خروج

تولید، چاپ و فروش سلفون


در اصطلاح سلفون نیز در صنعت روز دنیا و در بازار ایران معانی متفاوتی دارد. که فیلم‌های پلیمری به سه دسته پلیمرهای طبیعی، مصنوعی و سنتزی تقسیم می‌شوند.

سلفون:

سلفون نام مستعار فیلم‌های شفاف و شیشه‌ای است که مواد اولیه آن بر پایه پلی‌پروپیلن می‌باشد. در تولید سلفون مواد مذاب پس عبور از آب سرد به‌صورت فیلم تشکیل می‌شوند. این فیلم‌های شیشه‌ای دارای خاصیتی مستحکم و شکننده می‌باشند که بسیاری از افراد این محصول را با خانواده اشتباه می‌گیرند. درواقع با توجه به شفافیت بالا و شکننده بودن می‌توان در صنایع غذایی از این جنس استفاده نمود. امروزه تولید و فروش سلفون مورداستفاده فروشندگان خرد مانند: عطاری، تولیدکنندگان ادویه‌جات، بسته‌بندی‌های اسباب‌بازی و... می‌باشد.

اگر بخواهیم نیم‌نگاهی به مصرف کیسه‌های مورداستفاده از صنایع بسته‌بندی بی اندازیم می‌توانیم محصولات بسیار زیادی را در این حوزه نام ببریم که برای مثال cpd،oppd،bopd

سلفون درواقع همان تولیدشده به‌وسیله هوا می‌باشد. یکی از دلایلی که امروزه بسیاری از شرکت‌های توزیع نیازمند این محصول می‌باشند، بحث صرفه اقتصادی آن در مقابل لایه محصولات بسته می‌باشد.

تولید و چاپ سلفون

به‌طور مثال بعضی از صنایع نیازمند کیسه‌هایی هستند که دمای بسیار بالایی را تحمل می‌کنند. برای مثال وقتی یک کیسه نایلونی در مقابل نور شدید آفتاب قرار بگیرد امکان جمع شدن آن وجود دارد چراکه دارای نقطه‌ی ذوب پایین‌تری نسبت به خانواده پلی پوپیلن ها می‌باشد. این محصول با تولید و فروش سلفون، برای کاربردهای زیر بسیار ضروری می‌باشد.

1-رومیزی‌های شفاف جهت مصارف منازل، تالار و رستوران‌ها

2-بسته‌بندی حبوبات

3-سلفون رومیزی

4-جلد کتاب

5-کاربردهای آزمایشگاهی

6-بسته‌بندی مواد صنعتی

سلفون کشی:

سلفون، ورقه‌ای است مات که پس از چسباندن روی سطح چاپ‌شده مات یا شفاف می‌شود، فیلم سلفون از کار چاپی در برابر گردوغبار، رطوبت، چربی دست، لک، خراش، پارگی و آلودگی محافظت می‌نماید و باعث می‌شود سطح کار چاپی از جلای خاصی برخوردار گردد، سلفون بسته به جنس آن دارای قابلیت‌های زیادی است.

نایلون:

اصطلاح نایلون در صنعت روز دنیا و در بازار ایران نایلون، فیلم‌های دمشی بر پایه پلی‌اتیلن است که از ترکیب پلی‌اتیلن گرید سبک خطی و گرید سبک فیلم تولید شده‌اند. نرمی و چقرمگی از خواص مکانیکی مناسب در این پلیمرهاست که موجب تقاضای زیادی از طرف بازار مصرفی کشور شده است. مهم‌ترین کاربرد نایلون در ساخت فیلم‌های جمع شونده و بسته‌بندی، کیسه‌های تبلیغاتی و مواد پتروشیمی و نایلون‌های عریض است.

در صنعت روز دنیا، نایلون به دسته‌ای از پلیمرها با ساختار پلی آمیدی گفته می‌شود. نایلون اولین الیاف مصنوعی سنتزی بوده که از مهم‌ترین و پرکاربردترین اعضای این خانواده در صنعت می‌توان نایلون 6 و نایلون 6.6 را نام برد.

تولید نایلون ونایلکس

نایلکس:

در صورت نیاز به فیلم‌های پلی‌اتیلنی با ضخامت‌های پایین و کاربردهای ویژه، بهترین گزینه پلی‌اتیلن سنگین است. این فیلم‌های خشک، ضربه‌پذیر و نازک، فیلم نایلکس نامیده می‌شوند. نایلکس‌ها نسبت به نایلون‌ها، چقرمگی کمتر، شکنندگی بالاتر و شفافیت کمتری دارند و برخی خواص ویژه‌ی آن‌ها مانند نفوذپذیری کمتر (نسبت به دیگر پلی‌اتیلن‌ها)، توانایی تولید فیلم بسیار نازک، استحکام بالا، تعداد در کیلوگرم بیشتر و مواد افزودنی کمتر باعث تقاضای بالای آن در بازار مصرفی کشور شده است. با افزودن مقداری پلی‌اتیلن سبک به پلیمر پایه، کشش‌پذیری و دوخت آن‌ها نیز بهبود می‌یابد. نایلون‌ در ساخت کیسه‌های فریزری و زباله، دستکش و سفره‌های یک‌بارمصرف و کیسه‌های حمل میوه و مواد غذایی به کارمی روند.

 

:جهت دانلود فایل مقاله "تولید، چاپ و فروش سلفون" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : چاپ، فلکسوگرافی، بسته بندی، نایلون، چاپ روی بسته بندی محصولات، چاپ و بسته بندی، نایلکس


محمد نیروی جوان و با پشتکار در جایگاه اپراتور چاپ است. احساس مسئولیت او در قبال کار بسیار بالاست و علاقه زیادی به ترکیب رنگ ها و یادگیری رنگ شناسی دارد.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/06/30
امروزه بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید از نی نوشیدنی استفاده می‌شود. هرروزه در آمریکا چیزی بین 170 میلیون تا 490 میلیون نی نوشیدنی استفاده می‌شود.
1399/06/29
نایلون یک واژه ی کلی است که برای مواد مصنوعی که می توانند به شکل ها و...
1399/06/28
فلکسوگرافی یکی از روش های قدیمی چاپ است که تبدیل به ورژن جدید چاپ مسطح یا لتر پرس شده است...