خروج

بروشور چیست و چه کاربردی در صنعت تبلیغات دارد؟


بروشور چیست و چه کاربردی در صنعت تبلیغات دارد؟

  • بروشور چیست؟

  • بروشور چه کاربردی در تبلیغات دارد؟

  • چرا شرکت ها از بروشور استفاده می کنند؟

  • چرا باید برای بروشور هزینه کنیم؟

  • چرا خریدار و مصرف کننده به بروشور نیاز دارد؟

  • آیا بروشور در ایجاد تصویر معتبر از سازمان موثر است؟

  • چه می شود اگر نتوانیم یک بروشور موثر طراحی و عرضه کنیم؟

در این مقاله نگارنده می کوشد تا پاسخ و جوابی موثر برای پرسش های بالا عرضه کند. پس در ادامه به بررسی و تحلیل هر یک از مورد های یاد شده می پردازیم.

بروشور

بوروشور چیست؟

بوروشور در کنار کاتالوگ، پوستر و بنر، از جمله ابزار های موثر و مفید بازاریابی و مارکتینگ است که از دیرباز مورد توجه مارکتر ها، بازاریاب ها و تبلیغ کننده ها بوده است.

بروشور ابزاری چاپی (و امروزه آنلاین نیز هم) است که برای ارائه و عرضه ی اطلاعات و دستور العمل های مربوط به مصرف و استفاده از کالا و سرویس خریداری شده به کار می رود.

بروشور چه کاربردی در تبلیغات دارد؟

با این که بروشور (بر خلاف کاتالوگ) بیشتر به اطلاع رسانی می پردازد و چندان جاذبه های تبلیغاتی ندارد، ولی از المان های موثر تبلیغات است و نباید نفوذ و اثرگذاری تبلیغاتی آن را دست کم گرفت. بروشور می تواند با ارائه ی اطلاعات جامع، مفید و کاربردی، تجربه ی خوبی را برای مشتری ایجاد و از این راه، رضایت او را جلب کند.

بروشور

چرا شرکت ها از بروشور استفاده می کنند؟

شرکت ها دریافتند که اگر مشتری نتواند به خوبی و درستی از کالا و سرویس مورد عرضه استفاده کند، تجربه ی خوشایندی از خرید خود نخواهد داشت و همین عامل سبب عدم مراجعه ی بعدی می شود.

چرا باید برای بروشور هزینه کنیم؟

به چند دلیل. بروشور کالا، برند و سازمان شما را مورد توجه و دید مستمر مشتری های واقعی و حتی احتمالی قرار می دهد. بی توجهی و هزینه نکردن برای بروشور سبب کاهش اعتماد مشتری به کالا و سرویس شما می شود و این دیدگاه منفی را می رساند که سازمان چندان تمایلی به رفاه مشتری ندارد و تنها به فروش بیشتر فکر می کند.

بروشور

چرا خریدار و مصرف کننده به بروشور نیاز دارد؟

نکته، دستورالعمل و راه کار های بسیاری هست که به طور حتم فرصت عرضه ی مستقیم آن به مشتری وجود ندارد و از طرفی پی بردن به آن ها، برای مشتری هزینه و زمان بر است. پس لازم است تا سازمان خود با فراهم آوردن این بستر، تجربه ای خوشایند برای مشتری رقم بزند.

آیا بروشور در ایجاد تصویر معتبر از سازمان موثر است؟

به طور قطع همین طور است. بروشوری که مفید و موثر باشد، تجربه ی خوبی از استفاده ی کالا برای مشتری ایجاد و در نتیجه اعتبار سازمان نزد او را افزایش می دهد.

چه می شود اگر نتوانیم یک بروشور موثر طراحی و عرضه کنیم؟

آن چه بالا یاد شد، همه دال بر اهمیت روز افزون و فزاینده ی بروشور در تبلیغ، مارکتینگ و بازاریابی کالا و سرویس های سازمان و شرکت هستند. پس اگر سازمانی در عرضه ی این مهم شکست بخورد، این شکست مقدمه ای برای شکست های بعدی (به ویژه کاهش فروش و سطح رضایت مشتری) خواهد بود.

بروشور

پس لازم است تا سازمان و شرکت ها با صرف وقت، هزینه، دانش، تجربه و البته نیروی کار متخصص و حرفه ای، به تحقق یافتن این مهم بپردازند و از این ره گذر، اعتبار، سود و درآمد قابل قبولی را برای سازمان خود فراهم آورند. با این حال این تمام ماجرا نیست و چگونگی طراحی و چاپ بروشور، حکایت خاص و طولانی خود را دارد که مجالی دیگر طلب می کند.

برای دانلود فایل مقاله ی «بروشور چیست و چه کاربردی در صنعت تبلیغات دارد؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «بروشور چیست و چه کاربردی در صنعت تبلیغات دارد؟»


کلمات کلیدی : بروشور، کاتالوگ، تبلیغات، بازاریابی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/06/22
یک سری سوالات وجود دارند که باید حتما بین مشتری و طراح قبل از پروسه ی چاپ رد و بدل شوند که...
1398/09/26
کاتالوگ و بروشور اختلاف های و تفاوت های زیادی دارند که این مقاله به آن ها می پردازد.
1397/09/21
یکی از عنصر های مهم در صنعت چاپ ترام است. زمانی که شما تصمیم دارید یک تصویر را به رنگ خاکستری یا به صورت رنگی چاپ کنید، نیاز به ترام دارید تا...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ