خروج

عکاسی تبلیغاتی


در زندگی امروزی عکاسی در بسیاری از زمینه ها مثل زمینه های علمی و هنری و حتی سرگرمی و تفریحی استفاده می شود. کاربرد گسترده عکاسی باعث شده تا به وسیله عکاسی حرفه ای تبلیغاتی و تجاری بتوان تبلیغات گسترده و مفیدی را انجام داد. این امر موجب می شود که یک عکاس بیشتر از به تصویر کشیدن یک محصول تلاش کند تا با یک عکس خلاقانه و به یاد ماندنی پیامی خاص از برند را در ذهن بیننده ثبت کند.

دنیای عکاسی تبلیغاتی بسیار گسترده تر از دسته بندی های محدودی از تکنیک های مورد استفاده در عکاسی عمومی است. در برخی موارد یک عکاس تبلیغاتی از انواع عکس ها نه فقط برای فروش یک محصول، بلکه جهت رایج ساختن فرهنگی خاص و نوعی از سبک زندگی، از مفاهیم و ایده ها استفاده کند. عکاسی های تبلیغاتی آزادی خلاقیت بیشتری برای بیان اینکه چگونه محصولات، خدمات، سبک زندگی و ایده ها می توانند به لحاظ عکاسی ارائه شوند را دارند. عکاس های تبلیغاتی اغلب در بازاریابی، تجارت، مدیریت و روندهای فروش تخصص داشته و از طریق عکاسی می توانند پیام مورد نظر شما را به مخاطب انتقال دهند.
 

عکس تبلیغاتی حرفه ای

 

عکاس های تجاری و تبلیغاتی به جدیدترین ابزارها و تکنولوژی برای حفظ رقابت نیاز دارند. این ابزار بیشتر شامل دوربین های حرفه ای، لنزهای قوی و با کیفیت، یک سه پایه خوب، وسایل روشنایی قابل حمل، یک چتر و چند فیلتر ضروری برای کنترل تابش و... می شود.
 

لوازم عکاسی حرفه ای

 

عکس های تبلیغاتی نیاز به برخی تغییرات و تنظیمات گرافیکی دارند، به همین خاطر اکثر عکاسان تجاری و تبلیغاتی برای ویرایش عکس با نرم افزار Adobe Photoshop و برنامه Adobe Lightroom برای پردازش حجم های بزرگی از تصاویر کار می کنند.بر خلاف دیگر سبک های عکاسی، عکاسی تجاری و تبلیغاتی نیاز به تصاویر کامل و قابل لمس را دارد. زیرا تصاویر حاصل از عکاسی حرفه ای و تبلیغاتی بیشتر برای اندازه یک پوستر یا بیلبورد جهت مقاصد تبلیغاتی بزرگ چاپ می شوند و لازم است بیشترین و موثرترین ارتباط را با بیننده بر قرار کند و توجه مخاطب را به خود جلب کند.جهت دانلود فایل مقاله "عکاسی تبلیغاتی" روی لینک زیر کلیک کنید:عکاسی تبلیغاتی.pdf


کلمات کلیدی : چاپ ، عکاسی ، عکس ، عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی حرفه ای


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1397/04/20
عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که...
1396/10/20
مشهورترین عکس های دستکاری‌شده تاریخی و سیاسی را با جزئیات ببینید
1396/09/12
مشهورترین عکس های دستکاری‌شده تاریخ را با جزئیات ببینید