خروج

تاریخچه کاپ کیک


کاپ کیک نوعی کیک کوچک است که در قالب های فویلی، کاغذی و یا فنجان پخته شده و برای یک نفر سرو می شود و به خاطر اندازه و نوع قالب آن اصطلاحا به آن کیک فنجانی نیز می گویند.

تاریخچه پخت کاپ کیک شاید به سال های خیلی دور، حدود سال 1796 بر می گردد. سند این موضوع کتاب American Cookery، است که در آن به جمله "پخت کیکی نرم و سبک در فنجان های کوچک..." اشاره شده است.

اولین رسپی کاپ کیک نیز در کتاب آشپزی امریکایی که توسط خانم Eliza Leslie نوشته شده آورده اند که تاریخ چاپ این کتاب به سال 1828 مربوط می شود.

جالب است بدانید در گذشته معنی دو کلمه Cup cake و Cupcake متفاوت بود. چون در گذشته از برخی ظرف های سفالی برای پخت کیک استفاده می کردند و اسمی که به کیک می دادند در واقع اسم همان ظرفی بود که مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه به هر کیک کوچکی که به اندازه فنجان باشد کاپ کیک می گویند.  

 

کاغذ کاپ کیک

 

اغلب این کیک ها در قالب هایی به شکل و اندازه فنجان پخته می شود که برای خارج کردن کیک از این قالب ها قبل از ریختن مواد در قالب از یک پوسته ی خارجی استفاده می شود. این پوشش معمولا از جنس آلومینیوم بسیار نازک یا کاغذ کیک فنجانی است که با استفاده از آن می توان بعد از پخت کیک فنجانی آن را به سادگی از ظرف جدا کرد. علاوه بر این استفاده از کاغذ کاپ کیک بسیار بهداشتی و استاندارد بوده و از انتقال میکروب های احتمالی به مواد کیک جلوگیری می کند.

جنس کاغذی که به عنوان کاغذ کاپ کیک از آن استفاده می شود کاغذ مومی است که یک پوشش بسیار نازک است که موقع پخت کیک نمی سوزد.
از کاغذ مومی که برای قالب کیک فنجانی استفاده می شود؛ در اندازه های مختلف برای مواردی مثل کاغذ سوپر کیک، کاغذ کیک دانش آموزی، کاغذ کیک یزدی، کاغذ کیک اصفهانی، کاغذ کیک صبحانه و عصرانه و کاغذ حلوا نیز استفاده می شود.

برای داشتن کاپ کیک های زیبا تر می توانید طرح دلخواه و یا لوگو و برند خود را روی کاغذ کیک فنجانی چاپ کنید تا علاوه بر تبلیغات خاص برای برندتان، کیک ها را با پوشش و بسته بندی زیباتری ارائه دهید.


جهت دانلود فایل مقاله "تاریخچه کاپ کیک" روی لینک زیر کلیک کنید:
تاریخچه کاپ کیک.pdf

کلمات کلیدی : کاغذ ، کاغذ مومی ، کاپ کیک ، چاپ کاغذ کاپ کیک ، کاغذ فنجانی، کیک فنجانی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
   
 

برای این مقاله دیدگاه ثبت نشده است

مقاله بعدی

1396/10/04
از کیک های کوچک و خوشمزه فنجانی، قالب های متنوع آن ها و کاغذ های رنگارنگ و اشتها برانگیز آن چه می دانید؟
1395/05/23
کاغذ توسط یک باستان شناس در چین پدیدار شد و در اوایل قرن دوم میلادی در چین مرحله تولید خمیر کاغذ توسعه و گسترش پیدا کرد و دانش و روش استفاده کاغذ از آنجا شروع شد و تا قرون وسطی (در قرن13 میلادی) به خاورمیانه رسید. چین اولین تولید کننده خمیر کاغذ مدرن است و آمریکا بعد از چین در رتبه دوم قرار دارد از این رو می توان گفت صنعت کاغذ یک صنعت جهانی است. کاغذ به عنوان تاثیر گذارترین جایگزین برای سیلک در کاربرد های مختلف به شمار می رود و کشور چین اولین صادرکننده کاغذ سیلک می باشد.
1395/02/26
کاغذ مومی هزینه کمی هم دارد و می تواند جانشین خوبی برای کاغذ های پوستی (نسخه های خطی) باشد. مثل همان کاغذهایی که در قفسه های آشپزخانه استفاده می شود. از این کاغذ ها نمی توان در ماکروفر استفاده کرد چون کاملا با دما ذوب می شود و قابلیت اشتعال دارد چون از سلیکون ساخته می شود و گرما را جذب می کند. یکی از موارد مصرف کاغذ های مومی در مورد کاپ کیک است که می توان ردپای این شروع را از سال 1796 دانست. اولین ایده وثبت دستورالعمل کاپ کیک توسط رامیلا سیمون در آمریکا بوده است که دارای 52 دستورالعمل است.