خروج

برنج غنی شده


دو میلیارد نفر در جهان از معضلی که به عنوان، "گرسنگی پنهان" یا "سوء تغذیه مغذی" شناخته شده است رنج می برند. این افراد به میزان کافی در رژیم غذایی خود گروه اصلی مواد غذایی؛ یعنی درشت مغذی ها (کربوهیدرات، پروتئین و چربی) را قرار داده اند، اما ریز مغذی ها (ویتامین ها و مواد معدنی) که برای سلامتی شان ضروری است را به اندازه کافی دریافت نمی کنند.

گرسنگی پنهان می تواند در اثر بیماری های شدید و مکرر، عوارض دوران بارداری، نوزادی و کودکی باشد.

بسیاری از مردم در آسیا برای تامین میزان بسیار زیادی از کالری مورد نیاز بدن خود نیاز مبرم به برنج دارند زیرا آنها از نظر مالی توانایی دسترسی به یک طیف گسترده از مواد غذایی مانند میوه ها، سبزیجات و غذاهایی از منابع حیوانی مثل گوشت، لبنیات و تخم مرغ ندارند. در نتیجه، کمبود آهن، زینک و ویتامین آ به کمبودهای ریز مغذی شایع در کشورهای مصرف کننده برنج تبدیل شده است. هزینه این کمبود ها از لحاظ زندگی و کیفیت زندگی بسیار زیاد است و زنان و کودکان بیشتر در معرض خطر هستند.

برنج از جمله غلات غالب در اکثر کشورهای آسیایی است و غذای اصلی بیش از نیمی از جمعیت جهان به شمار می رود (از جمله بسیاری از کسانی که در فقر زندگی می کنند) و به همین خاطر افزایش هرچند ناچیز در محتوی دانه های برنج و غنی سازی برنج می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت انسان داشته باشد.

حال برای داشتن برنج خوب نیاز است نکاتی رعایت شود که در سلامت این محصول تاثیر گذار می باشد. کاشت و مراقبت استاندارد از برنج عامل مهمی است اما در کنار این نوع مراقبت های کشاورزی، برنج به برخی مراقبت های پس از برداشت محصول نیز نیاز دارد. از جمله این مراقبت ها می توان بسته بندی مناسب را نام برد که تاثیر بسیار زیادی در نگهداری و سلامت برنج دارد.

برای بسته بندی برنج در سرار دنیا انواع کیسه ها از جمله کیسه های پارچه ای (کیسه برنج یا گونی برنج) یا کیسه های نایلونی (کیسه پلی پروپیلن) در نظر گرفته شده که می توان با این نوع بسته بندی برنج، آن را از آفات و رطوبت دور نگه داشت.

جهت غنی سازی برنج تحقیقاتی بر روی افزایش زینک و بتاکاروتن بیشتر در برنج انجام شده است.

 

برنج در حال حاضر در حد وسیعی افزایش داشته و مورد استفاده ی گروه بزرگی از مردم جهان می باشد بنابراین برنج سالم تر می تواند برای کاهش کمبود ریزمغذی ها بسیار مفید باشد چون این پتانسیل را دارد تا توسط  بسیاری از مردم دنیا مورد استفاده قرار گیرد.
 
کیسه برنج

جهت دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:
برنج غنی شده.pdf


کلمات کلیدی : برنج، بسته بندی برنج، کیسه برنج، گونی برنج، چاپ کیسه برنج، تولید کیسه برنج


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.