خروج

گونی برنج کنفی

پارچه کنفی یا پارچه گونی چیست؟

کنف یا چتا  نوعی الیاف طبیعی محکم است که برای مصارف تزیینی و کاربردی زیادی استفاده می‌شود. از الیاف کنف در ساخت طناب، نخ، کیسه، گونی چتایی و غیره استفاده می‌شود. پارچه کنفی بسیار بادوام و خنک است و جنس زبری دارد. به علت افزایش طرفداران جنبش حمایت از محیط زیست در چند سال اخیر، پارچه گونی که طبیعی و قابل بازیافت است با کمی خلاقیت در ساخت کیف، کفش، لباس، فرش، بسته بندی، پرده، لوازم‌خانگی و... زیاد دیده می‌شود. همچنین قیمت پارچه گونی کنفی بسیار مقرون‌ به ‌صرفه است و آن را تبدیل به یکی از پارچه های محبوب در دنیای مد، صنایع دستی و بسته بندی کرده است . از دیگر پارچه های سازگار با محیط زیست می توان به متقال و کتان اشاره کرد. همچنین از این پارچه در دوخت کیسه کنفی برنج و دیگر مواد غذایی خشک استفاده می شود.

خرید اینترنتی گونی کنفی

گونی کنفی چیست؟

گونی کنفی درواقع کیسه ای است که از جنس کنف و یا الیاف جوت تولید می‌شود. به کیسه گونی کنفی، گونی چتایی نیز گفته می‌شود. اگرچه این گونی چتایی برای حمل و نقل کالاهای کشاورزی مانند برنج، گندم، سیب زمینی، ذرت و قهوه ساخته شده است، اما کاربردهای گسترده‌ی دیگری نیز دارد. گونی در اصل نام پارچه‌ای است که از الیاف طبیعی مانند جوت بافته می‌شود و کیسه گونی از این پارچه‌ها ساخته می‌شود بنابراین چون این گونی چتایی از پارچه طبیعی ساخته شده است، سازگار با محیط‌زیست است. 
 علاوه بر این، ازآنجایی‌که این گونی چتایی بافتی متراکم دارد، درنتیجه، از بین بردن آن، عملی بسیار دشوار است؛ بنابراین به‌طور گسترده برای حمل محصولاتی با وزن‌های سنگین استفاده می‌شود. این گونی چتایی بسیار انعطاف‌پذیر است و ازآنجایی‌که از الیاف طبیعی ساخته شده است غیر سمی و زیست‌تخریب‌پذیر نیز است. البته، نسخه‌های امروزی این گونی‌ها اغلب از پارچه‌های مصنوعی مانند پلی‌پروپیلن ساخته می‌شوند؛ که بااینکه زیست‌تخریب‌پذیر نیستند اما قابل بازیافت هستند و هزینه بازیافت گزافی هم ندارند. علاوه بر این، ازآنجایی‌که گونی‌ کنفی کاربردهای متنوعی در پخش و بسته بندی در صنایع مختلف را دارد بنابراین، به‌طور گسترده بازیافت می‌شود.
کلمه گونی به معنی پارچه زمخت و زبر است و ریشه آن از یک کلمه هندوآریایی گرفته شده است. این نام از "goni"، یک کلمه هندی از منطقه Mangalore در هند گرفته شده است که درواقع به معنای فیبر بوده است و انگلیسی‌ها آن را به «gunny» یا همان گونی تبدیل کردند. 

یکی از کاربردهای اصلی پارچه چتایی، دوخت کیسه کنفی است. استفاده از کیسه گونی کنفی برای انبار کردن و جابه‌جایی مواد غذایی و کالاهای مختلف قدمت زیادی دارد و اولین بسته بندی است که بشر از آن استفاده کرده است. گونی کنف بعد از گونی نخی دارای بیشترین میزان تولید در سراسر دنیا است و گونی پلاستیکی همچنان نتوانسته در صنعت بسته بندی و انبارداری جایگزینش شود. گونی کنفی چتایی همچنان جایگاه خودش را به‌عنوان بسته بندی مواد غذایی حفظ کرده است و علاوه بر آن بسیاری از کسب و کار های امروزی از بسته بندی و نخ کنفی برای تزیین محصولاتشان استفاده می‌کنند. همچنین از رول کیسه کنفی در کارهای ساختمانی هم استفاده می شود. خرید کیسه برنج کنفی به علت قیمت مناسب انتخاب بسیاری از کشاورزان و کاسبان برنج است. گونی کنفی بسته بندی بر اساس رنگ الیاف کنف در طیف‌های مختلف قهوه‌ای و خاکی تولید می‌شود اما با اضافه کردن رنگ‌های طبیعی یا مصنوعی در پروسه تولید، گونی کنفی رنگی ساخته می‌شود.

گونی برنج کنفی

کیسه برنج وظایف انگشت‌شمار اما مهمی دارد تا بتواند نگهداری بلندمدت برنج را تضمین کند که مهم‌ترین آن‌ها جلوگیری از ورود رطوبت، آلودگی، حشرات و آفت های برنج است. بااینکه گونی برنج کنفی ضد آب نیست اما سال‌ها است به‌عنوان کیسه برنج، غلات، سیب‌زمینی، خوراک دام و... استفاده می‌شود و خرید گونی کنفی برنج می تواند برای شرایطی مثل نگهداری محصولات در انبار یا حمل و نقل شالی به کارخانه یا هر مورد دیگری که برنج در تماس مستقیم با آب نیست انتخاب مناسبی باشد. کیسه های کنفی همیشه راهی برای دور کردن آفات و حشرات از مواد غذایی بودند و به علت منافذ پارچه کنف از عرق کردن محصول در روزهای گرم جلوگیری می‌کنند که باعث می شود تهویه هوای خوبی داشته باشند. این ویژگی باعث خنک نگه داشتن برنج و غلات از جلوگیری کردن از کپک زدن و تغییر رنگ می شود. امروزه در گونی بافی پارچه هایی تولید می‌شوند که با داشتن یک لایه محافظ یا ترکیب الیاف طبیعی و با الیاف مصنوعی، گونی کنفی برنج را کاملاً ضد آب می‌کنند. به گونی برنج کنفی، کیسه چتایی یا گونی چتایی هم می‌گویند.

کیسه کنفی برای تزئین

گونی کنفی تزیینی کاربرد های زیادی دارد و رد پای آن را می‌توان در دنیای مد و طراحی داخلی دید. معمولا کیسه کنفی کوچک برای بسته بندی، تزیین کادو و جعبه هدیه مناسبت‌هایی ولنتاین تولید می‌شود.  ساخت عروسک با گونی کنف، درست کردن کاردستی یا دکوری های تزیینی هم بخشی کاربرد های کیسه کادویی کنفی در صنایع دستی هستند. بسته بندی با این گونی تنها محدود به کیسه برنج نمی شود و روش های خلاقانه زیادی برای استفاده از آن وجود دارد. شما کافی است تصویری که در ذهن دارید یا درجایی دیده‌اید را با تیم طراحی تورنگ در میان بگذارید تا بسته بندی کنفی دلخواه شما در شرکت تورنگ طراحی شود. شرکت تورنگ چاپ به عنوان تولیدی گونی کنفی (و انواع دیگر کیسه بسته بندی) آماده پذیرش سفارش های اختصاصی شما است و محدودیتی در این زمینه ندارد.

استفاده از گونی کنفی به‌عنوان کیسه شن

گاهی اوقات از این گونی کنفی به‌عنوان کیسه های شن برای کنترل فرسایش زمین به‌ویژه در مواقع اضطراری‌ای مانند برف و بوران شدید استفاده می‌شود. گونی‌ کنفی در صورت خیس شدن با آب به‌عنوان یکی از ابزارهای اولیه برای مبارزه با آتش‌سوزی علف‌ها در مناطق روستایی استفاده می‌شد. گونی‌ کنفی ساده در بازی سنتی مسابقات گونی سواری‌ کودکان نیز محبوب هستند. همان‌طور که گفته شد گونی‌های کنفی برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند

استفاده از کیسه کنفی در طراحی داخلی

پارچه گونی کنفی در طراحی داخلی کاربرد دارد . پارچه گونی‌ کنفی در منازل به‌منظور دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می‌شود. این به این دلیل است که به خانه و دکوراسیون خانه حال و هوایی روستایی می‌بخشد. همچنین می‌توان از آن به‌عنوان رومیزی، پرده و قالیچه در خانه‌ها استفاده کرد تا ظاهری متمایز داشته باشد. در حالتی دیگر از آن به‌عنوان کاغذدیواری در خانه‌ها و رستوران‌ها برای جذابیت و ایجاد حس و حال روستایی استفاده می‌شود

 کیسه برنج کنفی تورنگ چاپ

شرکت تورنگ چاپ با بیش از بیست سال تجربه در زمینه چاپ و بسته بندی توانایی تولید گونی کنفی برنج و غلات در ابعاد مختلف را دارد. باید به این نکته هم اشاره کنیم که قیمت کیسه کنفی برنج و غلات نسبت به سایر بسته بندی ها مناسب تر می‌باشد و به همین دلیل بسیاری از کاسبان در کارهایی غیر چاپی از گونی برنج کنفی استفاده می کنند تا در هزینه صرفه جویی شود.

خرید گونی برنج کنفی

این روزها تهیه کردن و از خرید کیسه کنفی برنج کار راحتی نیست زیرا تولیدی های زیادی وجود ندارند که این محصول را عرضه کنند به همین دلیل فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا خرید گونی کنفی برنج را به صورت اینترنتی و با قیمت ارزان انجام دهید و یک تراکنش آسان و به صرفه را تجربه کنید. قیمت گونی کنفی برنج در فروشگاه تورنگ چاپ در بسته های 50 عددی به بالا حساب می شود. همچنین هنگام فروش کیسه کنفی عمده قیمت این محصول به صورت تخفیف پلکانی (خرید بیشتر=قیمت کمتر) حساب می شود تا خرید عمده مشتریان عزیز هم با قیمت مناسب تری تمام شود.

خرید کیسه بسته بندی و گونی برنج کنفی

تصاویر مرتبط با این محصول


شما می توانید این محصول را سفارش دهید