خروج

آموزش بافت سبد کاغذی کرافت


کاردستی های کاربردی زیادی وجود دارند که با کاغذ کرافت ساخته می‌شوند اما این سبد بافتنی کاغذی چیزی است که بارها در خانه به‌منظور های مختلف قابل‌استفاده است. برای ساختن سبد کاغذی می‌توانید از هر کاغذ دیگری به‌غیراز کرافت استفاده کنید اما باید با توجه به استقامت و مقاومت کاغذ از سبد استفاده کنید. این کاردستی به حدی ساده است که می‌توانید آن را با همراهی کودکان هم درست کنید.

آموزش ساخت سبد کاغذی ساده
اگر می‌خواهید کاردستی و ساخت دکوری را شروع کنید این سبد انتخاب بسیار مناسبی است. مراحل ساخت سبد کاغذی بسیار آرامش‌بخش هستند که در ادامه خواهید دید. با این کاردستی می‌توانید با مقداری کاغذ اضافه و بافتن آن‌ها سبدی برای، گل و گیاه، میوه، کاموا، لباس، بدلیجات و ... داشته باشید. حتی می‌توانید با این روش سبد های آویز بسازید.

 

لوازم موردنیاز ساخت سبد کاغذی

آموزش ساخت سبد کاغذی مرحله به مرحله

کاغذ کرافت

گیره

قیچی

چسب

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ کرافت

 

آموزش ساخت سبد کاغذی

قبل از هر چیزی باید نوارهای کاغذی را آماده کنیم. این مرحله اهمیت زیادی دارد زیرا باید نوار های کاغذی با تعداد و طول و عرض مشخصی باشند. برای بافت این سبد کاغذی به حداقل 8 نوار کاغذی نیاز داریم که باید آن‌ها را به دو گروه تقسیم کنیم. در این مقاله هم از 2 گروه 4 تایی کاغذ استفاده شده است. می‌توانید برای تمرین اول از کاغذ آ4 استفاده کنید و بعد به سراغ سبد کرافت بروید. هر نوار کاغذی را باید سه بار تا کنید تا برای بافت آماده شوند.

آموزش مرحله به مرحله بافتن سبد کاغذی

برای شروع دو نوار کاغذی را برداری و وسط آن‌ها را با یک مداد یا خودکار مشخص کنید بعد آن‌ها را به شکل علامت به‌علاوه (+) روی هم قرار دهید.

چگونه سبد کاغذی ببافیم؟

3 نوار کاغذی جدید را به قسمت عمودی علامت + اضافه کنید و حواستان باشد که پترن یکی در میان با نوار افقی رعایت شود.

نحو ساختن سبد کاغذی ساده مرحله به مرحله

حالا سه نوار کاغذی دیگر به پایین نوار افقی اضافه کنید.

اوریگامی سبد کاغذی

مرحله بعدی بسیار مهم است. با استفاده از یک مداد یا خودکار با وسط کردن وسط ضلع های مربع به هم یک مربع دیگر بکشید. این مربع کوچک قرار است کف سبد کاغذی باشد. روی خط هایی که کشیدید را تا بزنید تا شکل سبد را بسازید.

کاردستی سبد آسان

نوار ها را برعکس کنید و دو نوار وسطی یک سمت را انتخاب کنید و شروع به بافتن کنید. بعد از اینکه دو نوار وسطی را یک بار به شکل معمولی بافتید دو نوار کناری را هم اضافه کنید. این بافت خود را با یک گیره محکم کنید تا سه طرف دیگر را به همین صورت به هم ببافید.

ساخت سبد با کاغذ باطله

حالا که چهار طرف سبد به صورت کامل شکل گرفت حالا باید ادامه نوار ها را به صورت زیر و رو به هم ببافید تا وقتی که به طول موردنظرتان برسید.

آموزش ساخت سبد کاغذی ساده

در این مرحله اضافه نوار ها را به سمت داخل سبد تا کنید و با چسب آن‌ها را محکم کنید تا سبد کاغذی از هم باز نشود.

آموزش ساخت سبد کاغذی در خانه، سبد کاغذی ساده، کاردستی

ساختن این سبد کاغذی کوچک شروع خوبی برای یادگیری بافتن سبد است. بعد از اینکه کاملاً به این تکنیک مسلط شدید می‌توانید سبد های بزرگ‌تر با کاغذ کرافت یا کاغذهای ضخیم‌تر بسازید تا از استفاده‌های متنوع آن‌ها در خانه لذت ببرید.


 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش بافت سبد کاغذی کرافت


کلمات کلیدی : کاغذ کرافت، سبد کاغذی، کاردستی، سبد اوریگامی، سبد زنبوری، ساخت سبد، ساخت دکوری، ساخت کاردستی، سبد کرافت، سبد حصیری، سبد با کاغذ، بافت سبد،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/03/03
در این مقاله به چگونگی بسته بندی ظروف حساس و شکستنی با کمترین آسیب برای پست و اسباب کشی پرداخته ایم...
1400/01/14
روش های خلاقانه زیادی وجود دارند که کاغذ کرافت قهوه ای را از سادگی در میاورد، شما با کمک این روش ها می توانید با هزینه کم کاغذ کادو های خودتان را درست کنید.
1400/01/10
ساخت دکوری برای تزئین خانه با کاغذ کرافت تنها با 4 وسیله ارزان درست می شود و