خروج

اندازه استاندارد کارت ویزیت


کارت ویزیت وظیفه ی انتقال اطلاعات تماس شما به مشتری را دارد و در هنگام معرفی رسمی کسب و کار خود به مخاطب می توانید از کارت ویزیت منحصر به فردتان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مفید و مقرون به صرفه استفاده کرده و به ساده ترین روش در ذهن مخاطب خود بمانید.

کارت ویزیت معمولا دارای اندازه مشخص است و شامل نام یا برند شرکت، لوگو و در نهایت اطلاعات تماس مثل شماره تلفن و آدرس ایمیل می شود.

البته در گذشته این اطلاعات تماس صرفا به مواردی مثل شماره تلفن، فکس، آدرس و... ختم می شد، اما امروزه در دنیای الکترونیک آدرس وب سایت و لینک شبکه های اجتماعی شما مثل تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و... جزئی از اطلاعات تماس شما بوده و به مخاطب این امکان را می دهد تا به صورت آنلاین با شما در ارتباط باشد.

نحوه قرار دادن اطلاعات روی کارت نیز در فرهنگ های مختلف، متفاوت است. مثلا ژاپنی ها که اهمیت بسیار زیادی برای روابط و تعهدات کاری نیز قائل هستند به طور معمول نام شرکت یا برند را در قسمت بالای کارت و با فونت بزرگ می نویسند، سپس عنوان شغلی و نام فرد را ذکر می کنند. بر روی دیگر کارت نیز اطلاعات تماس مثل آدرس، شماره تلفن، شماره فکس و... را درج کرده و یا یک کد QR که حاوی اطلاعات تماس است را قرار می دهند.
 

طراحی و چاپ کارت ویزیت

 

باید در نظر داشته باشید که کارت ویزیت در عین حال که نیاز است شامل این نوع اطلاعات شود، نباید آنقدر شلوغ باشد که موجب سردرگمی مخاطب شود. سعی کنید در طراحی کارت ویزیت خود اطلاعات را با ظرافت بگنجانید تا چیزی از زیبایی بصری آن کم نکند.
 

اندازه کارت ویزیت

 

از نکات مهمی که در طراحی و چاپ کارت ویزیت باید در نظر گرفت، سایز کارت ویزیت می باشد. در واقع سایز های استانداردی که برای چاپ کارت ویزیت وجود دارد 5.5*5.5  ،  4.8*8.5  ،  6*9  سانتی متر می باشد، اما می توانید با استفاده از برش ها و سایزهای غیرمتعارف کارت ویزیت خاص و منحصر به فرد داشته باشید.
 

طراحی کارت ویزیت خاص

 

فکر می کنید پس از طراحی، با انتخاب جنس کارت ویزیت خود و چاپ آن کار را به سرانجام رسانده اید؟!

بله، کار طراحی و چاپ کارت ویزیت شما به سرانجام رسیده اما برای ماندگاری و زیبایی کارت خود می توانید از برخی تکنیک ها که به عنوان "کارهای پس از چاپ" شناخته می شود استفاده کنید. کارهایی که پس از چاپ می توانید روی کارت ویزیت خود اعمال کنید مواردی مثل لمینیت کردن می باشد که به وسیله آن می توانید کارت خود را بسته به سلیقه خود براق یا مات کرده و جلوه ای خاص به آن ببخشید.

 

 

 

جهت دانلود فایل مقاله "اندازه استاندارد کارت ویزیت" روی لینک زیر کلیک کنید:
اندازه استاندارد کارت ویزیت.pdf


کلمات کلیدی : کارت ویزیت، طراحی کارت ویزیت، اندازه کارت ویزیت، چاپ کارت ویزیت


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/11/04
افرادی که در مشاغل حقوقی کار می کنند باید سعی کنند با استفاده از کارت ویزیت در ذهن مردم بمانند و خودشان را معرفی کنند. وکیل ها جزو افرادی هستند که...
1399/10/22
چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه با متن درست و طراحی خاص یکی از عوامل موفقیت سالن است. کارت ویزیت به مشتری ها کمک می کند به راحتی...
1399/10/22
کارت ویزیت املاک خاص روش خوبی برای به چشم آمدن در یک حیطه شغلی پررقابت است. طراحی کارت ویزیت املاک خوب می‌تواند به‌عنوان برگه ضمانت....