خروج

روز جهانی ایموجی ها


هر کسی که کمی با فضای مجازی آشنا باشد، می داند که ایموجی ها شکلک های با نمکی هستند که مدتی ست راه خود را به زندگی ما باز کرده اند و در تمام گفتگو ها و بحث هایی که در شبکه های مجازی رخ می دهد، می توانند احساسات ما را به دیگران نشان دهند.

کسی که ایموجی ها را اختراع کرد، فردی به نام «شیگتاکا کوریتا» است. طراحی اصلی و اولیه ای که کوریتا از ایموجی ها انجام داد، هم اکنون در موزه هنرهای معاصر آمریکا در کنار آثار بزرگان هنر مدرن نگهداری می شود.

اگر میان ایموجی ها معنی یک شکلک را نمی دانستید، می توانید آن را در ایموجی پدیا جستجو کنید و با مفهوم آن آشنا شوید.

17 جولای یا همان 26 تیر ماه روز جهانی ایموجی هاست و کاربران شبکه اجتماعی هر ساله به خاطر قدردانی از شکلک هایی که احساسات شان را در فضای بی روح مجازی نشان می دهند، این روز را جشن می گیرند.

ایموجی

در تصویر زیر ده تا از محبوب ترین ایموجی ها را بر اساس آمارگیری فیسبوک می بینید که شاید ایموجی هایی که شما استفاده می کنید هم در این بین باشد. و جالب است بدانید که روزانه 60 میلیون ایموجی در فیسبوک بین مخاطبان رد و بدل می شود.

اموجی

فواید ایموجی ها

بار ها پیش آمده در نوشتار و پیام های متنی مخاطب نتوانسته است منظور خود را با لحن درست بیان کند و سوء تفاهم پیش آمده است. استفاده از ایموجی ها باعث می شود هم شما صمیمیت بیشتری به پیام های متنی خود بدهید و هم می تواند منظور شما را بهتر و درست تر به مخاطب منتقل کند. تحقیقات نشان داده است که مغز انسان با تحلیل شکلک ها یا همان ایموجی ها توانسته است مفهوم جمله را بهتر درک کند.

بر اساس تحقیقاتی که انجام شد، افرادی که از ایموجی ها استفاده می کنند، زندگی بهتر و خوشحال تری نسبت به افرادی که از این شکلک ها استفاده نمی کنند دارند.

پژوهش های جدیدی نشان داده است که استفاده از شکلک های زرد می تواند تاثیر مثبت روی تبلیغات داشته باشد و مخاطب با شما بهتر ارتباط برقرار می کند. بر اساس این تحقیق شرکت ها می توانند در روز جهانی ایموجی ها کمپین های بازاریابی مخصوصی را به راه بیندازند و از آن ها نتایج قابل قبولی دریافت کنند.

روز جهانی ایموجی

کمپین های مربوط به روز جهانی ایموجی

اگر شما تولید کننده اپلیکیشن چت های آنلاین هستید، می توانید در این روز با برگزاری یک بازی ساده میان کاربران تان، آن ها را تشویق کنید تا از نرم افزار شما استفاده کنند و به کاربران تان یاد دهید که استفاده از ایموجی ها می تواند چقدر جذاب باشد.

جشن گرفتن

شاید کمتر شنیده باشید اما می توانید در این روز "سرود ایموجی" را بخوانید و آن را جشن بگیرید. یا حتی دوستان تان را به یک مهمانی دعوت کنید و تم مهمانی را شکلک های زرد قرار دهید.

 

:جهت دانلود فایل مقاله "روز جهانی ایموجی" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : ایموجی،روز جهانی،شکلک،ایموجی ها


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/02
نمی‌توان منکر شد که فرانسوی ها صاحب سبک مخصوص در تمام بخش های هنری هستند و طراحی گرافیک هم یک ابزار هنری برای انتقال یک مفهوم است. طراحی گرافیک فرانسوی...
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.