خروج

قیف خامه زنی چیست؟ طرز استفاده از قیف یکبار مصرف


خرید قیف خامه زنی

قیف خامه زنی چیست؟

قیف خامه زنی یا قیف قنادی یکی از لوازم شیرینی پزی و آشپزخانه است که برای تزئین کیک، شیرینی، حلوا و غیره استفاده می‌شود. قیف خامه زنی همچنین برای خارج کردن خمیر شیرینی، خامه و مواد پوره‌ای مثل سیب‌زمینی به شکل و اندازه‌ی دلخواه روی سینی فر استفاده می‌شود. قیف خامه زنی درواقع یک کیسه به شکل قیف است. قیف خامه زن با مواد دلخواه پر می‌شود و بعد از بالا با دست به آن فشار آورده می‌شود تا مواد از قسمت تیز قیف بیرون بیایند. قسمت تیز قیف خامه زنی باز است و می‌تواند با انواع ماسوره ها پر شود تا اشکال و تزئینات مختلف از قیف خارج شوند.

مشاهده و خرید آنلاین قیف خامه زنی
قیف قنادی در سایزهای مختلفی ساخته می‌شود از اندازه‌های بسیار بزرگ برای انجام کارهای شیرینی پزی سخت‌تر گرفته تا اندازه‌های بسیار کوچک برای انجام تزئینات با جزئیات ریز روی کیک و شیرینی. قیف های خامه زنی معمولاً برای ریختن مواد شیرینی پزی روی سینی فر و تزئینات استفاده می‌شود اما علاوه بر این برای پر کردن یک سری شیرینی ها مثل پر کردن دونات با شکلات یا شیرینی خامه ای با خامه قنادی هم استفاده می‌شود.

خرید قیف خامه زنی

قیف های خامه از معمولاً از جنس پارچه‌های مختلف هستند به‌خصوص کرباس و پارچه برزنتی تا دوام بالایی داشته باشند و زود خراب نشوند. این قیف ها یک لایه‌ی پلاستیکی داخلشان دارند تا راحت‌تر تمیز شوند و چندین بار استفاده شوند. قیف خامه زنی یکبار مصرف که از جنس نایلون هست هم برای شیرینی پزی زیاد استفاده می‌شود.
بعضی از قیف های خامه زنی در قسمت تیزشان یک اتصال‌دهنده‌ی کوچک دارند که کار عوض کردن ماسوره های مختلف را راحت می‌کند. بدون وجود این اتصال‌دهنده باید ماسوره ها را از داخل قیف خامه زنی به قسمت انتهایی رساند.
بهترین راه پر کردن قیف خامه زنی این است که اول ماسوره ی دلخواه به قیف وصل شود سپس قیف خالی داخل یک لیوان یا شیشه‌ی مرباخوری خالی گذاشته شود. بعد باید اضافه‌های قیف دور لیوان یا شیشه پیچیده شود مواد دلخواه با قاشق داخل قیف ریخته شود. در آخر قسمت‌های اضافه قیف از اطراف لیوان جمع شود.

طرز استفاده از قیف قنادی

 طرز استفاده از قیف یکبار مصرف بسیار آسان است، اگر از قیف خامه زنی یکبار مصرف استفاده می‌کنید باید نوک قیف را قبل از شروع کار قیچی کنید؛ اما باید حواستان باشد که قبل از بریدن نوک قیف حتماً ماسوره ای که می‌خواهید استفاده کنید را اندازه بگیرید تا ماسوره در نوک قیف کیپ شود و بیرون نیفتد.
هر وقت قیف خامه زنی را آماده‌ی پر کردن کردید، بهتر است وسط قیف را در دست بگیرید و قسمت بازش را روی دستتان تا کنید تا وقتی‌که با قاشق قیف را پر می‌کنید قسمت‌های اضافه قیف خامه زن مزاحم کار نشوند. تنها نیمی از قیف قنادی یا نهایتاً دو سوم آن را پرکنید.

خرید قیف خامه زنی

طرز استفاده از قیف یکبار مصرف و طرز استفاده از قیف پارچه ای تقریبا شبیه به هم است، قسمت خامه زنی کار چیزی است که به تمرین و تلاش نیاز دارد تا کاملاً قلقش دستتان بیاید و بتوانید بدون هیچ اشکالی و با سرعت خامه بزنید اما به‌طورکلی باید قسمت‌های اضافه‌ی قیف خامه زنی را بپیچید یا گره بزنید تا دستتان کاملاً در انتهای قسمتی باشد که قیف پرشده است. بعد خیلی ملایم از انتها به قیف فشار بیاورید تا مواد از ماسوره بیرون بیایند. اگر از وسط قیف خامه زنی فشار دهید ممکن است مواد از انتهای قیف بیرون بزند پس باید انتهای قیف را خیلی محکم بپیچید. نگران نباشید اگر چند بار اول نتیجه کارتان شبیه به عکس‌های زیبای اینستاگرام نشده است باکمی تمرین و کنترل فشار انگشتان شما هم می‌توانید در خامه زدن استاد شوید.

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

قیف خامه زنی چیست؟ طرز استفاده ی قیف یکبار مصرف


کلمات کلیدی : نحوه استفاده از قیف و ماسوره بدون رابط، طرز استفاده از قیف پارچه ای، طرز استفاده از قیف یکبار مصرف، طرز استفاده از قیف پارچه ای و ماسوره، قیف یکبار مصرف و ماسوره، قیف یکبار مصرف، نحوه استفاده از قیف یکبار مصرف، طرز استفاده از قیف، طرز استفاده از ماسوره، طرز استفاده از ماسوره و قیف یکبار مصرف


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1398/12/14
در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد کاپ کیک برای خوراکی های دیگر بپردازیم تا مصرف کننده را نسبت به دیگر مصارف کاپ کیک آگاه سازیم...
1398/12/07
کاپ کیک در مراسم ها، جشن ها، شادی ها و البته غم و ناراحتی ها، کاربرد ویژه ای دارد. در این مطلب سعی داریم تا به معرفی و تحلیل کاربرد های مختلف کاپ کیک و مافین بپردازیم.
1398/11/05
شیرینی پونچیک از جمله شیرینی های محبوب و شناخته شده در ایران است و در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و طرز پخت این گونه ی شیرینی بپردازیم...