خروج

بسته بندی با نایلون حباب دار


نایلون حباب دار را همه ما می شناسیم و برای محافظت از محصولات زیادی از آن استفاده کرده ایم. نایلون هایی که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود و یادآور دوران کودکی های مان است که با ترکاندن حباب هایش حس خوبی به ما القا می شد اما می خواهیم بدانیم نایلون حباب دار از چه زمانی و چطور وارد صنعت بسته بندی شد. برای این که با تاریخچه این محصول دوست داشتنی آشنا شوید ادامه مقاله را بخوانید.

بسته بندی محصولات

در سال 1957 دو مهندس که می خواستند برای دیوار اتاق شان یک پوشش سه بعدی درست کنند، تصمیم گرفتند دو پرده حمام را به هم متصل کنند و قسمت هایی را دارای حباب هوا خلق کنند. این دو مهندس که Alfred W. fielding و Marc Chavannes  نام داشتند، در ایالت نیوجرسی آمریکا زندگی می کردند ولی متاسفانه این ایده برای دیوار سه بعدی اتاق شان با شکست مواجه شد و منظره جالبی را به وجود نیاورد. پس از گذشت سه سال این دو مهندس یک شرکتی را بنیان گذاری کردند و یکی از محصولاتی که در این شرکت تولید می شد و از محصولات مهم شرکت بود، نایلون حباب دار بود. شرکتی که تاسیس کردند، Sealed Air نام گرفت و از همان ابتدا نایلون حباب دار را برای محافظت از محصولات در برابر ضربه تولید می کردند اما این ایده با استقبال تولید کنندگان مواجه نشد. تا این که یکی از بازاریاب های معروف این شرکت به نام Frederick W. Bowers تصمیم گرفت برای بسته بندی کامپیوتر ها، طرح بسته بندی با نایلون حباب دار را به شرکت معتبر و معروف IBM پیشنهاد دهد و راهی روشن برای تولید نایلون های حباب دار و ورودشان به صنعت بسته بندی ایجاد کرد. طولی نکشید که شرکت IBM از این طرح استقبال کرد و در آن زمان برای بسته بندی کامپیوتر های IBM1401  از بسته بندی با نایلون حباب دار استفاده شد. پس از این که شرکت IBM از این طرح استفاده کرد تا کامپیوتر ها را سالم و بدون هیچ مشکلی به دست مشتریان برساند، شرکت های دیگر هم تلاش کردند تا برای محصولات شان از این ایده استفاده کنند.

نایلون حباب دار

این محصول امروزه کاربرد های زیادی دارد و در بسته بندی خیلی از وسایل مانند محصولات الکترونیکی، شکستنی، بهداشتی و... استفاده می شود. مهم ترین و اصلی ترین کاربرد نایلون حباب دار برای محافظت از محصولات در برابر ضربه هایی است که در حین حمل و نقل وارد می شود.


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی محصولات،نایلون،نایلون حباب دار،صنعت بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/26
با وجود طراحی های خلاقانه در دنیا به نظرتان چرا جعبه پیتزا همچنان مربعی است؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که چرا جعبه پیتزا گرد نیست؟
1399/10/23
هر نوع غذایی مخصوصا خوراک ها گوشتی به بسته بندی مناسب نیاز دارند تا تازگی و سلامت غذا تضمین شود. برای اینکه خدمات سرویس دهی و...
1399/10/20
شمع یک وسیله تزئینی محسوب می شود به همین دلیل بسته بندی علاوه بر محافظت از پارافین شمع باید لوکس باشد یا جنبه تزئینی داشته باشد و...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ