خروج

ساخت دکوری برای تزئین خانه با کاغذ کرافت


دکوری دیواری، تزئین در خانه

 

برای تغییر دکوراسیون خانه و انجام تزئینات حتما نیازی نیست که پول زیادی خرج کنید. راه های مقرون به صرفه تری وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید خانه را زیباتر کنید و درکنارش سرگرم شوید. این دکوری های دست ساز را می‌توانید در قسمت‌های مختلف خانه امتحان کنید یا برای مکان مشخصی بر اساس سلیقه‌تان ابعاد یا رنگش را تغییر دهید، کاری که نمی‌توانید با دکوری هایی که از بیرون می‌خرید انجام دهید. همچنین اگر از این وسیله تزئینی خسته شدید می‌توانید آن را کنار بزارید تا به‌راحتی با چیز دیگری جایگزینش کنید و نگران هدر رفتن پول نباشید. تنها چیزهایی که برای درست کردن این دکوری زیبا نیاز دارید کاغذ کرافت، منگنه، قیچی و چسب است. هر وقت این لوازم را جمع‌آوری کردید می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر این تزئین دیواری زیبا را بسازید.

مراحل ساختن دکوری و تزئینات دیواری

برای شروع باید 6 گلبرگ ببرید، اندازه آن را بر اساس سلیقه خودتان انتخاب کنید و اگر می‌خواهید ابعاد آن‌ها دقیقا مثل هم باشد می‌توانید اول یکی به‌عنوان الگو درست کنید و بقیه را بر اساس آن قیچی کنید. حالا باید 6 گلبرگ دیگر درست کنید که ازلحاظ اندازه کمی کوچک‌تر از قبلی‌ها باشند.

دو برگ هم بر اساس سلیقه خودتان درست کنید و مثل تصویر یک کاغذ کرافت مستطیلی قیچی کنید و بعد ضلع پایین آن را ریش ریش کنید. سپس انتها هر گلبرگ و برگ را با قیچی از وسط ببرید تا سراغ مرحله بعدی بروید.

برای درست کردن این دکوری اول هرکدام از قسمت‌های انتهایی که از وسط دو قسمت کردید را روی‌هم بزارید تا شکل گودی پیدا کنند. گلبرگ‌های آماده‌شده را روی‌هم بزارید تا به شکل یک گل در بیایند. یکی پس از دیگری گلبرگ ها را به هم منگنه کنید تا سفت و محکم به یکدیگر وصل شوند. باید دو گل متفاوت بسازید، یکی با گلبرگ‌های بزرگ و دیگری با گلبرگ‌های کوچک. گل کوچک را داخل گل بزرگ بزارید و با چسب آن‌ها را محکم کنید.

مستطیلی که ساختید را لوله کنید و آن را به وسط گلی که ساختید با چسب بچسبانید. قبل از آویزان کردن این دکوری زیبا صبر کنید تا کاغذ کرافت و چسب کاملا خشک شوند.

 

مراحل آماده سازی این دکوری با کاغذ کرافت به همین اندازه ساده و راحت هستند. شما می‌توانید با استفاده از گلبرگ‌های بزرگ و کوچک و یا با استفاده از رنگ های مختلف وسایل تزئینی زیبایی بر اساس سلیقه خودتان برای خانه بسازید.


کلمات کلیدی : دکوری، لوازم تزئینی، تزئین خانه، تزئین اتاق، کاغذ کرافت، دکوری دیواری،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد