خروج

تفاوت چاپ طلایی و چاپ طلاکوب چیست؟


چاپ طلاکوب یکی از روش‌های خاص چاپ است که از رنگ‌های متالیک، فویل طلایی و گرما استفاده می‌کند. احتمالاً چاپ طلاکوب را در بسیاری از دعوت‌نامه‌های عروسی یا کارت ویزیت دیده‌اید. دستگاه طلاکوب که فویل طلا را به کاغذ انتقال می‌دهد می‌تواند دستی یا طلاکوب دیجیتال باشد. برای چاپ طلاکوب اول طرح موردنظر را از جنس مس یا برنج می‌سازند و بعد آن را به همراه یک رول فویل وارد دستگاه طلاکوب می‌کنند تا با فشار و گرما طرح موردنظر روی کاغذ طلاکوبی شود. برای چاپ نقره کوب و چند رنگ همان طرح را با فویل های رنگی متفاوت استفاده می‌کنند.

چاپ طلاکوب

چاپ طلایی تقریباً همان چاپ دستی با جوهر طلایی است. به این روش چاپ سیلک‌اسکرین یا چاپ سیلک هم می‌گویند. چاپ سیلک یکی از قدیمی‌ترین روش‌های چاپی است که هنوز استفاده می‌شود. از چاپ طلایی برای طراحی کارت ویزیت و کارت عروسی هم استفاده می‌شود فقط نتیجه‌ی نهایی کمی فرق می‌کند. برای چاپ طلایی یک استنسیل از طرح موردنظر روی سیلک‌اسکرین تهیه می‌شود تا رنگ طلایی به شکل طرح موردنظر روی سطح کارت بنشیند.

چاپ طلاکوب

بااینکه چاپ طلایی و طلاکوبی کمی شبیه به هم به نظر می‌رسد اما اصلاً این‌طور نیست. در ادامه به تفاوت‌های این دو سبک چاپ اشاره می‌کنیم.

 

چاپ طلاکوب

چاپ طلا کوب برق می‌زنند و نتیجه‌ی نهایی ظاهری متالیک دارد.
چاپ طلاکوب ظاهری لوکس و لاکچری دارد.
قیمت چاپ طلاکوب با توجه به‌اندازه‌ی طرح می‌تواند زیاد شود.
چاپ طلاکوب پوشانندگی خیلی زیادی ندارد.

چاپ طلاکوب

 

چاپ طلایی

چاپ طلایی براق نیست و نتیجه‌ی ماتی دارد.
چاپ طلایی روی پیش‌زمینه‌ی مشکی بیشتر خودش را نشان می‌دهد.
قیمت چاپ طلایی تقریباً 70 درصد از طلاکوبی ارزان‌تر است.
چاپ طلایی پوشانندگی بالایی دارد.

چاپ طلاکوب

اگر دنبال ظاهری لوکس‌تر و براق‌تر هستید و می‌توانید کمی بیشتر هزینه کنید بهتر از چاپ طلاکوب برای کارت ویزیت یا بسته بندی استفاده کنید. چاپ سیلک روشی ارزان‌تر برای داشتن رنگ طلایی روی انواع پروژه‌ها است فقط باید چاپخانه ای را پیدا کنید که تجربه‌ی زیادی در زمینه ی چاپ داشته باشد.برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

چاپ طلاکوب چیست؟


کلمات کلیدی : چاپ طلاکوب، طلا کوب، طلاکوبی، دستگاه طلاکوب، طلایی، چاپ طلایی، فویل طلا،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...
1399/07/29
چاپ طلاکوب، چاپ با فویل یا طلاکوبی زیبایی خاصی به بسته بندی می‌دهد و معمولاً برای چاپ لوگو و نوشته‌ها استفاده می‌شود.
1399/07/09
چاپ پوستر یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی است که توسط کسب‌ و کار های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود.