خروج

نکات سفرهای نوروزی


به طور معمول هنگام شروع سال جدید و همراه با تعطیلات نوروزی خیلی از افراد تصمیم به مسافرت های نوروزی به همراه خانواده و یا دوستان به نقاط مختلف گردشگردی و دیدنی می کنند.

حال برای هر گونه سفری نیاز به یک سری برنامه ریزی، زمانبندی و صرف هزینه مادی وجود دارد و مهمتر از همه اینها رعایت و توجه به نکات ایمنی و سلامت افراد در سفر است که می تواند سفری خوب و دلچسب را برای شما و همراهانتان به ارمغان بیاورد.

این مهم را گاه حتی با رعایت نکات بسیار ساده و پیش پا افتاده بهداشتی می توان به طور صحیح مدیریت کرد.

برای مثال:

  • اگر با وسیله نقلیه شخصی مسافرت می کنید قبل از شروع سفر به خوبی استراحت کنید تا در هنگام رانندگی دار خوابالودگی نشوید و اگر دچار خستگی، اضطراب و یا ناراحتی خاصی هستید حتما از رانندگی در جاده خودداری کنید.
  • اگر حادثه ی غیرمنتظره ای رخ داد حتما از شتابزدگی و رفتار با عجله بپرهیزید تا با تصمیم های عجولانه و پر اضطراب اوضاع را بهم ریخته تر نکنید
  • در صورتی که شرایط ویژه ای از لحاظ جسمی یا روحی دارید حتما از دستورات ویژه پزشک خود پیروی کنید. برای مثال کسانی که از داروهای خاص استفاده می کنند حتما موارد مورد نیاز خود را همراه با نحوه مصرف آن داروها و توصیه های پزشک متخصص در سفر به همراه داشته باشند.

  • حتماً از آب آشامیدنی سالم استفاده کنید. در صورتی که از سالم بودن آب مصرفی خود اطمینان ندارید، آن را جوشانده و سپس مصرف کنید.
  • قبل از شروع سفر سعی کنید از وضعیت هوای مقصد و مسیر سفر، اطلاع کافی داشته باشید.
  • برای اطمینان از این که همه وسایل مورد نیاز را مسافرت نورزی را برداشته اید، یک چک لیست از آن ها تهیه کنید.

  •  اگر با وسایل نقلیه عمومی مسافرت می کنید، برای سوارشدن، به موقع خود را به محل تعیین شده برسانید تا حوادث احتمالی باعث جاماندن شما نشود.
  • در صورتی که به حرکت وسایل نقلیه حساس هستید و این موضوع باعث به هم ریختن حال شما می گردد بهتر است در قسمتی از وسیله نقلیه قرار بگیرید که کمترین تکان را دارد؛ مثلاً در میانه اتوبوس، صندلی جلوی خودرو و کنار بال هواپیما
  • در صورتی که احساس ضعف کردید حتما یک چیز شیرین از بسته سفر خود که در وسیله نقلیه عمومی که برای سفر انتخاب کرده اید به شما به عنوان توشه سفر می دهند میل کنید تا ضعف شما برطرف شود و در اولین فرصت با خوردن یک وعده غذایی سالم ضعف بدنی خود را جبران نمایید.


کلمات کلیدی : چاپ، فوم رنگ، چاپ روی کیسه، بسته سفر، نکات سفر


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

محمد 1398/01/21 12:28:47

بسیار مفید

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1398/01/21 ,

سپاس


مقاله بعدی

1399/11/04
افرادی که در مشاغل حقوقی کار می کنند باید سعی کنند با استفاده از کارت ویزیت در ذهن مردم بمانند و خودشان را معرفی کنند. وکیل ها جزو افرادی هستند که...
1399/11/01
گل سازی یکی از کاردستی هایی محبوب است که با انواع خمیر، پارچه و کاغذ انجام می شود. با اینکه آموزش گل سازی پیچیده به نظر می رسد و نیاز به لوازم حرفه ای دارد اما
1399/10/13
پیدا کردن بسته بندی خانگی کاربردی، زیبا و با قیمت مناسب می‌تواند کار سختی برای کسب و کارهای تازه کار باشد به همین علت در...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ