خروج

5 نکته ی مهم در بازاریابی با چاپ تراکت چیست؟


چاپ تراکت

آیا دنبال راهی هستید که مخاطب‌های بیشتری برای کمپین تبلیغاتی کسب‌وکارتان به دست بیاورید؟ آیا دنبال شناساندن کالا یا خدماتتان به افراد بیشتری هستید؟ چاپ تراکت ممکن است دقیقاً چیزی باشد که به دنبالش هستید. پخش تراکت یکی از روش‌های قدیمی بازاریابی و تبلیغات است که همچنان ارزش خود را حفظ کرده است. در ادامه نگاهی به اینکه تراکت دقیقاً چیست و به چه عواملی در چاپ تراکت باید دقت کرد می‌اندازیم.

تراکت چیست؟

به‌طور خلاصه تراکت یک برگه‌ی کاغذی یا همان فلایر است که برای جلب کردن توجه مردم نسبت به یک کالا، خدمات، رویداد یا تبلیغات استفاده می‌شود. پیامی که توسط پخش تراکت به مخاطب می‌رسد ساده و خلاصه اما چشمگیر است. با استفاده از چاپ تراکت برای قسمتی از مارکتینگ در هزینه‌ها بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

چاپ تراکت

فرق تراکت و بروشور چیست؟

بروشور به‌طورمعمول به معرفی و دادن اطلاعات در مورد خدمات، کالاها و مزیت‌های یک کسب‌وکار می‌پردازد. پخش بروشور به‌صورت کاغذهای تاشده با طراحی گرافیکی و چاپ تصاویر در هر دو طرف کاغذ صورت می‌گیرد.
اما چاپ تراکت به‌طورمعمول روی یک کاغذ صاف انجام می‌شود. معمولاً در پخش تراکت آزادی بیشتر وجود دارد اما بروشورها بیشتر مخصوص مکان‌های خاصی هستند.
بهتر است از بروشور برای نشان دادن تصاویر و ارائه اطلاعات به مشتری‌هایی که علاقه‌مند به شناخت بیشتر کسب‌وکار شما هستند استفاده کنید و بهتر است از پخش تراکت برای جلب‌توجه مشتری‌های احتمالی و مردم عادی برای یک هدف به‌خصوص استفاده کنید.
از چاپ تراکت برای جذب مشتری‌های جدید به علت ارزان بودن، طراحی راحت و چاپ شدن تنها روی یک‌طرف کاغذ استفاده می‌کنند. از طرفی بروشور طراحی با جزئیات بیشتر دارد که اطلاعات بیشتری در اختیار خواننده قرار می‌دهند و هزینه‌ی بیشتری برمی‌دارد به همین دلیل بهتر است این هزینه‌ی بیشتر صرف افرادی شود که علاقه‌مند به کسب اطلاعات هستند.
برای چاپ تراکت مهم نیست در چه حیطه‌ای هستید و کسب‌وکارتان چیست یک سری قوانین همیشه باید رعایت شوند تا بتوانید نتیجه‌ی تبلیغاتی دلخواه را از پخش تراکت بگیرید.

چاپ تراکت

عنوان

عنوانی که در تراکت استفاده می‌شود اولین قدم برای جلب‌توجه مردم است. باید به چیزی که می‌خواهید مشتری‌ها از تراکت شما برداشت کنند فکر کنید و دقیقاً همان را در عنوان به کار ببرید. عنوان تراکت باید طوری نوشته شود که اگر مردم بقیه تراکت را نخوانند چیزی که شما می‌خواهید در یادشان بماند.

محتوا

نوشتن محتوای تراکت بسیار مهم است. باید حواستان باشد که از جملات بلند و پاراگراف‌های بلند استفاده نکنید. باید مطمئن شوید مشتری‌ها تنها با چند ثانیه نگاه کردن به تراکت شما تمام نکات کلیدی را در جملات ساده و کوتاه می‌خوانند. محتوای یک تراکت نباید مثل یک کتاب طولانی و سخت باشد بلکه باید شبیه یک پیامک ساده و مختصر باشد.

چاپ تراکت

طراحی

طراحی تراکت باید طوری باشد که در مرحله‌ی اول توجه مشتری‌های احتمالی را به‌قدری جلب کند که بعداً شروع به خواندن محتوای تراکت بکنند. به تمام تصاویر، گرافیک‌ها، لوگو ها و رنگ‌هایی که می‌خواهید در تراکت استفاده کنید فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا این موارد توجه مشتری‌ها را جلب می‌کنند یا باعث شلوغ شدن تراکت و گیج شدن مشتری می‌شوند؟ هر چیزی که در طراحی تراکت در دسته‌ی دوم قرار بگیرد باید حذف شود.

چاپ تراکت

نقطه‌ی فروش

وقتی نوبت به نقطه‌ی فروش می‌رسد باید به چهار چیز توجه کرد: توجه، علاقه، خواستن و عمل. چه چیزی باعث می‌شود که توجه مشتری جلب شود؟ بعدازاینکه توجه مشتری جلب شد چه عواملی باعث می‌شوند تا به موضوع علاقه‌مند شود؟ چه چیزی باید در تراکت قرار بگیرد تا مشتری دقیقاً آن طوری که شما می‌خواهید عمل کند؟ و در آخر باید به مواردی اشاره‌کنید که مشتری‌ها را به سمت عمل کردن می‌برند مثلاً راهنمایی کردن مشتری به دنبال کردن برند شما در اینستاگرام. با جواب دادن به این سؤال‌ها می‌توانید به نقطه‌ی فروش مخصوص کسب کارتان برسید.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

5 نکته ی مهم در بازاریابی با چاپ تراکت چیست؟


کلمات کلیدی : تراکت، تراکت تبلیغاتی، طراحی تراکت، چاپ تراکت، فلایر


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...
1399/07/29
چاپ طلاکوب، چاپ با فویل یا طلاکوبی زیبایی خاصی به بسته بندی می‌دهد و معمولاً برای چاپ لوگو و نوشته‌ها استفاده می‌شود.
1399/07/28
چاپ طلاکوب یکی از روش‌های خاص چاپ است که از رنگ‌های متالیک، فویل طلایی و گرما استفاده می‌کند. احتمالاً چاپ طلاکوب را در بسیاری از دعوت‌نامه‌های عروسی یا کارت ویزیت دیده‌اید.