خروج

25 ایده طراحی تابلو سر در مغازه برای کسب و کار های کوچک


طراحان معمولاً زمان سختی برای طراحی تابلوی مغازه‌ها دارند. این تابلوها از نگاه دیگران بسیار ساده به نظر میایند اما برای شخصی که این تابلوها را می‌سازد کاری چالش‌برانگیز است. اگر شما قرار است تابلویی را طراحی کنید ادامه‌ی این مقاله همه‌چیز در ارتباط با طراحی تابلو را در اختیار شما می‌گذارد.

برای شروع باید سؤالات درستی بپرسید که به نتیجه ی دلخواه برسید. در هر پروژه‌ی طراحی موفقیت کاملاً به سؤالاتی که می‌رسید بستگی دارد. برای طراحی تابلو سؤالات حیاتی وجود دارند که حتماً باید آن‌ها را بدانید.

هدف این تابلو چیست؟

ایده طراحی تابلو

آیا هدف این تابلو تبلیغ یک کسب و کار است؟ یا برای پیدا کردن یک مکان مشخص استفاده می‌شود؟ آیا این تابلو برای ارائه اطلاعات استفاده می‌شود؟
بدون داشتن یک هدف مشخص طراحی تابلو کار بسیار سختی است. حتماً مطمئن شوید خواسته‌های مشتری را از ساختن و طراحی تابلو می‌دانید تا یک برنامه‌ی مشخص برای کارتان داشته باشید. تنها به خاطر تابلو بودن نمی‌توانید هدف کار را حدس بزنید و باید با مشتری هماهنگ باشید. اگر مشتری شما از هدف کار مطمئن نیست با او صحبت کنید تا باهم به یک نتیجه مشخص برسید.

مخاطبان تابلو چه کسانی هستند؟

مشتری ما می‌خواهند چه جور مخاطبانی را جذب کند؟ شاید شما یک تابلو حرفه‌ای طراحی کنید و بعد متوجه شوید مخاطبان اصلی کسب و کار مشتری شما افراد جوان و نوجوان هستند. حتی ممکن است شما یک تابلویی رنگی و جذاب طراحی کنید اما کارفرمای شما نیاز به یک تابلویی جدی و حرفه‌ای داشته باشد. دانستن مخاطبان هدف یک کسب و کار به شما در بهتر انجام دادن کارتان کمک زیادی می‌کند.

آیا اهداف دیگری وجود دارد؟

ایده طراحی تابلو

 
مسلماً گنجاندن هدف اصلی در طراحی تابلو مهم‌ترین کار یک طراح است اما شما می‌توانید اهداف دیگری را هم در تابلو بگنجانید و با یک تیر دو نشان بزنید. به‌عنوان‌مثال با اضافه کردن یک سری اطلاعات تماس می‌توانید افرادی که هنگام بسته بودن مغازه به آنجا سر می‌زنند را هم جذب کنید. بهتر است در طراحی تابلو علاوه بر اسم مغازه جا برای اطلاعات دیگر هم بزارید.

با جواب دادن به این سؤالات کاملاً برای طراحی تابلو آماده هستید. هر تابلویی تنها 3 الی 4 ثانیه وقت دارد تا مشتری را جذب کند. این زمان شامل وسایل نقلیه و افراد پیاده‌ای می‌شود که از کنار تابلو گذر می‌کنند. تابلویی که طراحی می‌کنید باید انقدر جذاب باشد که بتواند در همین زمان کم مشتری جذب کند. علاوه بر این شما باید متوجه این باشید که مردمی که در وسایل نقلیه از کنار تابلوی شما عبور می‌کنند قرار نیست بایستند و تابلو را بخوانند برای همین اطلاعاتی که روی تابلو قرار می‌گیرند باید به‌دقت انتخاب شوند تا در زمان کم هر چیزی که نیاز هست را به مشتری نشان دهند.

هرچه کمتر بهتر

این اصل ممکن است ساده به نظر بیاید اما بسیاری از طراحان آن را فراموش می‌کنند. حتی اگر اطلاعات زیادی برای نمایش وجود دارند نباید همه‌ی آن‌ها را به تابلو اضافه کنید. حواستان باشد که تابلو یک بروشور تبلیغاتی یا پوستر نیست. و همیشه از یک سری اطلاعات باید گذشت. به‌عنوان‌مثال هنگام طراحی تابلوی یک رستوران تنها باید اسم، اطلاعات تماس یا سالی که تأسیس‌شده است را اضافه کرد و اطلاعاتی مثل لیست غذا لازم نیست روی تابلو باشند.

مردم را منتظر نزارید

فرض کنید مشتری شما می‌خواهد یک کافه باز کند و اسم آن را به یاد مادرش گذاشته است و اسم مادرش سارا است. مردم تنها با دیدن اسم سارا متوجه نخواهند شد که این چه نوع کسب‌وکاری است. وظیفه‌ی شما به‌عنوان یک طراح این است که با افزودن المان‌های طراحی مطمئن شوید که مردم می‌فهمند که این مکان یک کافه است. می‌توانید اسم تابلو را به کافه سارا تغییر دهید یا با اضافه کردن عکس یک فنجان قهوه یا یک سمبل دیگری نشان دهید که هدف این کسب و کار دقیقاً چیست.

تابلو باید مشخص و خوانا باشد

ایده طراحی تابلو

 
بهتر است از فونت‌ها و افکت‌های شلوغ و عجیب‌وغریب استفاده نکنید تا مردم به‌راحتی بتوانند تابلوی شمارا بخوانند. بسیاری از طراحان این اشتباه را می‌کنند و در متمایز کردن تابلو زیاده‌روی می‌کنند تا حدی که تابلو به‌راحتی قابل‌شناسایی نیست.

در ادامه تعدادی از تابلوهای خلاقانه و طراحی فوق‌العاده را جمع‌آوری کرده‌ایم تا منبع الهام باشد.

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

ایده طراحی تابلو

 


برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

25 ایده طراحی تابلو سر در مغازه برای کسب و کار های کوچک


کلمات کلیدی : طراحی تابلو، چاپ تابلو، تابلو تبلیغاتی، تابلو خلاقانه، تابلوسازی، تابلو سر در مغازه،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (1)
       

ناجی سافت 1399/10/10 13:41:16

وقتش رسیده که خودت مدیر کسب و کارت باشی ناجی سافت ، تنها ارائه دهنده راهکارهای هوشمند بین المللی در ایران - طراحی وبسایت های هوشمند شخصی ، فروشگاهی - طراحی اپلیکیشن های پیشرو با قابلیت نصب برروی تمام سیستم های عامل (بدون تاثیرپذیری از تحریم) - ارائه راهکارهای فروش انلاین و دیجیتال مارکتینگ - اموزش زبان های برنامه نویسی به صورت پروژه محور در کنار شما هستیم https://najisoftco.coma


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...