خروج

کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی مواد غذایی در منزل


 

بسته بندی در منزل و قرارداد با شرکت بسته بندی: کدام بهتر است؟

شاید شما در حال شروع یک کسب و کار جدید هستید و می‌خواهید یک کالای جدید وارد بازار کنید یا یک بیزینس گسترش یافته هستید که می‌خواهد روش های جدید و به صرفه تر بسته بندی را امتحان کند. در هر صورت نحوه بسته بندی و تمام مسائل مربوط به آن تأثیر مستقیم روی موفقیت کار شما دارد. برای انتخاب نحوه بسته بندی دو راه وجود دارد:
قرارداد بستن با یک شرکت بسته بندی: به این معنی که بسته بندی محصولاتتان را به یک شرکت دیگر واگذار کنید که در زمینه بسته بندی تخصص دارد.
انجام دادن بسته بندی توسط خودتان: به این معنی است که روی لوازمی سرمایه گذاری کنید تا بسته بندی در منزل انجام دهید یا خط بسته بندی خودتان را راه بیندازید.

این دو راهی یکی از مهم‌ترین انتخاب هایی است که در هر کسب و کاری باید درباره آن تصمیم بگیرد.  این انتخاب به چند عامل مثل منبع در دسترس، تجربه مورد نیاز، بررسی بودجه بلند مدت و کوتاه مدت و غیره است. 

 

چرا باید از شرکت های بسته بندی استفاده کنیم؟

شرکت بسته بندی، فواید شرکت بسته بندی

به طور کلی سپردن بسته بندی به یک شرکت خارجی زمانی انجام می‌شود که هزینه های بسته بندی ارزان تر و کاربردی تر از بسته بندی در خود شرکت است.
شرکت های بسته بندی تجربه زیادی در این زمینه دارند و جزئیات و آپشن های زیادی به شما می‌دهند زیرا تمام تمرکزشان روی صنعت بسته بندی و تغییرات آن است. کسب و کارهای کوچک هم می‌توانند از شرکت های بسته بندی استفاده کنند تا سریع تر کیفیت و طراحی بسته بندی را بالا ببرند و حتی نیازی به سرمایه گذاری و هزینه بیشتری نسبت به بسته بندی در منزل نباشد.
شرکت های بزرگ هم معمولاً همه چیز را به شرکت های بسته بندی می‌سپارند تا بیشتر روی نقاط دیگر بیزینس تمرکز کنند. به طور کلی دلایل زیر می‌توانند باعث شوند یک کسب و کار با شرکت بسته بندی قرارداد ببندد:
•    نداشتن لوازم و تجربه کافی برای بسته بندی
•    به صرفه نبودن سرمایه گذاری روی لوازم بسته بندی
•    بسته بندی نیاز به لوازم خاص یا نیروی انسانی زیادی داشته باشد
•    شرکت های بسته بندی می‌توانند به صورت عمده محصولات را جا به جا و پخش کنند

 

چرا باید از بسته بندی در خانه استفاده کرد؟

بسته بندی در منزل، بسته بندی در خانه

بسیاری از شرکت ها( بزرگ و کوچک) ترجیح می‌دهند بسته بندی را در خود شرکت انجام دهند. به طور کلی راه اندازی خط تولید بسته بندی هزینه اولیه زیادی خواهد داشت اما بعد از اینکه تمام این هزینه ها پرداخت شدند و بازگشت پول بسیار عالی خواهد بود و یک سرمایه گذاری بلند مدت است. بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند خودشان در کنترل تمام انتخاب ها و مراحل کار باشند از بسته بندی گرفته تا ارسال کالا. از طرفی کسب و کارهای کوچک هم با استفاده از بسته بندی های خاص و هزینه کردن روی کارتن بسته بندی، کاغذ کرافت، برچسب و ... می‌توانند کار بسته بندی در منزل انجام دهند و نیازی به شرکت های بسته بندی نداشته باشند. هر نوع کسب و کاری ممکن است به دلایل زیر تصمیم به بسته بندی داخلی بگیرد:
•    سخت بودن ارتباط برقرار کردن و کنترل کردن شرکت بسته بندی
•    اصرار داشتن بر انجام تمام کارها زیر نظر یک مدیر
•    آماده نبودن کسب و کار از نظر مالی برای قرارداد بستن با شرکت بسته بندی
•    نیاز نداشتن به خدمات پیچیده و خاص بسته بندی


قرارداد بستن با یک شرکت بسته بندی برای تولید و طراحی بسته بندی، انجام بسته بندی در منزل یا راه اندازی خط بسته بندی در شرکت خودتان کاملاً بستگی به کسب و کار شما و نیاز های به خصوص شما دارد و یک فرمول ثابت برای همه صدق نمی‌کند. شما می‌توانید برای سفارش انواع بسته بندی با چاپ و طراحی ویژه با مجتمع چاپ تورنگ تماس بگیرید و اگر می‌خواهید بسته بندی در منزل انجام دهید می‌توانید لوازم مورد نیازتان را با بهترین قیمت از فروشگاه تورنگ به صورت آنلاین خریداری کنید.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

بسته بندی در منزل و قرارداد با شرکت بسته بندی: کدام بهتر است؟

 

آیا شما هم از وضع نا به سامان اقتصاد به ستوه آمده­اید؟

آیا از کار کردن برای دیگران خسته شده اید و قصد دارید کسب و کار مخصوص خودتان را راه اندازی کنید؟

آیا در تامین هزینه های ایجاد اشتغال و کارآفرینی بازمانده اید و به دنبال راهی هموار هستید؟

اگر پرسش های بالا توانسته تلگنری در شما ایجاد کند، با نگارنده همراه شوید تا از فرصت بی مانند و سودآور کسب و کار خانگی، با محوریت صنعت چاپ و بسته بندی، آگاه شوید.

این مقاله به کسب و کار خانگی بسته بندی برنج و خشکبار می پردازد.

بسته بندی

چقدر گیرت میاد؟؟

نیازی به گفت و گو ندارد که نخستین و اساسی ترین هدف هر کسب و کار و اشتغالی، ایجاد درآمد و بیشینه ساختن سود است. پس بی راه نخواهد بود اگر ما نیز در گام نخست، به تحلیل و بررسی میزان سودآوری و درآمد زایی بسته بندی در منزل بپردازیم.

میزان سود و بازدهی هر کسب و کاری، از راه کم کردن هزینه ها (داده ها) از درآمد (ستاده ها) به دست می آید. بسته بندی خشکبار در منزل به چند دلیل درآمد زا و سودآور است:

شما برای بسته بندی خشکبار در منزل، به جا و محل خاص و البته گران قیمتی هم چون کارخانه نیاز ندارید. هزینه ی آزمایشگاه، هزنیه ی پرسنل، هزینه های ثابت هم چون نگهداری فضا و محل کار، همه و همه، از عامل هایی هستند که در بسته بندی مواد غذایی و خشکبار در منزل وجود ندارند و به همین دلیل، سبب افزایش سودآوری و بازدهی کسب و کار خانگی می شوند. گرچه، این گونه هم نیست که تصور کنیم برای راه اندازی چنین کسب و کارهایی در واقع هیچ سرمایه ای نیاز نیست.

بسته بندی

بی مایه فطیره

کسب و کار بسته بندی برنج و خشکبار در خانه، هر چند به میزانی بسیار اندک، ولی در هر حال به سرمایه نیاز دارد. در ادامه به هزینه های راه اندازی کسب و کار خانگی بسته بندی خشکبار، اشاره می کنیم:

 • هزینه ی ثبت علامت تجاری: همان گونه که در مقاله های پیشین بارها به آن پرداختیم، امروزه موفقیت در کسب و کار، بیشتر در تبلیغات، طراحی و بسته بندی کالا نمود دارد. پس پیشنهاد می کنیم، علامت تجاری، برند و طراحی و بسته بندی درخور و مناسبی برای کالای خود بیابید.
 • هزینه ی خرید دستگاه بسته بندی: این مورد بیشتر به خواست و هدف شما بستگی دارد. به بیانی دیگر "هر چقدر پول بدی، همون قدر آش میخوری". دستگاه های بسته بندی مواد غذایی با امکان های گوناگون و مشخصات مختلف در بازار وجود دارند و هر یک نیاز و هدفی را پاسخ گو هستند.
 • جنست جور باشه: در این مقطع لازم است تا داوطلب، به تامین و تهیه ی مواد اولیه و مورد نیازش برای راه اندای این شغل بپردازد. حال این ماده های اولیه می توانند برنج، خشکبار و دیگر ماده ها غذایی مورد نظر باشند. در این گام پیشنهاد می شود خواننده، درک و شناخت درستی از مرغوبیت ماده ی اولیه، نگهداری و خرید آن داشته باشد. 
 • حمل و نقل: پس از تولید کالا و بسته بندی مودر نظر، لازم است آن را به دست طرف مقابل برساند که البته هزینه ی حمل و نقل را به فروشنده تحمیل می کند.
 • هزینه ی بازاریابی: پس از این لازم است تا کالا و سرویس خود را به مخاطب و کاربرهای خود معرفی و عرضه نماید.
 • هزینه ی پروسه ی تولید: این خود به هزینه هایی چون هزینه ی برق، گاز و دیگر هزینه های مرتبط با فرآیند بسته بندی خشکبار اشاره دارد. از سویی دیگر، در صورت تمایل می توانید نیروی کار مورد نظرتان را به کار بگیرید که البته به میزان مشخصی برای شما هزینه خواهد داشت.
 • هزینه ی طراحی و چاپ بسته بندی: بسته های لازم برای این کار باید از پیش طراحی و چاپ شوند و این نیز هزینه خواهد داشت.

بسته بندی

بر اساس آن چه یاد شد، میانگین سود خالص هر بسته را می توان بین 1400 تا 2100 تومان بر آورد کرد که البته بسته به نوع کاغذ، بسته بندی، ماده های به کار رفته و دیگر عامل های مربوط به طراحی و چاپ بسته بندی، می تواند نوسان داشته باشد.

بسته بندی

در این مقاله به معرفی و تحلیل یک نمونه از شغل های خانگی که در ارتباط با بسته بندی و ماده های غذایی است، صحبت کردیم. شغل های خانگی از جمله گزینه های مهم و استراتژیک برای رشد اقتصادی هر کشور است که جدا از فایده های اقتصادی اش برای خانوارها، دستاورد های اقتصادی کلانی برای کشور به همراه خواهد داشت که از جمله ی آن می توانیم به افزایش تولید ناخالص داخلی، افزایش سطح رفاه و ایجاد گردش مالی اشاره کنیم. در مقاله ی بعدی به نحوه ی تامین سرمایه برای این کار می پردازیم.

برای دانلود فایل مقاله ی «کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی».

چگونه با «بسته بندی» کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟ .............

 

کسب و کار خانگی تان را راه اندازی کنید

با استمرار حرکت رو به جلو و فزاینده ی تکنولوژی، بیم آن می رود که ماشین ها رفته رفته جای انسان ها را بگیرند و نیرو های انسانی گوناگون، به ویژه قشر کارگر، زندگی شغلی خود را در معرض تهدید های مختلف بیابد. با وجود همه ی تهدید ها و پیامد ها، نگارنده فرصت هایی هم در این عرصه می یابد. برای نمونه می توانیم به کسب و کار های خانگی در عرصه ی بسته بندی اشاره کنیم. برگ میوه، مربای خانگی، حبوبات و حتی برنج و دیگر ماده ها و فرآورده های غذایی خانگی، از جمله نمونه هایی هستند که به لطف تکنولوژی و ماشین های پیشرفته و البته چابک، رشد قابل توجهی داشته اند.

بسته بندی

بسته بندی یا مواد نگه دارنده، پرسش این است...

گرچه صنعتی شدن و اتوماسیون، زندگی را برای بشر ساده و سریع کرده است، با این حال پیامد هایی هم به همراه داشته است که یکی از آن ها، بحث نگه داری مواد غذایی است.

همان گونه که می دانیم، نگه داری مواد غذایی، گرچه سبب ماندگاری بیشتر و بهتر غذا و خوراکی می گردد، اما اثر های جانبی قابل توجهی برای سلامتی دارد که اغلب از دید و توجه مصرف کننده دور می ماند. از بین رفتن منبع های معدنی، ماده های مقوی و طعم ماده ی خوراکی، تنها بخشی از پیامد های استفاده از مواد نگه دارنده هستند.

در این مقاله نگارنده قصد دارد تا با معرفی و بررسی شیوه های مختلف بسته بندی که پیامد و اثر جانبی کمتری دارند، مخاطب را نسبت به این موضوع آگاه سازد.

بسته بندی

باکتری رو خفه کن

عمده ی روش های بسته بندی، با هدف نابودی باکتری انجام می گیرند و ابزار مورد نظر برای این موضوع، گرفتن اکسیژن از کالا و بسته بندی است. با ممانعت کردن از ورود اکسیژن به بسته بندی، باکتری ها کشته می شوند و رشد نمی کنند.

سه روش عمده برای بسته بندی (با کم ترین میزان مواد نگه دارنده) وجود دارد که عبارتند از:

 1. تغییر دادن میزان اتمسفر بسته
 2. کنترل کردن میزان اتمسفر درون بسته
 3. بسته بندی وکیوم

در ادامه هر یک را بررسی می کنیم.

بسته بندی

 1. تغییر دادن میزان اتمسفر بسته

این روش که به اختصار آن را MAP می نامند، بر کاهش اکسیژن بسته تمرکز دارد. در این روش میزان اکسیژن داخل بسته بندی به کم ترین میزان می رسد و با دیگر گاز هایی که کم ترین میزان اکسیژن را دارند، جای گزین می گردد. کربن دی اکسید و نیتروژن، دو جایگزین عمده برای این منظور هستند که میزان آن در ماده های غذایی و بسته بندی های مختلف، متفاوت است.

 1.  کنترل اتمسفر بسته بندی

روش نخست بیشتر در زمان بسته بندی کاربرد دارد و پس از آن، فایده ای نخواهد داشت. به این دلیل که پس از بسته بندی، کالا و ماده ی غذایی دوباره تنفس خواهد داشت و همین تنفس سبب رشد باکتری ها خواهد شد. به همین سبب برای ماندگاری های بالا تر، از روش دوم یا CAP استفاده می شود. در این روش، افزون بر وارد کردن گاز های جاذب اکسیژن به بسته بندی کالا، رطوبت و حرارت کالا نیز کنترل می شود تا سلامت آن هم چنان پس از بسته بندی نیز پایدار باشد.

 1. VAC

در این روش که "وکیوم" نام دارد، هوای داخل بسته تا حد امکان تخلیه می گردد و مشخص است که این فرآیند هیچ گاه به صورت کامل رخ نخواهد داد و همواره درصدی از هوا (هر چند بسیار اندک)، درون بسته بندی کالا وجود خواهد داشت. با خروج اکسیژن از داخل بسته، ارگانیسم های درون آن فرصت تنفس و در نتیجه رشد را از دست خواهند داد. هم چنین نبود اکسیژن، از اکسیده شدن کالا و ماده ی غذایی پیش گیری می کند و همین سبب ثابت ماندن رنگ ماده ی غذایی می شود.

بسته بندی

گرچه هر سه مورد یاد شده، جزو بهینه و به صرفه ترین روش های نگه داری ماده های غذایی هستند، اما فراموش نکنیم که هر ماده ای برای بقا و حفظ فایده و ارزش هایش، به فضا و اکوسیستم طبیعی خود نیاز دارد که اگر از آن سلب یا دگرگون شود، خاصیت و فایده ی نخستین خود را می بازد. پس بهتر است تا جایی که امکان دارد، از ماده های غذایی تازه استفاده کنیم و روش های نگه داری را بیشتر برای مورد های به جا و درستش (صادرات، انتقال مواد غذایی به منطقه های محروم و دور از دسترس و دیگر مورد های مشابه)، به کار بگیریم.

برای دانلود فایل مقاله ی «چگونه با بسته بندی کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «چگونه با بسته بندی کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟»


کلمات کلیدی : کارآفرینی، خود اشتغالی، بسته بندی مود غذایی در منزل


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.