خروج

آمار دقیق تاثیر بسته بندی روی بازاریابی و برندینگ


یک بسته بندی جذاب نه تنها رمز موفقیت بازاریابی محصول است بلکه می تواند طرز فکر خریداران را نسبت به کالا به طور مثبتی تغییر دهد. بسته بندی اولین چیزی است که مصرف کننده در حین خرید یک کالا با آن برخورد می کند و می تواند تمام ویژگی های یک محصول را به مصرف کننده ها بفهماند. در حقیقت بسته بندی فرصتی به وجود می آورد که در برخورد اول مصرف کنند راضی به خرید کالا شود.
یک بسته بندی که خاص و با استراتژی درست طراحی شده باشد می تواند کاری کند که یک کالا به راحتی در میان کالا های مشابه به چشم بیاید و بهتر به نظر برسد و فقط هم به این دلیل که یک سری قوانین رعایت شده است. بسته بندی از کالا محافظت می کند که از خرابی و نا رضایتی مصرف کننده جلوگیری کند، باعث شناخته شدن و متمایز شدن محصول می شود، باعث جا به جایی راحت تر کالا می شود، تمام اطلاعات مورد نیاز را به مردم می دهد و در نهایت باعث دیده شدن و فروش بیشتر محصول می شود. در کل بسته بندی یکی از عوامل اصلی بازاریابی و برندینگ هر محصولی است. در ادامه آمار هایی برای اهمیت و تاثیر بسته بندی در زمینه های مختلف را از تحقیقات مختلف جمع آوری کردیم.

تاثیر بسته بندی روی دیجیتال مارکتینگ

1.    70 درصد مصرف کننده ها قبول دارند که کاملا بر اساس بسته بندی محصول کیفیت یک برند را قضاوت می کنند.
2.    55 درصد خریداران آنلاین شاپ ها قبول دارند که اگر بسته بندی یک سایت شخصی سازی شده باشد دوباره از همان آنلاین شاپ خرید می کنند
3.    63 درصد مصرف کننده ها قبول دارند که کیفیت بسته بندی به اندازه ی کیفیت خود برند مهم است.
4.    52 درصد مردم حاضرند برای کالایی که بسته بندی خوبی دارد بیشتر هزینه کنند.
5.    30 درصد از کسب و کار ها گزارش کرده اند که بعد از بهتر کردن بسته بندی، فروششان افزایش پیدا کرده است.
6.    64 درصد مردم قبول دارند که بعضی از محصولات را بر اساس بسته بندی از روی قفسه ی مغازه ها بر می دارند بدون اینکه هیچ تحقیقی راجع به آن کرده باشند.
آمار بالا به طور واضح مشخص می کند که بسته بندی چقدر تاثیرگذار است. بر اساس این آمار متوجه می شویم که مصرف کننده ها با دیدن یک بسته بندی که دوست دارند خرید های هیجانی می کنند. پس بهترین نوع بسته بندی قیمتی مقرون به صرفه دارد، روی مصرف کننده تاثیر گذار است و به شرکت های مختلف کمک می کند تا برندشان را بازاریابی کنند. حالا سوال مهمی که پیش میاید این است که یک بسته بندی چرا و چطور باید این ویژگی ها را داشته باشد؟

بسته بندی چگونه باعث افزایش فروش محصول ما می شود؟
برای جواب دادن به این سوال باید نگاهی عمیق تر به مسئله داشته باشیم. یک بسته بندی خوب کاملا قابلیت این را دارد که روی رفتار خریدار ها تاثیر بگذارد و باعث خرید هیجانی شود. هر چه قدر یک بسته بندی زیبایی بصری بیشتری داشته باشد بیشتر توسط مصرف کننده ها وارسی می شود و بیشتر احتمال این وجود دارد که انتخاب های دیگر از دور کنار بروند. برای تاثیرگذاری روی انتخاب مصرف کننده ها، لوگو هم اهمیت زیادی دارد. همراه با طراحی بسته بندی خوب، یک لوگوی مناسب تبدیل به واضح ترین و مهم ترین المان طراحی روی بسته بندی می شود که می تواند هویت برند را به مخاطب برساند. تایپوگرافی و ترکیب های رنگی هم چیزهایی هستند که روی ناخودآگاه مصرف کننده ها تاثیر میزارند. فونت هایی که درست انتخاب شوند و از لحاظ شکل و سایز مناسب باشند تا مشتری ها بتوانند سریع و راحت اطلاعات روی بسته بندی را بخوانند باعث خرید سریع تر و راحت تر هم می شوند. از طرفی رنگ ها وسیله ای هستند که با استفاده از آن‌ها می توانید مشتری های که مد نظر دارید را به سمت کالای خودتان جلب کنید به این دلیل که هر رنگ در ذهن انسان معنی خاصی دارد و همینطور باعث بر انگیخته شدن احساس خاصی می شود.

3 نکته بسیار مهم در انتخاب رنگ، که در برندینگ و فروش محصول شما تاثیر دارد

استفاده از بسته بندی پلاستیکی

کالا هایی که در قفسه ی سوپر مارکت ها و مغازه های مختلف می بینیم از مرحله های حمل و نقل مختلفی عبور می کنند تا به مقصد نهایی برسند که در این حین ریسک و احتمال خرابی و آلودگی قبال از رسیدن به دست مصرف کننده وجود دارد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید از روش های اساسی و کاربردی برای محاظت از کالا از طریق بسته بندی استفاده کرد. بسته بندی های نایلونی و پلاستیکی به دلایل زیر یکی پر استفاده ترین بسته بندی ها برای محافظت از کالا هستند:
1.    بسته بندی پلاستیکی تقریبا بیشتر از نصف بسته بندی های دیگر کم وزن تر است و حمل و نقل را سبک و آسان می کند.
2.    بسته بندی پلاستیکی انواع مختلفی دارد که شامل ظروف پلاستیکی، بطری های پلاستیکی، کیسه های پلاستیکی و غیره می شود که مناسب برای انواع کالا ها هستند.
3.    بسته بندی پلاستیکی از خراب شدن غذا جلوگیری می کند و تمام استاندار های ایمنی را رعایت می کند.
به علت دلایل بالا بسته بندی های پلاستیکی بااینکه در صورت بازیافت نشدن برای محیط زیست خوب نیستند همچنان در بازار جهانی باقی مانند و چون جایگزین کردن آن‌ها با مواد دیگر که قابلیت‌های بسته بندی پلاستیکی را ندارند سخت است، صنعت بسته بندی در حال ساختن بسته بندی های پلاستیکی است که سازگار با محیط زیست باشند.

سلفون یک پلاستک گیاهی است!

 


برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آمار دقیق تاثیر بسته بندی روی بازاریابی و برندینگ


کلمات کلیدی : برندینگ، بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ، بسته بندی، مارکتینگ،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.
1400/02/16
از آنجایی که از نمک برند های مختلفی وجود دارد، جلب توجه مشتری کار سختی است. زیرا در این موارد مشتری ها معمولا چیزی که همیشه آن را انتخاب می کردند را خریداری می کنند مگر اینکه محصول تازه ای نظر آنها را جلب کند.