خروج

طراحی پوستر سه بعدی


اگر می خواهید پوستر تبلیغاتی شما مخاطب را به سوی خود جذب کرده و در ذهن بیننده ماندگار شود لازم است کاری متفاوت برای طرح خود انجام دهید.

راههای زیادی برای تبدیل کردن یک پوستر معمولی به پوستر خاص و متفاوت وجود دارد که یکی از این روش ها اضافه کردن گرافیک 3D به طرح است. برای عمق دادن به تصویر راههای زیادی وجود دارد که یکی از آنها روش 3D است که بُعد جدیدی به تصویر می دهد و آن را از یکنواختی در می آورد.

در ادامه با استفاده از نرم افزار گرافیکی Adobe Illustrator روش استفاده از افکت های 3D  را خواهیم گفت.

در مرحله اول لازم است یک صفحه جدید برای طراحی پوستر در برنامه باز کنید. اینجا یک صفحه 17*11 ایجاد کرده ایم که سایز استاندارد پوستر است. اما اگر با توجه به نیاز و طرح خود به اندازه های دیگری برای طراحی پوستر خود نیاز دارید می توانید در جدول زیر اندازه های معمول چاپ پوستر را بیابید.

جدول اندازه های استاندارد برای چاپ پوستر:

کوچک

11 * 8.5 سانتی متر

متوسط

24 * 18 سانتی متر

بزرگ

36 * 24 سانتی متر

 

برای چاپ پوستر پیشنهاد می کنیم از فرمت رنگیCMYK  و وضوح تصویر 300 dpi  استفاده کنید تا در نهایت پوستر چاپ شده شما کیفیت رنگ و وضوح بالایی را دارا باشد.
 

طراحی پوستر

 

حالا صفحه ای که برای طراحی پوستر تبلیغاتی خود نیاز دارید آماده است، برای شروع طراحی نیاز داریم یک پس زمینه مناسب روی صفحه اعمال کنیم.

قبل از اینکه بخواهید از افکت 3D استفاده کنید نیاز است طرح خود را خود را مثل یک وکتور تخت ایجاد کنید و یا از وکتورهای آماده استفاده کنید. برای این کار می توانید با استفاده از ابزار pen یک طرح رنگی مثل عکس زیر طراحی کنید و آن را در وسط صفحه قرار دهید.
 

پوستر سه بعدی

 

سپس از مسیر Effect>3D>Bevel and Extrude به پنل 3D رفته تا با تعیین اندازه بیرون آمدگی (extrusion) افکت سه بعدی خود را اعمال کنید.

برای اضافه کردن متن پوستر لازم است یک فونت ساده متناسب با طرح خود انتخاب منید و هدف پوستر تبلیغاتی خود را به طور مختصر و مفید بنویسید. یادتان نرود که این متن باید کوتاه باشد و در یک نگاه منظور شما را به مخاطب انتقال دهد. 

 


جهت دانلود فایل مقاله "طراحی پوستر سه بعدی" روی لینک زیر کلیک کنید:طراحی پوستر سه بعدی.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ پوستر، پوستر سه بعدی، 3D، پوستر تبلیغاتی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/10
با گذشت زمان انتخاب های مختلفی برای چاپ روی پارچه به وجود آمده است به طوری که شما می تواند تکه ای از پارچه را وارد پرینتر کنید و...
1399/10/10
شما می توانید با چاپ دستی برگ و دیگر اشیایی که در طبیعت یافت می شوند آثار هنری زیبایی خلق کنید. جوهر چاپ قابل حل در آب برای چاپ با برگ مناسب البته...
1399/10/09
چاپ دستی تاریخ بسیار طولانی دارد و روش هایی که در زیر مجموعه چاپ دستی قرار می گیرند هزاران سال است که از آن ها استفاده می شود. چاپ دستی بیشتر برای