خروج

چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت


با وجود گسترش و پیشرفت تکنولوژی و صنعت چاپ و بسته بندی, هنوز می بینیم که مردم و مصرف کننده ها چندان تمایل و انگیزه ای برای استفاده از روش و ابزار های مدرن و جدید بسته بندی ندارند و بیشتر به استفاده از بسته بندی های پیشین و رایج در گذشته هم چون کیسه های پلاستیکی, نایلون و نایلکس و دیگر مشتقات پلیمری, رغبت نشان می دهند.

حال پرسشی که مطرح می شود, این است که چرا مردم و مصرف کننده ها هنوز تمایل و رغبتی برای استفاده از روش و ابزار های نوین بسته بندی هم چون کاغذ کرافت, پاکت و کیسه های کاغذی, کیسه و بسته بندی های پارچه ای و پلی پروپیلن نشان نمی دهند و نسبت به آنها بی اطلاع هستند؟

در این مقاله سعی داریم تا با پرداختن به مقایسه ای میان امتیاز های کیسه و پاکت های کرافت نسبت به کیسه و بسته بندی های پلاستیکی, نایلونی و پلیمری, مصرف کننده و دیگر افرادی را که به هر گونه ای با این مسئله و موضوع های مشابه در تماس هستند، نسبت به امتیاز و فایده های استفاده از کیسه و پاکت های کرافت و کاغذی آگاه سازیم. پس اگر شما هم هنوز درک و آگاهی چندانی درباره ی امتیاز و فایده های استفاده از پاکت کرافت یا مضرات استفاده از کیسه و پاکت های پلاستیکی ندارید, با ما همراه شوید.

بسته بندی محصول

کیسه و پاکت های کاغذی و کرافت مقاومت بیشتریی دارند. گرچه برای میوه و کالاهای بزرگ و حجیم مانند هندوانه, بهترین گزینه، هم چنان همان کیسه های بزرگ و مقاوم پلاستیکی هستند، اما تجربه و البته صنعت بسته بندی ثابت کرده است که کیسه های کاغذی و پاکت های کرافت، برای کالا های کوچک هم چون شیرینی، نان و گوشت و ماهی، مناسب تر هستند. اگر بخواهیم در یک جمله شرح دهیم، باید بگوییم که گرچه بسته بندی های پلاستیکی هم چون کیسه ها و گونی های پلاستیکی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و کش آمدن دارند، ولی چون از نظر سلامت و کیفیت بسته بندی امتیاز کم تری از کیسه و بسته بندی های کاغذی و پاکت های کرافت می گیرند، نمی توان آن ها را بسته بندی عالی به شمار آورد و در نهایت این بسته بندی و پاکت های کاغذی هستند که از هر نظر، مناسب و خوب به شمار می روند.

با وجود این که کیسه و بسته بندی های پلاستیکی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و پارگی دارند، ولی امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، کیسه و پاکت های کاغذی مقاوم تری نیز تولید شده اند که از هر نظر در برابر رطوبت و فرسایش، مقاوم و پایدار هستند و این موضوع نشان می دهد که بسته بندی های کاغذی نقش برجسته و پر رنگی در صنعت بسته بندی آینده خواهند داشت.

کیسه و بسته بندی های کاغذی هم چنین از نگاه فرآیند مصرفی نیز امتیاز و صرفه های بیشتری نسبت به کیسه های پلاستیکی دارند. این کیسه ها پس از مصرف وارد چرخه و سیکل بازیافت می شوند و چون بازیافت آن ها نسبت به کیسه های پلاستیکی و نایلونی هزینه بر و پر مصرف نیست، دوباره مورد استفاده قرار می گیرند و به چرخه ی تولید باز می گردند که البته عموم جامعه از امتیاز و فایده های مادی و محیطی آن بهره مند خواهد شد.

پاکت کرافت

در پایان لازم است یادآوری کنیم که نهاد های قانون گذار و مرتبط با صنعت و تجارت، نقش پر رنگی در سیاست گذاری، فرهنگ سازی و هموار ساختن مسیر و راه استفاده از کیسه های کاغذی دارند که اگر نادیده انگاشته شود، تلاش و کوشش صنعت بسته بندی برای ایجاد فرهنگ استفاده از این کیسه ها، راه به جایی نخواهد برد.

 

برای دانلود فایل مقاله ی «چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت»


کلمات کلیدی : کاغذ کرافت، پاکت کرافت، کاغذ کاهی، کاغذ ساندویچی، ساک تبلیغاتی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/03/03
در این مقاله به چگونگی بسته بندی ظروف حساس و شکستنی با کمترین آسیب برای پست و اسباب کشی پرداخته ایم...
1400/01/14
روش های خلاقانه زیادی وجود دارند که کاغذ کرافت قهوه ای را از سادگی در میاورد، شما با کمک این روش ها می توانید با هزینه کم کاغذ کادو های خودتان را درست کنید.
1400/01/10
ساخت دکوری برای تزئین خانه با کاغذ کرافت تنها با 4 وسیله ارزان درست می شود و