خروج

کاپ کیک چیست؟


از دیر باز تا کنون، کیک کاربرد و مصرف زیادی در برنامه ی غذایی و البته مراسم و مناسک های مختلف بشر داشته است. همواره به یاد داریم، می خوانیم و می دانیم که کیک عنصر و مهمان اصلی هر مراسم، مجلس و جشنی بوده است و بشر کوشیده است تا با استفاده از آن، فضا و اتمسفر بهتری را برای خود و دیگران رقم بزند.

با این حال به لطف تکنولوژی، امروزه می بینیم که بر خلاف گذشته، تولید، پخت و البته مصرف کیک بیش از پیش ساده، سریع و البته ارزان شده است. روشن است که با گسترش یافتن فرآیند تولید و عرضه ی کیک، صنعت های وابسته به آن نیز نقش برجسته ای می یابند و بشر توجه بیشتری به آن ها می کند.

کاپ کیک

هم چون دیگر کالا و ماده های غذایی صنعتی، کیک نیز از رشد و گسترش صنعت بسته بندی بی بهره نمانده است و همواره در معرض ارزش های افزوده ای که از این صنعت به صنعت تولید و فرآوری کیک سرازیر می­گردد، قرار گرفته است.

کاپ کیک یا همان مافین، از جمله دستاورد های ارزشمند و بی بدیلی است که صنعت بسته بندی برای صنعت تولید و فرآوری کیک به همراه داشته است. کاپ کیک را می توان ظرفی، کاسه، سینی کوچک و بسته بندی انفرادی برای کیک دانست. کاپ کیک این امکان را به شما می دهد تا کیک های خود را در قالب و میزان های انفرادی، به تعداد و اندازه ی شخصی برای هر یک از مهمان ها، دوست ها و آشنا های خود بپزید و سرو کنید.

کاپ کیک

کاپ کیک ها به طور معمول از ترکیب های مختلف کاغذ و مقوا و البته مشتق های پلاستیکی سالم و مناسب این کار، ساخته می شوند. ساختار خاص کاپ کیک به شما این امکان را می دهد تا مواد اولیه ی پخت کیک را درون آن ریخته، آن را درون فر قرار دهید و سپس برای مهمان های خود، آماده کنید.

از نکته های مهم برای انتخاب و گزینش کاپ کیک مناسب، می توانیم به جنس کاغذ، جنس روکش به کار رفته در درون و بیرون آن اشاره کنیم. مهم است که کاپ کیک از پلاستیک، کاغذ گلاسه و مقوا های مناسب و سالمی تهیه شده باشد.

کاپ کیک

کاپ کیک ها گونه های مختلفی دارند. برخی از آن ها برای مرحله ی پیش از پخت کیک و پخت کیک به کار می روند و برخی دیگر برای مرحله ی پس از پخته شدن کیک استفاده و کاربرد دارند. مهم این است که مصرف کننده درک و شناخت کافی از چرایی مصرف کاپ کیک داشته باشد. برای نمونه، اگر قصد شما سرو کردن کیک در مراسم و محفل است، بهتر است از پیش از کاپ کیک هایی که برای پخت کیک به کار می روند استفاده کنید تا پس از پخت کیک زحمت خاصی برای تقسیم آن و قرار دادن در کاپ کیک نداشته باشید که البته اگر این موضوع پیش از پخت کیک انجام شود به مراتب بهتر است.

خبر خوب این است که عمده ی کاپ کیک های موجود در بازار، برای این گونه مصرف تهیه شده اند و شما می توانید با مراجعه به فروشنده که عمده ی آن ها نیز قنادی ها هستند، کاپ کیک مورد نظر خود را تهیه کنید.

کاپ کیک

نکته ی بعدی در خرید کاپ کیک، جنس، طرح، شیوه ی مصرف کردن و رنگ و چیدمان آن است که البته نگارنده در مقاله و یادداشت های بعدی، به آن ها نیز خواهد پرداخت. پس اگر قصد استفاده از کاپ کیک را دارید، ادامه ی مقاله ی پیش رو را دنبال کنید تا اهم مطلب و نکته های مهم در خصوص خرید و مصرف کاپ کیک یا همان مافین را دریابید.

برای دانلود فایل مقاله ی «کاپ کیک چیست؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «کاپ کیک چیست؟».


کلمات کلیدی : کاپ، کیک، مافین


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/05
قیف خامه زنی کاغذی از کاغذ مومی یا کاغذ روغنی ساخته می‌شود و این قیف ها را خودتان هم می‌توانید در خانه بسازید.
1399/07/05
قیف خامه زنی یا قیف قنادی یکی از لوازم شیرینی پزی و آشپزخانه است که برای تزئین کیک، شیرینی، حلوا و غیره استفاده می‌شود.
1398/12/14
در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد کاپ کیک برای خوراکی های دیگر بپردازیم تا مصرف کننده را نسبت به دیگر مصارف کاپ کیک آگاه سازیم...