خروج

چگونه از رنگ های پاستلی در طراحی استفاده کنیم؟


رنگ پاستلی چیست؟

رنگ های پاستلی به طور کلی با صفات کم رنگ، ساده و آرامش بخش توصیف می شوند. رنگ های پاستلی بیشتر در طرح هایی که می خواهند حس آرامش و آسودگی را منتقل کنند استفاده می شود. این رنگ ها جذابیت بصری زیادی دارند و در طراحی گرافیک بسیار محبوب هستند.

 

خانواده رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی انواع متنوعی دارند و معمولاً با رنگ های مختلف صورتی، آبی، زرد، سبز و یاسی شناخته می شوند. در این مقاله انواع رنگ های پاستلی را معرفی می کنیم و توضیح می دهیم چگونه می توانید از آن ها در طراحی استفاده کنید.

 

رنگ صورتی پاستلی

صورتی یکی از پراستفاده ترین رنگ پاستلی است و با احساساتی مثل زنانگی و عشق شناخته می شود. اگر دنبال یک رنگ آرامش بخش هستید می توانید از رنگ صورتی پاستلی استفاده کنید. صورتی پاستلی تناژ های متفاوتی دارد و می تواند احساساتی مثل شادی و سرزندگی را هم القا کند به عنوان مثال صورتی پاستلی در طرح اول برای جشن به دنیا آمدن یک دختر کوچولو طراحی شده است.

رنگ صورتی پاستلی

رنگ صورتی پاستلی

 

رنگ آبی پاستلی

رنگ آبی پاستلی درست مثل صورتی در طراحی انواع لوازم کودک از لباس گرفته تا پوشک استفاده می شود. رنگ آبی نماینده پاکی و خلوص است و به همین دلیل در طراحی لوازم کودک استفاده می شود. البته رنگ آبی پاستلی در طراحی های حرفه ای تر برای انتقال احساساتی مثل اعتبار و اعتماد استفاده می شود.

رنگ آبی پاستلی

رنگ آبی پاستلی

 

رنگ بنفش پاستلی

بنفش پاستلی رنگی ملایم است که در طراحی هایی که موفقیت و پیروزی را نشان می دهند زیاد استفاده می شود. همچنین این رنگ می تواند جایگزین رنگ صورتی که یک رنگ زنانه است باشد. رنگ های یاسی و ارغوانی نمونه هایی از بنفش پاستلی هستند.

رنگ بنفش پاستلی

رنگ بنفش پاستلی

 

رنگ زرد پاستلی

رنگ زرد معمولاً با احساساتی مثل خوش‌بینی و خوشحالی شناخته می شود. رنگ زرد معمولاً برای طراحی های چشمگیر استفاده می شود اما تناژ های ملایم تر زرد هم استفاده های خاص خودشان را در طراحی و دیزاین دارند.

رنگ زرد پاستلی

رنگ زرد پاستلی

 

رنگ سبز پاستلی

رنگ سبز همیشه با طبیعت در ارتباط بوده است و سبز پاستلی هم از این قاعده مستثنی نیست. رنگ سبز پاستلی در لوازم دوست دار محیط زیست و طراحی داخلی آرامش‌بخش زیاد استفاده می شود.

رنگ سبز پاستلی

رنگ سبز پاستلی
 


برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

چگونه از رنگ های پاستلی در طراحی استفاده کنیم؟


کلمات کلیدی : رنگ پاستلی، صورتی پاستلی، آبی پاستلی، سبز پاستلی، بنفش پاستلی، زرد پاستلی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...