خروج

دستور پخت کیک فنجانی یا کاپ کیک


کیک از جمله خوراکی و ابزار های ویژه ی پذیرایی است که کاربرد و استفاده ی گسترده ای در مراسم های مختلف، به ویژه مراسم های جشن و شادی، در سراسر جهان دارد. با وجود محبوبیت کیک فنجانی یا کاپ کیک در سراسر جهان و استقبال مردم جامعه های مختلف از این گونه ی خوراکی ها، ایرانی ها میل و رغبت بیشتری به مصرف کاپ کیک نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد که کاپ کیک در ایران از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد و طرفدار های بیشتری نسبت به دیگر نقطه های جهان داشته باشد.

کیک فنجانی در بیشتر جشن ها و مراسم ایرانی ها حضور دارد و همواره از آن به عنوان گزینه ای فانتزی و جدید برای میزبانی کردن یاد می‌کنند که البته سادگی پخت و تهیه ی آن نیز در این موضوع بی تاثیر نیست.

پخت کیک فنجانی، کاپ کیک

سادگی پخت، مقرون به صرفه بودن، زمان سریع تهیه و پخت، در دسترس بودن مواد و ابزارهای مورد نیاز برای پخت کیک فنجانی، همگی از عامل های موثر و برجسته‌ای هستند که در استقبال مردم و مصرف کننده‌ها از این گونه ی خوراکی اثر گذار هستند و این چنین محبوبیتی را برای این نوع خوراکی پدید آورده‌اند.

در این یادداشت می‌خواهیم تا به بررسی و آنالیز کردن نحوه ی پخت و تهیه ی این ماده ی خوراکی پر طرفدار و البته پر مصرف، بپردازیم. شیوه ی پخت کیک فنجانی یا کاپ کیک، موضوع این مقاله خواهد بود.

مواد مورد نیاز برای پخت کیک فنجانی خانگی

همچون هر خوراکی و پختنی دیگری، در این مورد هم شرط نخست برای پرداختن به دستور پخت، بحث کردن راجع به ماده های اولیه و مورد نیاز است. همان گونه که پیش از این یاد کردیم، کاپ کیک از جمله خوراکی های پر مصرف و محبوب است و یکی از دلیل های مصرف بالای این خوراکی را، ماده های اولیه ی ارزان و در دسترس دانستیم.

پخت کیک فنجانی، کاپ کیک

ماده های اولیه ی کاپ کیک عبارتند از:

آرد: 180 تا 200 گرم

شکر: 130 گرم

بکینگ پودر: یک قاشق غذا خوری

شیر: 100 گرم

کره: 150 گرم

عسل: 1 قاشق کوچک

تخم مرغ: دو عدد

پودر قهوه: به میزان لازم

شیوه ی تهیه ی کاپ کیک: کره و شکر را با دست یا با هم زن (با سرعت متوسط)، هم بزنید تا رنگ آن به حالت کرمی درآید. سپس در حین هم زدن، می‌توانید تخم مرغ و عسل را به آن اضافه کنید و دوباره آن را هم بزنید. پس از این نوبت به اضافه کردن آرد و بکینگ پودر می‌رسد. برای این کار لازم است از بکینگ الک شده استفاده کنید و پس از آن، شیر و قهوه را کم کم، به دیگر ماده ها اضافه نمایید و دوباره آن را هم بزنید تا ماده های مختلف و به کار رفته، به خوبی با هم ترکیب و مخلوط شوند.

ظرف کاپ کیک کاغذی

حالا ماده ی اولیه ی شما آماده است و می‌توانید آن را درون کپسول های مخصوص کاپ کیک بریزید و داخل فر قرار دهید تا بپزد. لازم است قبل از قرار دادن درون فر، فر را روشن کنید و آن را روی دمای 170 درجه قرار دهید. مدت زمان 25 تا 30 دقیقه برای پخت کیک فنجانی شما مناسب است و می‌توانید اندکی پس از پخته شدن کیک ها، در آوردن آن ها و سرد شدن کاپ کیک، روی آن‌ها را با خامه و دیگر ماده های مورد استفاده، تزئین کنید و جلوه ی خوبی به آن‌ها بدهید و میل کنید.

خرید آنلاین انواع کپسول کیک

 

برای دانلود فایل مقاله ی «دستور پخت کاپ کیک»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «دستور پخت کاپ کیک»


کلمات کلیدی : کاپ کیک، کیک فنجانی، کاغذ کیک، پخت کیک، کاغذ کیک ارزان


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/08/19
ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف و وسایل دور ریختنی در خانه و مدرسه بچه ها را ساعت ها سرگرم می‌کند.
1399/07/05
قیف خامه زنی کاغذی از کاغذ مومی یا کاغذ روغنی ساخته می‌شود و این قیف ها را خودتان هم می‌توانید در خانه بسازید. چگونه می توانیم قیف پلاستیکی درست کنیم؟
1399/07/05
قیف خامه زنی یا قیف قنادی یکی از لوازم شیرینی پزی و آشپزخانه است که برای تزئین کیک، شیرینی، حلوا و غیره استفاده می‌شود.