خروج

کارت ویزیت


طراحی یا خلق یک کارت ویزیت جالب و به یاد ماندنی که بتواند یادگاری از یک برند باشد , برای رسیدن به هدف توسعه و پیشرفت یکی از کلیدی ترین راه ها برای تبلیغ در بازار کار می باشد. داشتن یک طرح  حرفه ای و زیبا و مختصر یک ایده کامل در طراحی می باشد.

اگر این اولین کارت ویزیتی است که شما برای کسب و کار خودتان آماده می کنید احتمالا می خواهید که این کارت شامل جزئیات وابسته و شایسته مربوط به کارتان باشد و نشان دهد شما چه امکاناتی را برای مشتری پیشنهاد می کنید.
کارت ویزیت  نباید اطلاعات غیر معقول و عجیب و غریب  برای  خواننده داشته باشد و یا اطلاعات  غیر ضروری روی کارت طراحی شود و تجارت شما را اغراق آمیز و بیشتر از سطحی که هستید نشان دهد.

 

 
 
 
 

 

هدف اصلی ازکارت  ویزیت فراهم کردن شرایط ایده آل  برای مشتری  بالقوه شماست و اطلاعات شخصی و غیر ضروری  نباید در کارت نوشته و باعث فریب خواننده شود .

مثلا درچند خط اسم وعنوان و حیطه فعالیت یا تخصص شما کافیست و بهترمی باشد ناشیانه طراحی نشود. هم چنین فن چاپ نقش بسیارمهم و حیاتی در طراحی و چاپ کارت ویزیت دارد.

انتخاب رنگ در کارت ویزیت بسیار مهم بوده و بهتر است از رنگ تیره کمتر استفاده شود. ورنگ  تیره و روشن باهم  استفاده شود. از رنگ های اضافی که تعادل کارت ویزیت را از بین می برد ویا بیش از 2 یا 3 رنگ جداً خودداری فرمایید.

اگر شما قصد غنی کردن یا پربارکردن پالت یا جدول رنگ  کارت ویزیت تان را دارید از یک سایه در تصویر یا یک  ته رنگ ازآن انتخاب کنید که نشانه و عامل مهمی در همه کارت ویزیت ها می باشد.

بافت یا کاغذی که کارت ویزیت شما روی آن  چاپ می شود نقش  بسیار مهمی داردو می تواند مثل  بقیه چیزها تاثیرگذار باشد.

بهتر است  سبک حروف به گونه ای باشد که سادگی و ظرافت کار شما را به نمایش بگذارد.

بهترین انتخاب فونت ساده وتناسب رنگ ها و یکپارچگی آن  می باشد.

بعد از طراحی جنس کارت (براق یا مات بودن ) مدل آن مهم می باشد. مشتری بعد ازچند ثانیه پس از دیدن کارت ویزیت شما نظر و دیدگاه خود را به طور صریح اعلام خواهد کرد و برای همین است که اکثراً از روی ظاهر کارت شما را قضاوت خواهند کرد بدون اینکه کیفیت کار شما را بدانند و این جمله درست است که اغلب مردم از روی جلد کتاب در مورد کتاب قضاوت می کنند.

اندازه عرف و معمول کارت ویزیت 55*88 mm است و بهترین پیکسل رنگی  که این سایزرا ساپورت می کند 39*10 پیکسل است و باید مطمئن باشید که هر تصویری حداقل به 300Dpi برای کیفیت بالا و نتیجه بهتر نیاز دارد و بهترین ایده برای کارت ویزیت حالت CMYK  در مقایسه با RGB می باشد.

 

 

با همه  این توضیحات بهترین و مهمترین عامل در کارت ویزیت طراحی و بی عیب و نقص بودن کارت است.

انتخاب رنگ ها از نظر زیبایی شناسی ورعایت اصول هنری خوش آیند است و دل پذیربودن رنگ و طرح با هم و خوانا بودن نیز ازعوامل مهم در سیستم طراحی می باشد.

 


کلمات کلیدی : کارت ویزیت ، چاپ ، طرح ، رنگ ، طراحی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (4)
       

حیدری 1395/09/03 23:34:16

بسیار مفید

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1395/09/03 ,

مرسی

موسوی 1395/09/03 23:41:46

با تشکر ، مطلب مفیدی بود.

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1395/09/03 ,

مرسی


مقاله بعدی

1399/11/04
افرادی که در مشاغل حقوقی کار می کنند باید سعی کنند با استفاده از کارت ویزیت در ذهن مردم بمانند و خودشان را معرفی کنند. وکیل ها جزو افرادی هستند که...
1399/10/22
چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه با متن درست و طراحی خاص یکی از عوامل موفقیت سالن است. کارت ویزیت به مشتری ها کمک می کند به راحتی...
1399/10/22
کارت ویزیت املاک خاص روش خوبی برای به چشم آمدن در یک حیطه شغلی پررقابت است. طراحی کارت ویزیت املاک خوب می‌تواند به‌عنوان برگه ضمانت....