خروج

مصرف های کاغذ کرافت در خانه


ابزار ها و سازه های مختلف بسته بندی، هم چون نایلون، نایلکس، کاغذ کرافت، کیسه های پلی پروپیلن، کیسه های برنج، کیسه های پارچه ای و در نهایت گونی های معروف و شناخته شده که در گذشته برای بسته بندی و حمل و نقل برنج به کار می رفتند، هر کدام مصرف، ویژگی و کاربرد خاص و ویژه ی خود را دارند.

بر خلاف باور و دیدگاه عموم، همه ی مورد های بسته بندی که در بالا یاد شد، افزون بر کاربرد بسته بندی و نگه داری محتوای داخلشان (مواد غذایی، میوه، حبوبات، برنج، غلات و نمونه های مشابه)، کاربرد های گسترده و فراوانی در کار های روزمره که در خانه انجام می گیرند، دارند.

کرافت

بی اطلاعی و عدم آگاهی نسبت به کاربرد و استفاده ی شیوه های بسته بندی و استفاده ی دوباره از بسته بندی های مختلف هم چون نایلون، کاغذ کرافت و کیسه های برنج، سبب شده تا این گونه های بسته بندی پس از یک بار مصرف، دور انداخته شوند. شیوه ای که نه تنها برای اقتصاد خانواده مفید و به صرفه نیست، که در بلند مدت به آسیب رساندن به جامعه، محیط زیست، اقتصاد کشور و دیگر بخش و زمینه های مرتبط، می انجامد.

پس نگارنده بر آن شد تا در مجموعه یادداشت هایی جداگانه، به تحلیل و پردازش کاربرد و استفاده های مختلف گونه های متفاوت بسته بندی (به ویژه کاغذ کرافت، نایلون، کیسه برنج و کیسه های پلی پروپیلن) در خانه و خانه داری، بپردازد.

کاغذ کرافت

این یادداشت به بررسی و آنالیز کاربرد های کاغذ کرافت در کار های روزمره ی منزل نگاه دارد.

استفاده از کاغذ کرافت برای جلد کردن دفتر

کاغذ کرافت به دلیل مقاومت، سادگی، رنگ مناسب و جنس خوبی که دارد، یکی از گزینه های کاربردی و مفید برای جلد کردن کتاب و دفتر کودک ودانش آموز به کار می رود. البته این درباره ی موردی است که کاغذ کرافت پیش از این برای نگه داری موادی مانند گوشت و ماهی که اثری از محتوا بر روی کاغذ باقی می گذارند، استفاده نشده باشد.

کاغذ کرافت

استفاده از کاغذ کرافت برای نقاشی کردن و یادداشت

در این مورد سالم بودن کاغذ کرافت چندان اهمیت ندارد. تنها کافی است که کاغذ ساده و بدون طرح باشد. شما می توانید کاغذ مورد نظر را در اختیار کودک و فرزند خود قرار دهید تا از آن به عنوان صفحه ای برای نقاشی، طراحی، خوش نویسی و یادداشت کردن، استفاده کند. با این کار شما اطمینان خواهید داشت که اگر کاغذ را دور انداختید، به اندازه ی کافی از آن بهره برده اید.

استفاده از کاغذ کرافت برای پوشاندن سطح و زمینه های مختلف

هم چنین می توانید از کاغذ کرافت برای پوشاندن سطح و زمینه های مختلف در خانه استفاده کنید. برای نمونه می توانید از کاغذ کرافت برای پوشاندن پشت شیشه، پنجره و هر سطح نمایان و شفافی که تمایل دارید پوشانده شود، استفاده کنید.

کاغذ کرافت به دلیل مقاومت نسبی در برابر رطوبت، هم چنین گزینه ی خوبی برای پوشاندن سطح ابزار و وسیله های موجود در انباری به کار می رود. با این کار شما اطمینان خواهید داشت که وسیله ی موجود در انباری نسبت به جذب گرد، خاک، غبار و رطوبت، مقاومت و ایمنی نسبی خواهد داشت.

کاغذ کرافت

افزون بر دو مورد یاد شده، می توانید از کاغذ کرافت برای بسته بندی وسیله و سازه های شیشه ای خود و پوشاندن و پر کردن جعبه ی حاوی سازه های شیشه ای و پلاستیکی (لیوان، استکان، بشقاب و دیگر نمونه های همانند)، استفاده کنید.

در نهایت اگر هیچ یک از گزینه های یاد شده به کار شما نیامد، می توانید از کاغذ کرافت برای پاک و تمیز کردن سطح های شیشه ای مختلف هم چون پنجره و یا شیشه ی اتومبیل، استفاده کنید. پیش از این مورد اطمینان حاصل کنید که کاغذ کرافت یاد شده به بوی ماهی و گوشت، آغشته نباشد که البته به کاغذی دیگر برای پاک کردن آلودگی ایجاد شده نیاز خواهید داشت.

برای دانلود فایل مقاله ی «مصرف های کاغذ کرافت در خانه»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «مصرف های کاغذ کرافت در خانه».

 


کلمات کلیدی : کاغذ، کرافت، بسته بندی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد