خروج

کاغذ فنجانی


وقتی به کاغذ فکر می کنیم اولین چیزی که به ذهن ما می رسد درخت است .برای خیلی از ما درخت و کاغذ 2 چیز مترادف هستند. بر اساس تحقیقات از سال 1800 کاغذ از چوب ساخته شد. کاغذ از مواد بازیافتی کتان و بی مصرف ساخته شده است. وقتی تولید کاغذ در امریکا پایه گذاری شد ابزار و صنعت بازیافت به وجود آمد و کارخانه کالاهای بی مصرف برای تولید کاغذ در ماساچوست شروع به کار کرد. اختراع کاغذ شهرت و افتخاری برای دربار سلطنتی هند بوده چون این کتابها از طریق ابریشم نوشته می شد و با وجود آمدن کاغذ این مشکل حل شد. کاغذ بسیار کم هزینه تر از ابریشم و از کالاهای بی مصرف ساخته می شد در صورتی که برای ساخت ابریشم از تور ماهیگیری استفاده می شد. 6000 سال بعد عرب ها فن کاغذ سازی را به عنوان غنیمت جنگ به یغما بردند.

عرب ها هیچ زمانی را برای گسترش فن و تکنیک کاغذ از دست ندادند. آنها اولین کسانی بودند که از کتان کاغذ تولید کردند. فن روزنامه از سال 1600تا 1700 شروع به گسترش کرد و این تنها چیزی بود که باعث شد در 150 سال اخیر کاغذ از درخت تولید شود نه بخاطر کیفیت آن بلکه بخاطر وابسته بودن به کمیت منابع مختلف. بعدها این تکنیک از خاورمیانه تا اروپا گسترش پیدا کرد و اولین ساخت کاغذ در امریکا  پایه گذاری و شروع آن در سال 1690 در فیلا دلفیا بود که از کالاهای بی مصرف کاغذ تولید می کردند.

کاغذ مومی یا کاغذ پارافین کاغذی است که از یک ماده ی نرم که مثل موم است ساخته می شود. به کار بردن این کاغذ های روغنی برای این منظور است که هم شفاف هستند و هم حالت مرطوب دارد. از این کاغذ ها در قرن 19 برای نگهداری و محافظت محصولات از فاسد شدن و جلوگیری از بوی تند و تیز مواد غذایی  استفاده می کردند. موم طبیعی به طور گسترده جایگزین کاغذ مومی شد تا آن جا که برای پخت و پزو آشپزی هم استفاده می شود و یک محصول بسیارخوب  برای بستن و بسته بندی غذا  و انبار کردن  آن محسوب می شود.از این کاغذ ها برای تبلیغات در آرایشگاه ها به صورت سنتی  استفاده می شود مخصوصا برای بسته بندی تیغ برای جلوگیری از خطر و همچنین برای نگهداری طولانی مدت برای قایق (بخاطر مقاومت شدید این جنس کاغذ در مقابل آب) استفاده می شود. نظریات متعددی در مورد کاغذهای مومی وجود دارد البته  کاغذ مومی خاصیت تجزیه پذیری دارد. بدون آنکه شکل آن تغییر کند وغالبا هیچ گونه مواد نفتی (نفت خام) یا مواد افزودنی در آن وجود ندارد و کاغذ مومی به هیچ عنوان قابلیت باز یافت ندارد. کاغذ مومی یک پوشش بسیار نازکی از موم در هر طرفش وجود دارد که باعث می شود چسبندگی نداشته باشد و کاملا حالت مقاوم و مرطوب دارد. کاغذ مومی هزینه کمی هم دارد و می تواند جانشین خوبی برای کاغذ های پوستی (نسخه های خطی) باشد. مثل همان کاغذهایی که در قفسه های آشپزخانه استفاده می شود. از این کاغذ ها نمی توان در ماکروفر استفاده کرد چون کاملا با دما ذوب می شود و قابلیت اشتعال دارد چون از سلیکون ساخته می شود و گرما را جذب می کند.

یکی از موارد مصرف کاغذهای مومی در مورد کاپ کیک است که می توان ردپای این شروع را از سال 1796 دانست. اولین ایده وثبت دستورالعمل کاپ کیکتوسط رامیلا سیمون در آمریکا  بوده است که دارای 52 دستورالعمل است.

قیمت و خرید کاغذ کیک فنجانی


کلمات کلیدی : کاپ کیک ، چاپ ، تبلیغات ، کاغذ مومی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/08/19
ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف و وسایل دور ریختنی در خانه و مدرسه بچه ها را ساعت ها سرگرم می‌کند.
1399/07/05
قیف خامه زنی کاغذی از کاغذ مومی یا کاغذ روغنی ساخته می‌شود و این قیف ها را خودتان هم می‌توانید در خانه بسازید. چگونه می توانیم قیف پلاستیکی درست کنیم؟
1399/07/05
قیف خامه زنی یا قیف قنادی یکی از لوازم شیرینی پزی و آشپزخانه است که برای تزئین کیک، شیرینی، حلوا و غیره استفاده می‌شود.