خروج

روش های جدید چاپ و پرینت چه هستند؟


به مرور زمان و با گسترش فناوری و تکنولوژی، مخاطب، مردم و مصرف کننده ها، با دستگاه، تکنیک و شیوه های مختلف تولید کالا آشنا می شوند و دیگر هم چون گذشته، شرکت ها نمی توانند انحصار و امتیاز سرویس ها و ماشین های تولید کالا را از نگاه و مصرف عموم دور نگه دارند. شیوه های سنتی و پیشین چاپ نیز از جمله مورد های قابل گفت و گو در این بین هستند.

با این حال، هم چنان که تکنولوژی و جامعه به پیش می رود و فناوری و ابزار های جدید و نوین پدید می آیند، سیکل بالا شروع می شود و مصرف کننده ها خود را در برابر انبوهی از نادانسته ها نسبت به دستگاه و مکانیزم تولید و فرآوری کالا های مختلف، می یابند.

صنعت چاپ هم از این چارچوب جدا نیست. به همین دلیل است که امروزه در هر خانه ای، یک پریننتر دیجیتالی، اسکنر و دیگر ابزار های مختلف پرینت را می توان یافت. گرچه مرکز های چاپ و پرینت هم از قافله دور نیافتاده اند و همواره کوشیده اند تا ابزار و متد های نوین و جدید را بیازمایند.

بنا بر آن چه یاد رفت، نگارنده قصد دارد تا در این مقاله به معرفی و بررسی تکینک و ابزار های نوین چاپ و پرینت بپردازد.

پرینت

پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی از جمله تکنیک های نوین چاپ است که از سال های دور، همه رویا و برنامه ی تحقق یافتن آن را در سر داشتند.

پرینت سه بعدی ویژگی های مختلفی دارد که عبارتند از:

  • تبلیغات و بازاریابی رایگان

  • آیتم های بازاریابی نمایشی

  • آیتم های بازاریابی نوین و جدید

  • شکل و پیکره های اسباب بازی

تاریخچه ی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی از کجا شروع شد؟

شاید برای شما هم این پرسش ایجاد شود که پرینت سه بعدی از کجا و چطور ایجاد شد؟

پرینت

اواخر دهه ی 1980 میلادی بود که پرینت سه بعدی به مرحله ی اجرا وارد شد و همگان توانستند دستاورد های این ابزار نوپدید و نوین را تجربه کنند. هم چون همیشه، بازاریابی و مارکتینگ، نخستین و پیش تاز ترین صنفی بود که به بهره گیری از این تکنیک نوپدید شتافت و سعی کرد دامنه ی نفوذ و اثرگذاری خود بر مخاطب را گسترش دهد.

در پرینت و چاپ سه بعدی، بیشتر بر سازه هایی که نما، چشم انداز و ابعاد آن اهمیت دارد و جزو عنصر های مهم کالا به شمار می رود، استفاده می شود. هم چنین نرم افزار هایی چون CAD، از جمله ابزار های کاربردی برای طراحی این نوع چاپ هستند.

پرینت

چاپ LED UV (ال.ای.دی یو.وی)

این نوع چاپ که البته از شیوه های مدرن و جدید است، برای چاپ:

روزنامه، لفیت لت، پوستر، مجله، کاتالوگ، بروشو، آگهی نامه و نوشت افزار، به کار می رود.

حال ببینیم این شیوه ی چاپ، چه ویژگی و امتیاز هایی دارد.

چاپ ال.ای.دی از جمله روش هایی است که به سبب بازدهی بالا، زمان سریع در چاپ و بهره وری مناسب، به شدت میان کسب و کار های مختلف رونق پیدا کرده است. این شیوه ی چاپ، به دلیل استفاده از پرتو فرابنفش، به سرعت جوهر روی ماده (کاغذ) را خشک می کند و همین مانع از پاشیدگی جوهر می شود. افزون بر این، روش ال.ای.دی، از جمله متد های چاپی است که دوست محیط زیست به شمار می رود و با گونه های مختلف ماده های چاپی سازگاری دارد.

پرینت

در پایان فراموش نکنیم که روند رو به جلوی صنعت چاپ، هم چنان ادامه دارد و خواهد داشت. با وجود پیشرفت هایی که انجام گرفته، هم چنان متد و روش هایی وجود دارند که تنها با ماده و البته سازوکار و هدف های چاپی خاصی سازگار هستند و این خود توجه و مطالعه ی بیشتر در این خصوص را طلب می کند.

برای دانلود فایل مقاله ی «روش های جدید چاپ و پرینت چه هستند؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «روش های جدید چاپ و پرینت چه هستند؟».


کلمات کلیدی : پرینت، چاپ، بسته بندی، مدرن


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/09
چاپ دستی اسکرین این امکان را فراهم می کند که تصاویر و طرح ها با دقت بیشتر، در اندازه بزرگتر و روی هر نوع پارچه ای چاپ شوند. چاپ دستی اسکرین یک تکنیک...
1399/10/08
چاپ پیگمنت روی پارچه های طبیعی و مصنوعی انجام می‌شود و محدودیت خاصی ندارد. پروسه چاپ پیگمنت بسیار ساده است و
1399/10/07
روش های زیادی برای چاپ پارچه (استامپ، ترانسفر، اسکرین، سابلیمیشن) وجود دارد و هرکدام از آن‌ها نتیجه متفاوتی دارند. انتخاب روش چاپ پارچه به عوامل مختلفی مثل ...