خروج

طراحی و چاپ لیبل گرد


سفارش چاپ لیبل یا برچسب محصولات

چاپ انواع لیبل یا برچسب محصولات توسط مجوعه تورنگ چاپ انجام می‌شود جهت سفارش چاپ لیبل یا برچسب و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

چاپ برچسب گرد

چاپ برچسب گرد

چاپ مارک لباس

چاپ لیبل گرد

چاپ لیبل گرد پر استفاده ترین لیبل برای بسته بندی، بطری شیشه ای، تبلیغات، معرفی کالا، لوگو و... است. چاپ لیبل کاغذی روی کاغذ گلاسه، کاغذ چسب دار و کاغذ شیشه ای، طلایی و متالایز انجام می‌شود. قیمت چاپ لیبل گرد به نوع کاغذ و طراحی بستگی دارد. در ادامه به 4 نکته ی مهم در طراحی و چاپ لیبل دایره ای اشاره می‌کنیم.

 

اول حاشیه اضافه کنید

حاشیه اصطلاحی است که در صنعت چاپ و طراحی استفاده می شود. اضافه کردن حاشیه به طراحی به این معنی است که در کناره های طرح فضای بیشتری وجود دارد. این عمل باعث می شود هنگام چاپ لیبل گرد نتیجه‌ی نهایی پوشش کامل داشته باشد. به‌عنوان‌مثال مجله ها روی کاغذ های بزرگ‌تر چاپ می‌شوند و بعد به اندازه‌ی دلخواه برش داده می‌شوند. چاپ لیبل هم به همین صورت است، اول روی صفحه‌ی کامل چاپ می شود و سپس به اندازه‌ی دلخواه جدا می شود. با انتخاب رنگ پیش‌زمینه یکسان با لیبل دایره ای، دستگاه چاپ لیبل به‌طور خودکار حاشیه گذاری را انجام می‌دهد.

چاپ لیبل گرد

 

حالا یک حاشیه ی امن به لیبل اضافه کنید

هنگام جدا کردن حاشیه ی اضافه به‌هیچ‌وجه نباید بخشی از نوشته لیبل یا طراحی روی لیبل جدا شود. احتمالاً شما هم برچسب هایی را دیده‌اید که در این زمینه اشتباه کرده‌اند و بخشی از تصویر هنگام کنده شدن روی کاغذ جا می‌ماند. لیبل های گرد بیشتر به‌عنوان برچسب بسته بندی مواد غذایی و قوطی به کار می‌روند و اگر بخشی از اطلاعات مهم روی لیبل وجود نداشته باشد قابل‌استفاده نخواهد بود. برای اینکه این اشتباه در چاپ لیبل گرد رخ ندهد بهتر است که طرح داخل یک حاشیه ی امن قرار بگیرد.

چاپ لیبل گرد

 

لیبل گرد را مرزبندی نکنید

یکی از مهم‌ترین نکات در چاپ لیبل گرد این است که طراحی لیبل دقیقاً در وسط قرار بگیرد اما ممکن است بعضی وقت‌ها این اتفاق نیفتد و داشتن یک مرزبندی به‌طور واضح نشان می‌دهد که دایره در وسط هست یا نه. اگر در طراحی حتماً باید از مرزبندی استفاده کنید به این نکته توجه کنید که هر چه قدر مرز بزرگ‌تر باشد کمتر اشتباهات چاپ را نشان می‌دهد.

چاپ لیبل گرد

 

دایره ها را در طراحی حذف کنید

این نکته دقیقاً مثل مرزبندی عمل می‌کند. چاپ دایره داخل لیبل دایره ای باعث بیشتر نشان دادن جا به‌جایی ها و اشتباهات چاپ می شود. به‌جای استفاده از دایره های متحدالمرکز سعی کنید به اندازه و جای قرارگیری دایره دقت کنید تا اشتباهی رخ ندهد. چاپ دایره های کوچک‌تر این مشکلات را به همراه ندارد.

چاپ لیبل گرد
بهتر است اول لیبل گرد را روی کاغذ معمولی پرینتر چاپ کنید و سپس کاغذ لیبل را روی کاغذ پرینتر بزارید و زیر نور نگه‌دارید تا مشکلات جابه‌جایی و هم‌تراز نبودن را قبل از چاپ لیبل متوجه شوید.

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

  طراحی و چاپ لیبل گرد


کلمات کلیدی : چاپ لیبل گرد، چاپ برچسب، لیبل دایره ای، لیبل برچسب دار، لیبل کاغذی، چاپ لیبل دایره ای، طراحی لیبل، چاپ لیبل پشت چسب دار دایره ای، چاپ لیبل کاغذی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...
1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...
1399/07/29
چاپ طلاکوب، چاپ با فویل یا طلاکوبی زیبایی خاصی به بسته بندی می‌دهد و معمولاً برای چاپ لوگو و نوشته‌ها استفاده می‌شود.