خروج

از استیکر چه می دانیم؟


استیکر نامی انگلیسی است که برای سازه های تبلیغاتی خاصی به کار می رود. استیکر ها به طول معمول، به برچسب های خاصی که تصویر های جذاب و تبلیغاتی دارند اطلاق می شوند. این دست کالا های تبلیغاتی، همواره مورد پسند و کاربرد مصرف کننده های مختلف بوده است و با وجود گسترش چشم گیر تکنولوژی و پیشرفت جامعه، هنوز هم از بین نرفته اند و در قالبی جدید (مجازی) در بستر رسانه های اجتماعی حضور دارند.

استیکر

با وجود تاریخ دور و دراز همه ی آن چه یاد شد، هنوز عمده ی مردم از زمان و چگونگی ساخته شدن استیکر ها بی خبر هستند. پس نگارنده بر آن شد تا به واسطه ی این مقاله، نگاهی بر روند ساخته و فراگیر شدن استیکر میان مردم داشته باشد.

استیکر

چه میزان با استیکر آشنایی دارید؟

از آن جایی که زمان زیادی از تولید و توزیع انبوه استیکر های مختلف در بستر اینترنت و تلفن های همراه می گذرد، به همین دلیل تصمیم داریم تا اندکی از کارکرد های پیشین استیکر را برای خواننده مرور کنیم.

باز آمد بوی ماه مدرسه ...

گرچه به موهبت تکنولوژی، امروز بیش از دیگر دوره ها درباره ی استیکر می شنویم، ولی استیکر چندان موضوع جدید و تازه ای نیست. کافی است مروری در خاطره های کودکی به خصوص دوره ی مدرسه تان داشته باشید تا یاد استیکر ها که اون زمان به نام «برچسب صد آفرین» شناخته می شدند، در ذهن تان زنده شود.

استیکر

بله. آن چه که امروز به وفور در فضای مجازی رد و بدل می شود، پیش از این نشان و جایزه ای بود که برای گرامی داشت دستاورد های چند روز یک دانش آموز به او اعطا می شد.

در دیگر کابردها، می توانیم به استیکر های به کار رفته در پاکت های نامه و دعوت نامه ها اشاره کنیم که کاربرد زیادی در مناسبت ها و پیام های مختلف داشت. پس تا اینجا می توانیم کاربرد های زیر را برای استیکر تعریف کنیم:

  1. تشویق: از مورد های موثر و پر کاربرد تری است که عموم مردم نیز بخشی از خاطره های خوب دوره ی مدرسه ی خود را در این مورد می یابند.
  2. دعوت نامه و پاکت نامه: دعوت نامه و پاکت نامه از دیگر سازه های چاپی هستند که استیکر کاربرد زیادی در آن ها دارد.
  3. لوح تقدیر: استیکر ها از جمله ابزار های مهم برای استفاده در گونه های مختلف لوح تقدیر و نامه های تشکر بوده اند.
  4. اسباب بازی: استیکر های مختلف از شخصیت داستان ها، فیلم ها و انیمیشن ها، طرفدار های زیادی میان کودکان دارد.
  5. اطلاع رسانی: برای درج اطلاعات و داده های مفید و کاربردی بر روی ماشین، کالا و دیگر ابزار ها، می توان از استیکر استفاده کرد. کاربرد آن سریع، آسان و به صرفه است.

استیکر

استیکر از کجا و چگونه پدید آمد؟

با وجود کاربرد های مختلف و گسترده ی استیکر، هنوز عموم مردم درباره ی چگونگی پیدایش و ابداع آن اطلاع چندانی ندارند. به همین سبب، بنا داریم تا در مقاله ی بعدی، به تحلیل، بررسی و مرور تاریخ و پیشینه ی ابداع و طراحی استیکر بپردازیم.

برای دانلود فایل مقاله ی «از استیکر چه می دانیم؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «از استیکر چه می دانیم؟»


کلمات کلیدی : استیکر، چاپ، برچسب، تبلیغات


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/24
کسب و کار های خانگی و کوچک می توانند با چاپ استیکر اختصاصی بسته بندی خود را بهتر و جذاب تر کنند و از یکی از تکنیک های اساسی بسته بندی استفاده کنند.
1399/10/05
چاپ بنر در انواع مختلف و سایز های مختلف انجام می‌شود و هر کسی بر اساس ایده و نیاز هایش می‌تواند چاپ بنر اختصاصی و شخصی سازی شده انجام دهد. در بین همه روش های چاپ بنر...
1399/10/04
چاپ بنر کم هزینه است، به راحتی توجه مخاطبان را جلب می کند و بسیار با دوام است. به همین دلیل روش خوبی برای بازاریابی و تبلیغات با بودجه کم است اما قبل از چاپ بنر نکات مهمی...