خروج

بسته بندی با نایلون حباب دار


نایلون حباب دار را همه ما می شناسیم و برای محافظت از محصولات زیادی از آن استفاده کرده ایم. نایلون هایی که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود و یادآور دوران کودکی های مان است که با ترکاندن حباب هایش حس خوبی به ما القا می شد اما می خواهیم بدانیم نایلون حباب دار از چه زمانی و چطور وارد صنعت بسته بندی شد. برای این که با تاریخچه این محصول دوست داشتنی آشنا شوید ادامه مقاله را بخوانید.

بسته بندی محصولات

در سال 1957 دو مهندس که می خواستند برای دیوار اتاق شان یک پوشش سه بعدی درست کنند، تصمیم گرفتند دو پرده حمام را به هم متصل کنند و قسمت هایی را دارای حباب هوا خلق کنند. این دو مهندس که Alfred W. fielding و Marc Chavannes  نام داشتند، در ایالت نیوجرسی آمریکا زندگی می کردند ولی متاسفانه این ایده برای دیوار سه بعدی اتاق شان با شکست مواجه شد و منظره جالبی را به وجود نیاورد. پس از گذشت سه سال این دو مهندس یک شرکتی را بنیان گذاری کردند و یکی از محصولاتی که در این شرکت تولید می شد و از محصولات مهم شرکت بود، نایلون حباب دار بود. شرکتی که تاسیس کردند، Sealed Air نام گرفت و از همان ابتدا نایلون حباب دار را برای محافظت از محصولات در برابر ضربه تولید می کردند اما این ایده با استقبال تولید کنندگان مواجه نشد. تا این که یکی از بازاریاب های معروف این شرکت به نام Frederick W. Bowers تصمیم گرفت برای بسته بندی کامپیوتر ها، طرح بسته بندی با نایلون حباب دار را به شرکت معتبر و معروف IBM پیشنهاد دهد و راهی روشن برای تولید نایلون های حباب دار و ورودشان به صنعت بسته بندی ایجاد کرد. طولی نکشید که شرکت IBM از این طرح استقبال کرد و در آن زمان برای بسته بندی کامپیوتر های IBM1401  از بسته بندی با نایلون حباب دار استفاده شد. پس از این که شرکت IBM از این طرح استفاده کرد تا کامپیوتر ها را سالم و بدون هیچ مشکلی به دست مشتریان برساند، شرکت های دیگر هم تلاش کردند تا برای محصولات شان از این ایده استفاده کنند.

نایلون حباب دار

این محصول امروزه کاربرد های زیادی دارد و در بسته بندی خیلی از وسایل مانند محصولات الکترونیکی، شکستنی، بهداشتی و... استفاده می شود. مهم ترین و اصلی ترین کاربرد نایلون حباب دار برای محافظت از محصولات در برابر ضربه هایی است که در حین حمل و نقل وارد می شود.


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی محصولات،نایلون،نایلون حباب دار،صنعت بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/01/24
برای ارسال لباس با پست باید تا کردن لباس و بسته بندی حرفه ای را بلد باشید و سپس مراحل ارسال مرسوله را طی کنید
1400/01/17
برای خرید بسته بندی گردو که باعث فروش بیشتر می شود باید بازار هدف خودتان را بشناسید و بر اساس آن بسته بندی مناسب را انتخاب کنید. همچنین بسته بندی مغز گردو باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا به افزایش سود کمک کنند.
1400/01/11
کاغذ گیپور یا کاغذ دانتل در علاوه بر تزئین کیک و شیرینی در تزئین لوازم دیگری هم استفاده می شود. استفاده از کاغذ گیپوری روشی ارزان قیمت برای زیباتر کردن بسته بندی است.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ