خروج

چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت


با وجود گسترش و پیشرفت تکنولوژی و صنعت چاپ و بسته بندی, هنوز می بینیم که مردم و مصرف کننده ها چندان تمایل و انگیزه ای برای استفاده از روش و ابزار های مدرن و جدید بسته بندی ندارند و بیشتر به استفاده از بسته بندی های پیشین و رایج در گذشته هم چون کیسه های پلاستیکی, نایلون و نایلکس و دیگر مشتقات پلیمری, رغبت نشان می دهند.

حال پرسشی که مطرح می شود, این است که چرا مردم و مصرف کننده ها هنوز تمایل و رغبتی برای استفاده از روش و ابزار های نوین بسته بندی هم چون کاغذ کرافت, پاکت و کیسه های کاغذی, کیسه و بسته بندی های پارچه ای و پلی پروپیلن نشان نمی دهند و نسبت به آنها بی اطلاع هستند؟

در این مقاله سعی داریم تا با پرداختن به مقایسه ای میان امتیاز های کیسه و پاکت های کرافت نسبت به کیسه و بسته بندی های پلاستیکی, نایلونی و پلیمری, مصرف کننده و دیگر افرادی را که به هر گونه ای با این مسئله و موضوع های مشابه در تماس هستند، نسبت به امتیاز و فایده های استفاده از کیسه و پاکت های کرافت و کاغذی آگاه سازیم. پس اگر شما هم هنوز درک و آگاهی چندانی درباره ی امتیاز و فایده های استفاده از پاکت کرافت یا مضرات استفاده از کیسه و پاکت های پلاستیکی ندارید, با ما همراه شوید.

بسته بندی محصول

کیسه و پاکت های کاغذی و کرافت مقاومت بیشتریی دارند. گرچه برای میوه و کالاهای بزرگ و حجیم مانند هندوانه, بهترین گزینه، هم چنان همان کیسه های بزرگ و مقاوم پلاستیکی هستند، اما تجربه و البته صنعت بسته بندی ثابت کرده است که کیسه های کاغذی و پاکت های کرافت، برای کالا های کوچک هم چون شیرینی، نان و گوشت و ماهی، مناسب تر هستند. اگر بخواهیم در یک جمله شرح دهیم، باید بگوییم که گرچه بسته بندی های پلاستیکی هم چون کیسه ها و گونی های پلاستیکی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و کش آمدن دارند، ولی چون از نظر سلامت و کیفیت بسته بندی امتیاز کم تری از کیسه و بسته بندی های کاغذی و پاکت های کرافت می گیرند، نمی توان آن ها را بسته بندی عالی به شمار آورد و در نهایت این بسته بندی و پاکت های کاغذی هستند که از هر نظر، مناسب و خوب به شمار می روند.

با وجود این که کیسه و بسته بندی های پلاستیکی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و پارگی دارند، ولی امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، کیسه و پاکت های کاغذی مقاوم تری نیز تولید شده اند که از هر نظر در برابر رطوبت و فرسایش، مقاوم و پایدار هستند و این موضوع نشان می دهد که بسته بندی های کاغذی نقش برجسته و پر رنگی در صنعت بسته بندی آینده خواهند داشت.

کیسه و بسته بندی های کاغذی هم چنین از نگاه فرآیند مصرفی نیز امتیاز و صرفه های بیشتری نسبت به کیسه های پلاستیکی دارند. این کیسه ها پس از مصرف وارد چرخه و سیکل بازیافت می شوند و چون بازیافت آن ها نسبت به کیسه های پلاستیکی و نایلونی هزینه بر و پر مصرف نیست، دوباره مورد استفاده قرار می گیرند و به چرخه ی تولید باز می گردند که البته عموم جامعه از امتیاز و فایده های مادی و محیطی آن بهره مند خواهد شد.

پاکت کرافت

در پایان لازم است یادآوری کنیم که نهاد های قانون گذار و مرتبط با صنعت و تجارت، نقش پر رنگی در سیاست گذاری، فرهنگ سازی و هموار ساختن مسیر و راه استفاده از کیسه های کاغذی دارند که اگر نادیده انگاشته شود، تلاش و کوشش صنعت بسته بندی برای ایجاد فرهنگ استفاده از این کیسه ها، راه به جایی نخواهد برد.

 

برای دانلود فایل مقاله ی «چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «چند نکته درباره ی استفاده از کاغذ کرافت»


کلمات کلیدی : کاغذ کرافت، پاکت کرافت، کاغذ کاهی، کاغذ ساندویچی، ساک تبلیغاتی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد