خروج

به جای کاغذ روغنی از چه چیزی استفاده کنیم؟


این مسئله ممکن است برای همه پیش بیاید که در مراحل نهایی آشپزی یا شیرینی پزی متوجه شوند که کاغذ روغنی ندارند. البته این تنها دلیلی نیست که شما برای یادگرفتن جایگزین های کاغذ روغنی نیاز دارید. ممکن است قیمت کاغذ روغنی برای شما زیاد باشد حتی محل خرید این کاغذ در دسترس شما نباشد. درهرصورت این مقاله برای شما نوشته شده تا بتوانید با راه حل های ارائه شده مشکل خودتان را حل کنید.

 

کاغذ مومی

اگر شما از کاغذ روغنی برای کاور کابینت ها یا برای جلوگیری از کثیف شدن ماکروویو استفاده می‌کنید، کاغذ مومی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. حتی شما می‌توانید از کاغذ مومی برای پوشاندن کف قالب کیک، مافین، کاپ کیک و... استفاده کنید. این کاغذ در مقابل حرارت غیرمستقیم مقاوم است اما برای پوشاندن سینی فر یا در شیرینی پزی مناسب نیست زیرا موم روی آن می‌سوزد و علاوه بر دود کردن به غذا طعم بدی می‌دهد.

آشپزی با کاغذ مومی

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ

 

سینی سیلیکونی فر

سینی های سیلیکیونی مخصوص فر بسیار انعطاف پذیر و کاملا در مقابل گرما مقاوم هستند. این سینی سیلیکونی نه‌تنها برای شیرینی پزی بلکه برای پخت سبزیجات، مرغ، گوشت و گریل کردن هم استفاده می‌شود. قیمت این محصول از کاغذ روغنی یا مومی گران تر است اما تا چندین سال قابل‌استفاده است به همین علت انتخابی مقرون به صرفه هستند.

تنها مشکلی که به این نوع سینی ها وارد است غیر قابل تنظیم بودن آن‌ها است. شما می‌توانید کاغذ را با هراندازه و شکلی که می‌خواهید قیچی کنید اما این کار روی سینی سیلیکونی ممکن نیست.

سینی سیلیکونی فر

 

فویل آلومینیومی

ورقه آلومینیومی یکی دیگر از جایگزین های کاغذ مومی است اما بازهم بستگی به نیاز و نوع استفاده شما دارد. فویل به معنی یک‌لایه نازک فلزی است و مناسب پوشاندن طرف و سینی برای پخت غذا است که تمیزکردن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. بااین‌حال برخلاف کاغذ روغنی و مومی، فویل آلومینیومی هیچ ماده‌ای ندارد که باعث نچسب شدنش بشود به همین دلیل ممکن است تکه هایی از مواد غذایی شما به آن بچسبد.

با اینکه این تفاوت بزرگ بین ورق آلومینیومی و کاغذ روغنی وجود دارد اما کاربردهای مشترک زیادی هم دارند. از این فویل برای بخارپز کردن مرغ و ماهی در فر، پوشاندن ظرف غذا برای گرم نگه‌داشتن، پیچیدن ساندویچ و بسته بندی گوشت و مرغ در فریزر استفاده می‌شود.

آشپزی با فویل آلومینیومی

 

روغن

اگر هیچ‌کدام از روش های بالا مناسب شما نیست همیشه می‌توانید از روش قدیمی چرب کردن قالب و سینی استفاده کنید. حتی نیازی نیست که اسپری روغن های گران‌قیمت بازار را خریداری کنید، کافی است یک ظرف اسپری خالی را با روغن نارگیل، زیتون، کنجد و... پر کنید تا اسپری روغن خودتان را داشته باشید. حتی می‌توانید از روش های قدیمی مالیدن کره به قالب کیک یا پخش کردن روغن با دستمال کاغذی استفاده کنید.

فوت کوزه گری در این روش پاشیدن مقداری آرد به طور مساوی روی روغن است. بعد از اینکه آرد را پخش کرد قالب را در سینک بتکانید تا مقدار اضافی آن بیرون بریزد و به همین راحتی از چسبیدن ماده کیک به ظرف جلوگیری خواهید کرد.

چرب کردن قالب کیک

همان‌طور که می‌دانید کاغذ روغنی کاربرد های زیادی در خانه دارد و هرچه قدر بیشتر از آن استفاده کنید به کاربرد های بیشتری پی خواهید برد! اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر دلیلی سریعا و در زمان موردنیاز کاغذ روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد.

امیدواریم این پیشنهاد ها به شما ایده های جدیدی داده باشند تا تجربه بهتری در آشپزخانه و قنادی داشته باشید. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که به‌هیچ‌وجه از لوازمی که در برابر گرما مقاوم نیستند استفاده نکنید تا از خطر آتش‌سوزی جلوگیری کنید.

 

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ پوستی، مومی و روغنی


کلمات کلیدی : کاغذ روغنی؛ کاغذ مومی، شیرینی پزی، قنادی، کاغذ قنادی، کاغذ شیرینی پزی، سینی سیلیکونی، فویل آلومینیومی، کاغذ روغنی قنادی، کاغذ روغنی فر، کاغذ فر،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد
1400/02/05
هروقت صحبت از کاغذ پوستی می‌شود بسیاری هنوز بر این باورند که این کاغذ خاصیت زیادی ندارد و به‌راحتی می‌تواند جایگزین شود. افراد زیادی سعی می‌کند چرب کردن قالب کیک و شیرینی را جایگزین استفاده از کاغذ پوستی کنند اما...