خروج

چگونه کیسه های برنج را تمیز کنیم؟


در مقاله های پیشین، به تحلیل فایده ها و کاربردهای کیسه های برنج صنعتی، از جمله کیسه های پلی پروپیلن و پارچه ای پرداختیم.

دانستیم که این کیسه ها، بر خلاف کیسه های پلاستیکی،

 • از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند.

 • هیچ آسیبی برای محیط زیست ندارند و به عبارتی، دوست محیط زیست به شمار می روند.

 • مقرون به صرفه هستند.

 • امکان سفارشی سازی دارند.

 •  طرح، اندازه و جنس های مختلفی و متنوعی دارند.

 • هزینه ی مارکتینگ و بازاریابی را کاهش می دهند.

 • حمل و نگهداری ساده ای دارند.

 • در جذب مشتری و راضی نگه داشتن او موثر هستند.

 • پس از مصرف دور انداخته نمی شوند و می توان برای مورد های مصرفی دیگری آن ها را به کار گرفت.

بسته بندی

با این حال، این تمام ماجرا نیست. هم چون هر کالا و ابزار دیگری، این کیسه ها هم به مراقبت و نظافت نیاز دارند و به همین دلیل نگارنده بر آن شد تا در این مقاله، بخشی را به نگه داری و تمیز کردن کیسه برنج های صنعتی و پارچه ای اختصاص دهد.

شست و شوی کیسه های برنج

پیش از هر چیز لازم است به یاد داشته باشید که گرچه کیسه های برنج صنعتی، بهتر از کیسه های پلاستیکی و رایج هستند، اما با این حال نباید فراموش کنیم که روی این کیسه با رنگ های صنعتی طراحی و پرداخته شده است. به همین جهت لازم است که دقت زیادی در شست و شوی آن داشته باشیم. در ادامه به نکته های مهم در این رابطه می پردازیم:

بسته بندی

 • اطمینان حاصل کنید که کیسه از هر ماده، ابزار و هر چیزی که درون آن یا بیرون آن قرار گرفته است، خالی شود.
 • گرچه روشن است، ولی یادآوری آن بی ضرر نیست. توصیه می شود کیسه های برنج را به صورت جداگانه و بدون هیچ گونه تماسی با دیگر لباس ها و پارچه ها شست و شو دهید. با این روش از رنگ دادن کیسه به لباس و لباس به کیسه پیش گیری خواهید کرد.
 • بهتر است هر کیسه را به صورت جداگانه شست و شو دهید. اگر چند کیسه برنج پارچه ای دارید، توصیه می شود که هر یک را به صورت جدا شست و شو دهید تا هم از تمیزی و شست و شوی مناسب آن اطمینان پیدا کنید، و هم از ترکیب شدن آلاینده و انتقال میکروب به کیسه ها، پیش گیری نمایید.
 • اطمینان داشته باشید که آب دمای مناسبی دارد. دمای بیش از اندازه آب، سبب آسیب زدن به طراحی روی کیسه، پخش شدن رنگ، ذوب شدن ماده های به کار رفته در رنگ آمیزی کیسه و مهم تر از همه، فرسوده شدن بافت کیسه می شود. دمای سرد و بیش از اندازه کم نیز سبب می شود تا کیسه به خوبی شسته نشود و میکروب ها درون آن باقی بمانند. پس توصیه می شود که دمای مناسبی را برای شست و شوی کیسه های پارچه ای در نظر بگیرید.
 • آب کشی و خشک کردن از مرحله هایی هستند که دست کمی از شستن کیسه ها ندارند. سعی کنید فرآیند آب کشی را دقیق و کامل انجام دهید و از خارج شدن آب های چرک اطمینان حاصل نمایید. هم چنین توصیه می شود کیسه را پس از آب کشی و برای خشک کردن، در محلی تمیز و عاری از هر گونه گرد و غبار، حشره های موذی و آلاینده قرار دهید. کیسه ی مرطوب پتانسیل بالایی برای جذب هر گونه آلاینده ای دارد.

بسته بندی

بر خلاف آن چه که عموم مردم باور دارند، کیسه های برنج پارچه ای و صنعتی هم می تواند به میزانی آلودگی جذب کند و همین سبب می شود تا هر از گاهی نیاز به شست و شو و نظافت داشته باشد. با این حال، شست و شوی این کیسه ها نیز روش خاص خود را می خواهد که اگر به درستی انجام نگیرد، آسیب های جدی برای سلامتی افراد خواهد داشت.

برای دانلود فایل مقاله ی «چگونه کیسه های برنج را تمیز کنیم؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «چگونه کیسه های برنج را تمیز کنیم؟»


کلمات کلیدی : تمیز، کیسه، کیسه برنج، نگه داری


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.
1400/01/22
مصرف درست برنج فواید زیادی برای جوانسازی پوست و مو، لاغری، سلامت قلب و دستگاه گوارش و... دارد. فقط کافی است بدانید چگونه باید برنج را مصرف کنید.
1400/01/20
بسته بندی برنجی که از شالیزار کشت شده و برای فرستادن به شالیکوبی آماده می‌شود با بسته بندی برنج برای فروش در مغازه یا صادرات فرق می‌کند.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ