خروج

چگونه از تاثیرات مخرب پلاستیک بر سلامتی در امان بمانیم؟


چرا باید از کاغذ برای بسته بندی استفاده کنیم؟ لیست زیادی از فواید کاغذ در اینترنت وجود دارد اما هنوز بسیاری از مردم کاغذ را انتخابی غیر معمول می دانند. دلیل استفاده نکردن از کاغذ مخصوصا در خانه ها ربطی به فوایدش ندارد بلکه بیشتر به جایگزین هایی مثل پلاستیک مربوط می‌شود. در قرن اخیر استفاده از پلاستیک به طرز چشمگیری بیشتر شده است و راهش را به تمام قسمت های زندگی اسنان ها باز کرده است و بیشتر از همه در آَشپزخانه استفاده می‌شود.

خرید کاغذ مومی

پلاستیک استفاده های مختلفی دارد اما نمی توان روی تاثیرات زیست محیطی اش چشم بست. پلاستیک تجزیه نمی‌شود و با سرعت غیر باوری در حال آلوده کردن خاک و دریا ها است؛ اما تاثیر پلاستیک تنها به اینجا ختم نمی‌شود و باید نگاهی به ترکیبات شیمیایی اش انداخت. سازمان حمایت از محیط زیست 80 هزار ماده شیمیایی را برای مصرف کننده ها بی خطر اعلام کرد. بر اساس این آمار میلیون ها تن پلاستیک هر ساله تولید می شوند که بخش خیلی کوچکی از آن ها برای سمی بودن و تاثیرات مخبر کلی مورد بررسی قرارگرفته‌اند.


یعنی استفاده از پلاستیک ایرادی ندارد اما تاثیرش روی بدن انسان و محیط زیست کاملا مشخص نیست و آن مقداری هم که مورد بررسی قرار گرفت نتایج خوبی نداشتند. استفاده‌ی پلاستیک در لحظه ممکن است بی خطر به نظر برسد اما تاثیری که در طی سالها بر محیط زیست و سلامت انسان ها گذاشته است غیر قابل باور است. بر اساس مقاله ی نیویورک تایمز وقتی از پلاستیک برای بسته بندی استفاده می‌شود شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بعضی از مواد شمیایی می توانند وارد غذا و سپس وارد بدن انسان شوند.

برای امن بودن در برابر تاثیرات مواد شمیمایی پلاستیک راحت ترین کار استفاده از یک جایگزین است. برای همین استفاده از کاغذ در آشپزخانه انتخاب مناسبی است. کاغذ خطری از لحاظ مواد شیمیایی ندارد.

خرید کاغذ مومی

وقتی صحبت از استفاده از پلاستیک می‌شود سلامت شخصی تنها نیمی از ماجرا است. واقعیت اجرا این است که پلاستیک تبدیل به یک معضل زیست محیطی شده است البته امروزه همه از این واقعیت مطلع هستند. مقدار زیادی از پلاستیک موجود در محیط زیست از آشپزخانه‌ها می‌آید و تا مدت بسیار طولانی در محیط زیست باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود. استفاده از کاغذ این مشکل را ندارد زیرا کاغذ یک محصول دوستدار محیط زیست است و در طبیعت تجزیه می‌شود. حتی کاغذ برای بسته بندی بسیاری از غذاها انتخاب بهتری است زیرا نه‌تنها ضد آّب است بلکه برخلاف پلاستیک قابلیت تنفس دارد و مواد غذایی تازه‌تر می‌مانند.

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ بسته بندی

خرید آنلاین انواع کاغذ

تقریباً هر کاری که بسته بندی پلاستیکی می‌تواند انجام دهد، کاغذ مومی بهتر انجام می‌دهد بهتر است خودتان یک‌بار امتحان کنید. مردم همیشه راحتی کار و در دسترس بودن را ترجیح می‌دادند اما امروزه به خاطر آگاهی جهانی زیست محیطی مردم بیشتر به استفاده از محصولات ارگانیک و دوستدار محیط زیست روی آورده‌اند چون سلامتی برایشان اولویت دارد. البته خرید کاغذ مومی و محصولات دوستدار محیط زیست هم در دسترس قرارگرفته‌اند و در برای استفاده‌ی راحت مصرف‌کنندگان طراحی‌شده‌اند تا مصرف پلاستیک کمتر شود.

 


برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

چگونه از تاثیرات مخرب پلاستیک بر سلامتی در امان بمانیم؟


کلمات کلیدی : پلاستیک، آثار مخرب پلاستیک، تاثیر پلاستیک بر محیط زیست،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1398/09/11
در این مقاله به بررسی عامل های موثر بر انتخاب کاغذ کرافت یا نایلون و نایلکس می پردازیم.
1398/08/12
سلفون و نایلون و نایلکس، جزو مشتق های نفتی هستند که تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.
1397/04/10
در چاپ نایلون فلکسو با استفاده از کلیشه که از جنس ژلاتین یا لاستیک بوده عمل چاپ صورت می‌گیرد که...