خروج

چطور در برنامه word کارت پستال بسازیم؟


کارت پستال انواع مختلف و کاربردهای زیادی دارد، بسته به سبک طراحی کارت پستال نوع کاربرد آن نیز متفاوت است. برای مثال کارت پستال فانتزی برای تبریکات دوستانه و کارت پستال رسمی برای دعوتنامه یا تبریک سال نو به همکاران استفاده می شود. 
این آموزش ساده را مطالعه کرده و یک کارت پستال زیبا و کاربردی خود طراحی کنید. 

برای شروع برنامه word را روی کامپیوتر خود باز کرده و یک صفحه جدید ایجاد کنید. (File>New>Blank Document>Cards>Postcards)

طراحی کارت پستال
همانطور که می بینید چند زیر شاخه برای انتخاب دارید. با بررسی گزینه هایی که در اختیار شما قرار گرفته شده است می توانید طرح اولیه ای که برای کار شما و هدف مورد نظرتان مناسب تر است را انتخاب کنید. در این گزینه ها سایزهای مختلفی برای کارت پستال موجود است، ما در این مطلب سایز 15*10 سانتی متر را انتخاب کرده ایم. پس از انتخاب طرح و سایز مورد نظر خود باید طرح را شخصی سازی کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به آن اضافه کنید. برای تغییر محتوای کارت پستال مورد نظر خود می توانید از ایجاد تغییر در متن شروع کنید. با کلیک روی متنی که برای نمونه قرار داده شده می توانید متن نمونه را پاک کرده و متن مورد نظر خود را وارد کنید. برای تغییر فونت و سایز فونت می توانید روی همان متن راست کلیلک کنید. 
در مرحله بعد برای جلوه دادن به کارت می توانید یک تصویر برای بخش جلویی کارت به آن اضافه کنید. اول تصویری که به عنوان پیشفرض روی طرح قرار دارد را انتخاب و حذف کنید و سپس از مسیر Insert>Picture تصویر خود را به آن اضافه کنید.
توجه داشته باشید که تصویر شما به دلیل جلب توجه مخاطب مهمترین چیز در کارت پستال است پس لازم است تصویر مرتبط با هدفتان و در عین حال جذاب انتخاب کنید و اگر در حال طراحی کارت پستا ل برای شرکت یا کسب و کار خود هستید از لوگو خود در طراحی کارت پستال استفاده کنید.
پس از بررسی دقیق تمام جزئیات و محتویات طرح کارت پستال خود، برای ذخیره آن توصیه می شود فایل را به صورت PDF ذخیره کنید تا موقع چاپ تنظیمات شما به هم نریزد.

جهت دانلود فایل مقاله "چطور در برنامه word کارت پستال بسازیم؟" روی لینک زیر کلیک کنید:
چطور در برنامه word کارت پستال بسازیم؟.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ دیجیتال، کارت پستال، طراحی، چاپ کارت


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/02
نمی‌توان منکر شد که فرانسوی ها صاحب سبک مخصوص در تمام بخش های هنری هستند و طراحی گرافیک هم یک ابزار هنری برای انتقال یک مفهوم است. طراحی گرافیک فرانسوی...
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.