خروج

آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی در خانه


زیر بشقابی وسیله‌ای است که علاوه بر جنبه تزئینی از میز ناهارخوری یا رو میزی مراقبت می‌کند. زیر بشقابی معمولاً با پارچه دوخته و استفاده می‌شود اما در جنس‌های متفاوت دیگری هم وجود دارد. به‌عنوان‌مثال زیر بشقابی حصیری، نمدی، کنفی، چرمی، مکرومه، بافتنی و... از جمله مدل هایی هستند که در بازار پیدا می‌شوند. 
زیر بشقابی حصیری، نمدی، مکرومه و بافتنی نیاز به مهارت های خاصی دارند. البته یادگیری آن‌ها کار سختی نیست اما نیاز به وقت زیادی دارد تا کار نهایی خوب از آب دربیاید. دوخت زیر بشقابی پارچه‌ای هم به‌راحتی و با داشتن کمی مهارت خیاطی امکان‌پذیر است اما زیر بشقابی پارچه‌ای طرح دار، حاشیه‌دار، طلا کاری شده و... را حتماً باید خریداری کرد زیرا بدون داشتن مهارت های خاص نمی‌توان آن‌ها را ساخت.
زیر بشقابی های رومادون و چرمی را هم نمی‌توان به‌راحتی در خانه ساخت و حتماً باید از فروشگاه های لوازم‌خانگی خریداری شوند. 
استفاده از زیر بشقابی جلوه زیبایی به میز ناهارخوری می‌دهد و همه‌چیز رسمی‌تر و باسلیقه‌تر نشان می‌دهد و از کثیف شدن رو میزی هم جلوگیری می‌کند. 
در بین تمام زیر بشقابی هایی که در بالا مثال زدیم، زیر بشقابی کنفی را می‌توان در خانه و به‌راحتی ساخت. این زیر بشقابی برای افرادی که می‌خواهند متفاوت باشند اما بودجه زیادی برای خرید طرح‌های خاص ندارند مناسب است. با ساختن این زیر بشقابی ها در سایز کوچکتر می‌توانید از آن به‌عنوان زیر لیوانی هم استفاده کنید. جنس کنفی این دست سازه این اجازه را می‌دهد در برابر گرما مقاوم باشد و به استفاده آن به عنوان زیر قابلمه ای ایرادی ندارد.
برای ساخت زیر بشقابی و زیر لیوانی کنفی تنها به نخ کنفی و چسب تفنگی نیاز دارید. برای ساخت هر کدام از این زیر بشقابی ها تقریباً به یک متر نخ کنفی نیاز دارید. البته می‌توانید قطر نخ کنفی و طول آن را بر اساس سلیقه خودتان تغییر دهید تا دایره‌هایی که می‌سازید بزرگ‌تر یا کوچکتر شوند. 

مشاهده و خرید آنلاین نخ کنفی

چگونه با نخ کنفی زیر بشقابی بسازیم؟

تنها کاری که باید برای ساخت این زیر بشقابی جذاب بکنید این است که آرام آرام با استفاده از چسب نخ کنفی را به دور خودش به شکل یک دایره بپیچید. 

نحوه ساخت زیر بشقابی کنفی

بعدازاینکه به اندازه موردنظرتان رسیدید به زیر بشقابی کنفی زمان کافی دهید تا خشک شود. می‌توانید برای دوام بیشتر هم از اسپری فیکس استفاده کنید. بعد از تمام کردن این مراحل ساده شما یک زیر بشقابی زیبا خواهید داشت که می‌توانید به‌وسیله آن میز غذایتان را به بهترین نحو تزئین کنید.

زیر بشقابی کنفی، چگونه زیر بشقابی بسازیم

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش ساخت زیربشقابی کنفی در خانه


کلمات کلیدی : زیربشقابی، زیر بشقابی، زیر لیوانی، زیرساخت کنفی، زیر قابلمه ای، کنفی، دوخت، آموزش بافت زیر بشقابی، اموزش زیر بشقابی، زیر بشقابی کنفی


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/17
هر ماسکی به‌طورمعمول باید حداقل از سه لایه‌ یا بیشتر تشکیل‌شده باشد، ماسک جراحی، ماسک پزشکی، ماسک دندان پزشکی، ماسک تنفسی، ماسک پرستاری و ماسک اسپان باند همگی ماسک سه لایه هستند.
1399/08/13
پیشبند رستوران یک نوع روپوش است که برای محافظت از کارکنان فست فود، رستوران و کافی شاپ(آشپز، سرآشپز، گارسون، باریستا) در کارهای روزمره به کار می‌رود.
1399/08/09
نی پلاستیکی در بسیاری از سرویس های غذایی استفاده می‌شود. با اینکه نی یکبار مصرف پلاستیکی روزانه به تعداد بالایی مصرف می‌شود بد نیست جایگزین‌های آن را هم بشناسید.