خروج

هرآنچه باید در مورد طراحی گرافیک فرانسه بدانیم


فرانسوی ها همیشه برای خوش استایل بودن و خوش سلیقه بودن معروف بوده اند. فرانسوی ها در هنر، طراحی لباس و لوازم لوکس همیشه سرلوحه بقیه کشورهای اروپایی بودند اما طراحی گرافیک فرانسوی زیاد شناخته شده نیست. طراحی گرافیک فرانسوی مسیر دیگری نسبت به بقیه قسمت های دنیا پیش گرفته است. در طراحی فرانسوی از سبک مینیمالیست که در طراحی سوئیسی و اسکاندیناویایی دیده می شود خبری نیست.
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می کشد. در ادامه مهمترین ویژگی های طراحی گرافیک فرانسوی را معرفی می کنیم.

 

نقاشی

در رشته ی طراحی گرافیک در فرانسه همیشه اصرار زیادی وجود دارند که تمام هنرجویان بتوانند خوب نقاشی بکشد در واقع افرادی که نقاشی بلد نیستند نمی توانند وارد دانشگاه های خوب طراحی گرافیک شوند. به همین علت در طراحی گرافیک فرانسوی می توان اثراتی از نقاشی با مداد، خودکار، زغال و لوازم دیگر دید. این روش باعث می شود که نتیجه نهایی درست مثل یک اثر هنری خاص و منحصر به فرد باشد.

طراحی گرافیک فرانسوی، نقاشی فرانسه

 

تصاویر

تصاویر نقش زیادی در شکل گیری شهرت طراحی گرافیک فرانسوی داشته اند مخصوصا پوستر ها و تصاویری که در دوران آرت دکو و هنر نو ساخته شد‌ند. در طراحی گرافیک علاوه بر تصویر سازی، عکس ها، نقاشی های ساده یا رنگ آمیزی شده بیشتر از تایپوگرافی یا سمبل ها مرکز توجه هستند. این نوع طراحی گرافیک به ارزش هنری اثر اضافه می کنند و با مردم بیشتر از لحاظ احساسی و شخصی ارتباط برقرار می کند.

 تصویر فرانسوی، طراحی گرافیک فرانسه

 

داستان‌گویی بصری

طراحی گرافیک فرانسوی معمولاً بیشتر به داستان‌گویی بصری می پردازد به جای اینکه پیام و مفهوم را زیرپوستی در طراحی قرار دهد. ترکیب بندی تصویری همیشه بخش بزرگی در هنر فرانسوی بوده است و المان هایی از آن در طراحی گرافیک هم دیده می شود. داستان‌گویی بصری مخاطبان را جذب می کند و ارتباط کردن با پیام طراحی را آسان تر می کند و همین‌طور باعث می شود بیشتر به طراحی نگاه کنند. طراحی گرافیک فرانسوی همیشه بیشتر به سمت جذب کردن مخاطب با استفاده از تصاویر متمایل است. 

 داستان گویی بصری، طراحی گرافیک فرانسه

 

دوری کردن از کلیشه

برای تبلیغات کالا ها طراحان گرافیک فرانسوی یا کارگردان های هنری همیشه مرز های خلاقیت را جا به جا می کنند. استفاده از ایده های قدیمی و کپی کردن از چیزی که هزاران بار انجام شده است در طراحی گرافیک فرانسوی هیچ مفهومی ندارد. نه تنها در طراحی گرافیک بلکه در تمام ابعاد دیگر طراحی فرانسوی ها به جای دنبال کردن ترند ها و ایده ها افرادی هستند که ترند ها و ایده های جدید را وارد دنیا می کنند. 

دوری کردن از کلیشه، طراحی گرافیک بدون کلیشه

 

تصاویر غیرمتعارف

استفاده از تصاویر غیرمتعارف یکی از روش هایی است که در طراحی گرافیک فرانسوی برای دوری کردن از کلیشه استفاده می شود. فرانسوی ها استعداد خاصی در غیرمتعارف بودن دارند این جلمه به این معنی است که مهم نیست که در دنیا چه چیزی مد شده است و مردم چه ترندی را دنبال می کنند فرانسوی ها همیشه سلایق و عقاید خودشان را دنبال می کنند. تغییر دادن یک تصویر با انتزاعی کردن آن یا نشان دادن آن با یک روش جدید که تا به حال دیده نشده است همیشه مخاطبان را به چالش می کشد و توجه آن ها را کاملا به دیزاین جلب می کند.
 

طراحی گرافیک غیرمتعارف، تصاویر غیرمتعارف

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

هرآنچه باید در مورد طراحی گرافیک فرانسه بدانیم


کلمات کلیدی : طراحی گرافیک فرانسه، پوستر فرانسوی، هنر فرانسه، طراحی گرافیک پاریس، دیزاین فرانسه،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/02/05
به غیر استفاده های کاربری با کاغذ پوستی می توان کار های خلاقانه زیادی کرد که شاید تا به حال به آن ها فکر نکرده باشید.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ