خروج

مزیت استفاده از پارچه‌های نبافته در تولید کیسه‌های بسته‌بندی برنج


پارچه نبافته (اسپان باند) پارچه‌ای است که از الیاف بلند ساخته‌شده است که این الیاف با استفاده از مواد شیمیایی، مکانیکی، گرما یا حلال پیوند می‌یابد. این اصطلاح در صنایع نساجی برای پارچه‌هایی مانند نمد که به‌هیچ‌وجه بافته‌شده و بافتنی نیستند، استفاده می‌شود

پارچه اسپان باند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پارچه‌های بافته‌شده به‌طورمعمول با قرار دادن الیاف کنار هم در قالب تاروپود تولید می‌شوند؛ اما پارچه‌های نبافته (نانوون یا اسپان باند) در 4 مرحله کلی ساخته می‌شوند. این محصولات دارای ساختار شبیه پارچه هستند ولی همانند پارچه‌های معمولی از کنار هم قرار دادن نخ‌ها بافته نشده‌اند، بلکه در طی فرآیندهای مختلفی تولید می‌شوند و در اکثر موارد مستقیماً از الیاف تبدیل به سطح پارچه مانندی خواهند شد؛ بدون آنکه عمل بافت در مورد آن‌ها صورت گرفته باشد، ازاین‌رو به‌عنوان منسوجات بی بافت خوانده می‌شوند. لایه تولیدشده از الیاف یا فیلامنت های ممتد یا به‌صورت جهت‌دار و یا تصادفی که به‌صورت مکانیکی (درهم‌رفتگی الیاف)، شیمیایی (اضافه کردن مواد چسبنده) و یا حرارتی (ذوب نمودن بخشی از الیاف) به یکدیگر متصل شده و یک شبکه پیوسته با استحکام را تشکیل می‌دهند.

پارچه‌های اسپان باند (پارچه‌های سوزنی نبافته) از مقاومت شیمیایی عالی، خاصیت عایق برای الکتریسیته برخوردار است. این نوع پارچه یکی از کاربردی‌ترین منسوجات نبافته برای استفاده‌های صنعتی است که قابلیت کاربرد گسترده و قیمت مناسب آن باعث پیشرفت و گستره کاربرد آن شده است. این ویژگی‌ها باعث شده تا امروز به‌طور گسترده‌ای از آن‌ها درزمینهٔ های مختلفی مثل مصارف خانگی، نساجی، پوشاک، پزشکی و انواع مصارف صنعتی استفاده گردد.

یکی از موارد مصرف صنعتی پارچه‌های نبافته (پارچه‌های اسپان باند یا نانوون) استفاده از این جنس در تولید کیسه‌های برنج جهت بسته‌بندی برنج در وزن‌های مختلف است. این نوع کیسه‌ها برای بسته‌بندی برنج و در امان نگه‌داشتن دانه برنج از رطوبت و آفات بسیار مناسب است. علاوه بر آن استفاده از این نوع بسته‌بندی برای عرضه برنج در بازار توسط فروشندگان عمده برنج نیز بسیار مناسب است زیرا زمانی که از این نوع بسته‌بندی که قابلیت چاپ پذیری نیز دارند، استفاده می‌شود می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه علاوه برطرف ساختن نیاز مشتری، با چاپ برند خود بر روی کیسه برنج تبلیغات گسترده‌ای نیز در این زمینه داشته باشند.

چاپ روی کیسه برنج اسپان باند

 

از دیگر مزایای این نوع کیسه برنج این است که می‌توان داخل آن نیز نوعی گونی برنج (کیسه پلی‌پروپیلن) به‌عنوان لایه داخلی قرارداد تا مقاومت کیسه برنج را دوچندان کرده و در مقابل آفات و رطوبت زیاد آن را مقاوم سازد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "مزیت استفاده از پارچه‌های نبافته در تولید کیسه‌های بسته‌بندی برنج" روی لینک زیر کلیک کنید:


کلمات کلیدی : برنج، کیسه برنج، گونی برنج، چاپ روی کیسه برنج، اسپان باند


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

maasoumeh 1396/06/02 10:5:26

دانستنی های مفیدی داشت! مرسی

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1396/06/02 ,

مرسی از شما


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.