خروج

بروشور


آیا می خواهید بروشور خود را با طرح ایده خودتان طراحی کنید؟

یکی از فرمت های مناسب برای بروشور، برشورهای سه صفحه ای است. این برشورها متداول ترین سبک بروشور بوده و می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

در واقع بروشور راه مناسبی برای ایجاد تعادل بین مطالب آموزنده و بصری است که می خواهید به مخاطب منتقل کنید و به شما این اجازه را می دهد تا با در نظر گرفتن فضای تعیین شده، به ترتیب اولویت مقاصد و مطالب مختلف مورد نظر خود را بیان کنید.

قبل از ایجاد یک برشور باید جانب احتیاط را رعایت کرده و اطمینان حاصل کنید که پروژه شما شامل همه مواردی که انتظار دارید می شود و همه چیز به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد، از طراحی تا چاپ!

از چه ابزار طراحی استفاده می کنید؟

اول از همه باید توانایی خود و  ابزار طراحی که قرار است استفاده کنید  را در نظر بگیرید. بهترین انتخاب برای طراحی بروشور برنامه های  InDesign و QuarkXPress هستند و هر کدام استانداردهایی برای طراحی و صفحه بندی نیز دارند.

برای برخی طراحان که برنامه های ویرایشگری مثل فوتوشاپ را به ایجاد طرح ترجیح می دهند، برنامه Scribus طرح های لایه باز خود را برای دانلود رایگان ارائه می کند.

 

اما اگر شما یک تازه کار هستید بهترین گزینه برای شما برنامه های Microsoft Publisher و Microsoft Word می باشد چون این برنامه ها قالب های  از قبل طراحی شده و آماده چاپ دارند و کار با آنها مستلزم مهارت خاصی نیست پس به ساده ترین شکل ممکن می توانید بروشور خود را طراحی کنید. 
 
بروشور

 

البته این احتمال که برای کار خود نیاز به یک سرویس چاپ حرفه ای و ماهر داشته باشید وجود دارد خصوصا اگر بخواهید بروشور خود را در تیراژ بالا و کیفیت فوق العاده چاپ کنید.

 

اگر قصد انجام این کار را دارید پیشنهاد می کنیم به جای شروع یک پروژه از ابتدا تا انتها، یک قالب آماده انتخاب کنید و یا کار خود را به یک طراح حرفه ای بسپارید. بسیاری از سایت هایی که خدمات چاپی انجام می دهند نیز پیشنهادات مناسبی برای ارائه قالب های طراحی شده دارند.
 
فتوشاپ

 

برای طراحی بروشور خود اول از همه برنامه مورد نظرتان را باز کرده و یک صفحه جدید ایجاد کنید. ابعادی که برای بروشور در نظر می گیرند متفاوت است اما شایع ترین سایز آن 27.94 * 21.59 می باشد.

 

البته با توجه به نیازتان می توانید از سایزهای:
 35.56 * 21.59 (legal size) ،
 43.18 * 27.94 (tabloid size) ، 
64.77 * 27.94 (the largest size for content-heavy brochures) استفاده کنید.

 

 

حالا اندازه عرض و ارتفاع مورد نظر خود را نسبت به نیازتان وارد کنید.
 
سایز بروشور

 

از آنجائیکه طرح مورد نظر یک بروشور سه قسمتی می باشد باید اندازه های خود را بر همین اساس در نظر بگیرید و به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. اگر می خواهید که فوری و ساده این کار را انجام بدهید فقط کافی ست که عرضی که برای بروشور خود در نظر گرفته بودید را تقسیم بر سه کنید.

اما اگر قصد دارید کارتان را با ظرافت و دقت بیشتری انجام دهید لازم است اندازه آن قسمت کوچکی از صفحه را که تا می شود هم در نظر بگیرید.

مثلا اگر بروشور سایز 27.94 * 21.59 را در نظر گرفته اید، عرض یک قسمت از بروشور شما 9.2075 و دو قسمت دیگر 9.36625 می شود،

 بروشور  35.56 * 21.59، عرض یک قسمت از بروشور  11.7475 و دو قسمت دیگر 11.90625 خواهد شد،

بروشور سایز 43.18 * 27.94 ، عرض یک قسمت 14.2875 و دو قسمت دیگر 14.44625 می شود،

 

و برای بروشورهای بزرگتر با سایز 64.77 * 27.94 ، عرض یک قسمت 21.2725 و برای دو قسمت دیگر 21.74875 در نظر بگیرید.
 
طراحی بروشور

 

برای اینکه مطمئن شوید طرح شما به طور کامل بروشورتان را پوشش می دهد و فضای خالی باقی نمی گذارد باید طرح را کمی بزرگتر از اندازه کاغذ خود در نظر بگیرید.

این اندازه اضافی که در نظر می گیرید تضمین می کند که هیچ فضای خالی در اطراف و حاشیه بروشور چاپ شده شما ایجاد نمی شود که طرحتان را بهم بریزد. معمولا برای این کار اندازه 0.3175  سانتی متر بزرگتر از کادر هر صفحه در نظر می گیرند.

 

اگر پرینتر شما این نتظیمات را ندارد به یاد داشته باشید که هنگام ایجاد فایل خود تنظیمات مورد نظرتان را انجام دهید.
 
چاپ بروشور

 

 

علاوه برا رعایت تمام موارد بالا، دقت کنید که طرحتان را در یک فضای امن قرار دهید. منظور ما از فضای امن، یعنی فاصله 0.3175  از حاشیه صفحه که مطمئن شوید ذره ای طرح شما بریده نخواهد شد و طرحتان کامل نمایش داده می شود.
 
بروشور تبلیغاتی

 

طراحی یک بروشور برای اولین بار به خصوص اگر قرار باشد پروژه را از صفر تا صد به تنهایی انجام دهید ممکن است آنطور که می خواهید نباشد ولی امیدواریم با مطلبی که در اختیارتان گذاشتیم کار را برای شما ساده تر کرده باشیم.

جهت دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:
بروشور.pdf


کلمات کلیدی : بروشور، طراحی بروشور، آگهی، تبلیغ، طراحی، تبلیغات


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/02
نمی‌توان منکر شد که فرانسوی ها صاحب سبک مخصوص در تمام بخش های هنری هستند و طراحی گرافیک هم یک ابزار هنری برای انتقال یک مفهوم است. طراحی گرافیک فرانسوی...
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...