خروج

کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی


 

آیا شما هم از وضع نا به سامان اقتصاد به ستوه آمده­اید؟

آیا از کار کردن برای دیگران خسته شده اید و قصد دارید کسب و کار مخصوص خودتان را راه اندازی کنید؟

آیا در تامین هزینه های ایجاد اشتغال و کارآفرینی بازمانده اید و به دنبال راهی هموار هستید؟

اگر پرسش های بالا توانسته تلگنری در شما ایجاد کند، با نگارنده همراه شوید تا از فرصت بی مانند و سودآور کسب و کار خانگی، با محوریت صنعت چاپ و بسته بندی، آگاه شوید.

این مقاله به کسب و کار خانگی بسته بندی برنج و خشکبار می پردازد.

بسته بندی

چقدر گیرت میاد؟؟

نیازی به گفت و گو ندارد که نخستین و اساسی ترین هدف هر کسب و کار و اشتغالی، ایجاد درآمد و بیشینه ساختن سود است. پس بی راه نخواهد بود اگر ما نیز در گام نخست، به تحلیل و بررسی میزان سودآوری و درآمد زایی بسته بندی در منزل بپردازیم.

میزان سود و بازدهی هر کسب و کاری، از راه کم کردن هزینه ها (داده ها) از درآمد (ستاده ها) به دست می آید. بسته بندی خشکبار در منزل به چند دلیل درآمد زا و سودآور است:

شما برای بسته بندی خشکبار در منزل، به جا و محل خاص و البته گران قیمتی هم چون کارخانه نیاز ندارید. هزینه ی آزمایشگاه، هزنیه ی پرسنل، هزینه های ثابت هم چون نگهداری فضا و محل کار، همه و همه، از عامل هایی هستند که در بسته بندی مواد غذایی و خشکبار در منزل وجود ندارند و به همین دلیل، سبب افزایش سودآوری و بازدهی کسب و کار خانگی می شوند. گرچه، این گونه هم نیست که تصور کنیم برای راه اندازی چنین کسب و کارهایی در واقع هیچ سرمایه ای نیاز نیست.

بسته بندی

بی مایه فطیره

کسب و کار بسته بندی برنج و خشکبار در خانه، هر چند به میزانی بسیار اندک، ولی در هر حال به سرمایه نیاز دارد. در ادامه به هزینه های راه اندازی کسب و کار خانگی بسته بندی خشکبار، اشاره می کنیم:

  • هزینه ی ثبت علامت تجاری: همان گونه که در مقاله های پیشین بارها به آن پرداختیم، امروزه موفقیت در کسب و کار، بیشتر در تبلیغات، طراحی و بسته بندی کالا نمود دارد. پس پیشنهاد می کنیم، علامت تجاری، برند و طراحی و بسته بندی درخور و مناسبی برای کالای خود بیابید.
  • هزینه ی خرید دستگاه بسته بندی: این مورد بیشتر به خواست و هدف شما بستگی دارد. به بیانی دیگر "هر چقدر پول بدی، همون قدر آش میخوری". دستگاه های بسته بندی مواد غذایی با امکان های گوناگون و مشخصات مختلف در بازار وجود دارند و هر یک نیاز و هدفی را پاسخ گو هستند.
  • جنست جور باشه: در این مقطع لازم است تا داوطلب، به تامین و تهیه ی مواد اولیه و مورد نیازش برای راه اندای این شغل بپردازد. حال این ماده های اولیه می توانند برنج، خشکبار و دیگر ماده ها غذایی مورد نظر باشند. در این گام پیشنهاد می شود خواننده، درک و شناخت درستی از مرغوبیت ماده ی اولیه، نگهداری و خرید آن داشته باشد. 
  • حمل و نقل: پس از تولید کالا و بسته بندی مودر نظر، لازم است آن را به دست طرف مقابل برساند که البته هزینه ی حمل و نقل را به فروشنده تحمیل می کند.
  • هزینه ی بازاریابی: پس از این لازم است تا کالا و سرویس خود را به مخاطب و کاربرهای خود معرفی و عرضه نماید.
  • هزینه ی پروسه ی تولید: این خود به هزینه هایی چون هزینه ی برق، گاز و دیگر هزینه های مرتبط با فرآیند بسته بندی خشکبار اشاره دارد. از سویی دیگر، در صورت تمایل می توانید نیروی کار مورد نظرتان را به کار بگیرید که البته به میزان مشخصی برای شما هزینه خواهد داشت.
  • هزینه ی طراحی و چاپ بسته بندی: بسته های لازم برای این کار باید از پیش طراحی و چاپ شوند و این نیز هزینه خواهد داشت.

بسته بندی

بر اساس آن چه یاد شد، میانگین سود خالص هر بسته را می توان بین 1400 تا 2100 تومان بر آورد کرد که البته بسته به نوع کاغذ، بسته بندی، ماده های به کار رفته و دیگر عامل های مربوط به طراحی و چاپ بسته بندی، می تواند نوسان داشته باشد.

بسته بندی

در این مقاله به معرفی و تحلیل یک نمونه از شغل های خانگی که در ارتباط با بسته بندی و ماده های غذایی است، صحبت کردیم. شغل های خانگی از جمله گزینه های مهم و استراتژیک برای رشد اقتصادی هر کشور است که جدا از فایده های اقتصادی اش برای خانوارها، دستاورد های اقتصادی کلانی برای کشور به همراه خواهد داشت که از جمله ی آن می توانیم به افزایش تولید ناخالص داخلی، افزایش سطح رفاه و ایجاد گردش مالی اشاره کنیم. در مقاله ی بعدی به نحوه ی تامین سرمایه برای این کار می پردازیم.

برای دانلود فایل مقاله ی «کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «کارآفرینی و خود اشتغالی از راه بسته بندی».


کلمات کلیدی : بسته بندی، کار آفرینی، اشتغال زایی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/08
نی نوشیدنی تنها به شکلی که ما می‌شناسیم وجود ندارد. بعضی نی های نوشیدنی صرفاً جهت سرگرمی و زیبایی ساخته می‌شوند و بعضی نی های دیگر جنبه حرفه‌ای‌تری دارند.
1399/08/05
بسته بندی میوه خشک مهم‌ترین قسمت نگهداری از این محصول است زیرا اگر بسته بندی میوه خشک مناسب نباشد تمام زحمات ساختش به هدر می‌رود.
1399/08/01
پاکت کرافت ایستاده یکی از بسته بندی های پرطرفدار چای شکسته، چای قلم، چای سبز و دمنوش است.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ