خروج

آیا کاغذ مومی سمی و خطرناک است؟


خرید کاغذ مومی

روش های مختلفی برای بسته بندی غذا وجود دارد که یکی از آن‌ها کاغذ مومی است. کاغذ مومی سال‌ها است که برای بسته بندی ساندویچ، همبرگر و فست فود استفاده می‌شود؛ اما آیا استفاده از کاغذ مومی برای بسته بندی غذا کار درستی است؟ آیا کاغذ مومی سمی است؟ در ادامه علاوه بر اطلاعات کلی در مورد بسته بندی غذا با کاغذ مومی به این سؤالات پاسخ داده می‌شود.

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ مومی

 

کاغذ مومی چیست؟

کاغذی مومی کاغذی است که دو طرفش به موم پارافین یا موم سویا آغشته شده است که هر دو موادی هستند که برای بسته بندی مواد غذایی تائید شده‌اند. لایه ی مومی از چسبیدن مواد غذایی به کاغذ جلوگیری می‌کند و خاصیت ضد آب دارد. کاغذ مومی معمولاً بوی وکس می‌دهد و نیمه شفاف است.

خرید کاغذ مومی

 

آیا می‌توان از کاغذ مومی برای بسته بندی غذا استفاده کرد؟

از پاکت مومی و کاغذ های مومی می‌توان برای بسته بندی انواع غذا مثل میوه‌ها، سبزیجات، کیک، شیرینی، گوشت، ماهی، مرغ و... استفاده کرد. کاغذ مومی خاصیت ضد چسبندگی دارد به همین دلیل برای بسته بندی انواع دسر، کیک و شیرینی استفاده می‌شود و از آنجایی که می‌تواند رطوبت را در خودش نگه دارد محصولاتی مثل گوشت، مرغ و ماهی را تازه نگه می‌دارد. کاغذ مومی تغییری در طعم و بوی غذا ایجاد نمی‌کند برای همین برای بسته بندی غذاهای مثل فست فود و ساندویچ مناسب است.

خرید کاغذ مومی

 

کاغذ مومی برای بسته بندی چه غذاهایی مناسب نیست؟

کاغذ مومی برای بسته بندی بسیاری از مواد غذایی استفاده می‌شود اما برای بعضی از مواد اصلاً مناسب نیست. کاغذ مومی مقاومتی در برابر گرما ندارد و برخلاف کاغذ روغنی در برابر دمای بالا ممکن است آتش بگیرد یا قهوه ای رنگ می‌شود. در بعضی موارد موم روی کاغذ شروع به سوختن می‌کند و دود می‌دهد و طعم دود و شمع سوخته به غذا می‌دهد. برای اینکه مطمئن شوید هیچ‌وقت این اتفاق بریتان نمی‌افتد بهتر است نقطه ذوب کاغذ مومی را بدانید.
نقطه ذوب کاغذ مومی با پارافین بین 48 درجه تا 66 درجه است
نقطه ذوب کاغذ مومی با موم سویا 48 درجه تا 82 درجه است
نقطه ذوب کاغذ مومی با موم زنبور بین 62 درجه تا 64 درجه است

خرید کاغذ مومی

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ مومی

 

آیا می‌توان کاغذ مومی را در فریزر گذاشت؟

برخلاف دمای بالا می‌توان از کاغذ مومی در دمای پایین استفاده کرد و مشکلی پیش نمی‌آید. از کاغذ مومی می‌توان برای بسته بندی کردن و منظم کردن مواد غذایی در فریزر استفاده کرد زیرا این کاغذ ها اصلاً به هم نمی‌چسبند.

خرید کاغذ مومی
برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آیا کاغذ مومی سمی و خطرناک است؟


کلمات کلیدی : کاغذ مومی، کاغذ همبرگر، کاغذ شیرینی پزی، کاغذ وکس، چاپ کاغذ مومی، رول کاغذ مومی


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد