خروج

5 نکته کاربردی در طراحی گرافیک مکزیک


طراحی مکزیکی
فرهنگ مکزیکی ترکیبی از فرهنگ سرخپوستی، آمریکایی و اسپانیایی است و نشانه‌هایی از هر سه فرهنگ در طراحی‌های آن‌ها دیده می‌شود. هنر فولکور و سنتی، دین، خانواده تأثیر زیادی روی دیزاین و طراحی مکزیکی دارد. در ادامه المان‌های طراحی مکزیکی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید از آن‌ها در طراحی‌های خودتان استفاده کنید.

 

نقوش حیوانات

جان‌بخشی به حیوانات و استفاده از نقوش آن‌ها بخش بزرگی از طراحی گرافیک مکزیکی است. اهمیت ای حیوانات در فرهنگ مکزیکی به اعتقادات سنتی و قدیمی آن‌ها برمی‌گردد. حیوانات بومی یا وحشی مثل الاغ، خروس یا پلنگ در طراحی، برندینگ و لوگو بسیار دیده می‌شوند. الاغ در فرهنگ مکزیکی نماد اعتماد و سخت‌کوشی است و مردم نگاه مثبتی به آن دارند. خروس در فرهنگ مکزیکی نماد مردانگی و قدرت محسوب می‌شود برای همین در پوسترهای روز استقلال مکزیکی و در طراحی‌های میهن دوستانه زیاد دیده می‌شود.

طراحی مکزیکی

 

رنگ‌های جیغ و روشن

وقتی نوبت به انتخاب رنگ در طراحی مکزیکی می‌رسد اولین قانونی که باید رعایت کرد هر چه بیشتر بهتر است. رنگ‌های جیغ و متضاد در طراحی استفاده می‌شوند تا تصویر سرزنده و جذاب ارائه دهند. فرهنگ مکزیکی پر از رهایی و جشن‌ها و فرهنگ‌های متفاوت است و استفاده از رنگ‌های زیاد در طراحی هم نمادی از سبک زندگی آن‌ها است. رنگ‌های پرچم مکزیک همیشه وارد طراحی‌ها متفاوت می‌شوند حتی به‌صورت مخفی و کوچک. رنگ سبز پرچم مکزیک نماد امید است، رنگ سفید نماد صلح و رنگ قرمز نمادی از خون قهرمانان کشور مکزیک است. پوسترهایی که با ترکیب رنگی مکزیکی طراحی می‌شوند آن‌قدر شاد و سرزنده به نظر می‌آیند که توجه نکردن به آن‌ها کار بسیار سختی است.

طراحی مکزیکی

 

تصویر کاکتوس

کاکتوس‌ها یکی از جدیدترین ترند های طراحی هستند و تبدیل به یکی از المان‌های اصلی طراحی معاصر شده‌اند. طرح کاکتوس را می‌توان از لواطم تحریر گرفته تا طراحی پارچه دید و تبدیل به یکی از نمادهای شناخته‌شده‌ی مکزیک شده‌اند. کاکتوس‌ها طرحی تازه و رنگی و زیبا هستند و استفاده‌های متفاوتی دارد. محیط فیزیکی مکزیک و پوشش گیاهی آن تأثیر زیادی بر طراحی گرافیک گذاشته است برای همین گل و گیاه‌های بومی در دیزاین های مکزیکی زیاد دیده می‌شود.

طراحی مکزیکی

 

جزئیات زیاد

جزئیات زیاد و با دقت بالا بی‌شک یکی از شناخته‌شده‌ترین المان‌های طراحی مکزیکی است. شناخته‌شده‌ترین نماد این نوع طراحی همان جمعه مکزیکی معروف است. برخلاف فرهنگ‌های دیگر که جمعه در آن نماد مرگ و نابودی است در فرهنگ مکزیکی جمجمه نماد زندگی است و از آن‌ها برای یاد کردن از عزیزان ازدست‌رفته استفاده می‌کنند. مکزیکی‌ها برای زنده نگه‌داشتن یاد عزیزان ازدست‌رفته به‌جای عزاداری جشن می‌گیرند و قبرهای آن‌ها را با جمجمه‌های رنگی (غیرواقعی) تزئین می‌کنند. جزئیات طراحی گرافیک مکزیکی واقعاً خارق‌العاده و زمان‌بر است و در طراحی ماکسیمالیست زیاد استفاده می‌شود.

طراحی مکزیکی

 

هنرهای زیبا

نه‌تنها نگاه کردن به فرهنگ‌های دیگر برای ایده گرفتن کار بسیار خوبی است بلکه هنرهای زیبا هم فضای خیلی خوبی برای الهام گرفتن است. هنرمندهایی مثل فریدا، دیگو ریورا، خوزه گوادالوپه و بسیاری دیگر تأثیر زیادی روی طراحی گرافیک امروزی مکزیکی داشته‌اند و به تأثیرگذاری خودشان ادامه خواهند داد. نقاشی‌ها و تصویرسازی‌های این هنرمندان تبدیل به نماد اجتماعی و سیاسی مکزیک شده است. مکزیک سابقه‌ی زیادی در استفاده از طراحی گرافیک به علت دلایل سیاسی و انقلابی دارد.
هنرمندی مثل فریدا نه‌تنها روی سبک بسیاری از هنرمندان جوان تأثیر گذاشت بلکه روی لباس پوشیدن و فشن مکزیک هم تأثیر زیادی داشته است. فریدا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان مکزیکی و یکی از بهترین هنرمندان زن جهان منبع الهام بسیاری از طراحی‌ها است.

طراحی مکزیکی


 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

5 نکته کاربردی در طراحی گرافیک مکزیک


کلمات کلیدی : طراحی گرافیک، طراحی گرافیک مکزیک، طراحی مکزیک، پوستر مکزیک، فرهنگ مکزیک، هنر مکزیک،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...