است که در گذشته از آن استفاده می شد. با این تفاوت که در آن زمان از بنرها برای نشان دادن چهره قدیسان در کلیسا، در جنگ ها برای نشان دادن علامت سپاه های جنگی، یا شناسایی مکانی خاص استفاده می شد. اما امروز بیشتر کاربرد بنر در مسابقات بزرگ ورزشی و تبلیغات است. حتی در برخی مناسبت ها ملی و مذهبی برای عرض تبریک یا تسلیت و یا مناسبت های سیاسی مثل انتخابات جهت تبلیغ نامزدها از چاپ بنر و چاپ بروشور و تراکت استفاده می کنند.

چاپ بنر تبلیغاتی امروزه بسیار رایج شده، به سادگی می توان به یک طراح سفارش هدف تبلیغاتی خود را بدهید و پس از آماده شدن طرح آن را در ابعاد مناسب چاپ کرده و در معرض دید مخاطب قرار دهید. اما چون چاپ بنر مربوط به تبلیغات در فضای باز بوده و برای اییکه بهتر دیده شود باید در مکان های عمومی و پر رفت و آمد قرار بگیرد به ناچار در معرض نور آفتاب و یا بارش باران قرار خواهد گرفت. بنابراین مهم است که با استفاده از جنس مرغوب و با دوام تبلیغات خود را ماندگار تر کنید.

 

 


جهت دانلود فایل مقاله "بنرهای تبلیغاتی" روی لینک زیر کلیک کنید:بنرهای تبلیغاتی.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ فضای باز، تبلیغات، بنر، بنر تبلیغاتی، انتخابات


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/24
کسب و کار های خانگی و کوچک می توانند با چاپ استیکر اختصاصی بسته بندی خود را بهتر و جذاب تر کنند و از یکی از تکنیک های اساسی بسته بندی استفاده کنند.
1399/10/05
چاپ بنر در انواع مختلف و سایز های مختلف انجام می‌شود و هر کسی بر اساس ایده و نیاز هایش می‌تواند چاپ بنر اختصاصی و شخصی سازی شده انجام دهد. در بین همه روش های چاپ بنر...
1399/10/04
چاپ بنر کم هزینه است، به راحتی توجه مخاطبان را جلب می کند و بسیار با دوام است. به همین دلیل روش خوبی برای بازاریابی و تبلیغات با بودجه کم است اما قبل از چاپ بنر نکات مهمی...