خروج

دستگاه های چاپ و بسته بندی کیسه برنج


دستگاه های بسته بندی برنج

شاید این پرسش برای شما هم مطرح شده باشد که این کیسه های رنگارنگ و زیبا و خوش طرحی که در اطراف مان می یابیم، چگونه و با استفاده از چه دستگاه هایی تولید می شوند؟

در این یادداشت، به معرفی و بررسی دستگاه های مختلف بسته بندی می پردازیم و روش کار هر یک را تحلیل می کنیم.

ماشین بسته بندی

هرچه لاغر تر، چابک تر

وزن یکی از عامل های تعیین کننده در سرعت و فرآیند انجام بسته بندی است. هرچه وزن کالا و بسته ی شما کم تر باشد، دستگاه سریع می تواند فرآیند بسته بندی را انجام دهد.

اگر بسته سنگین و بزرگ بود چیکار کنیم؟؟؟؟

نگران نباشید. برای این هم راه حلی هست. ماشین و دستگاه های بزرگ و به عبارتی "کارخانه ای"، برای این منظور طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه ها می توانند حجم و بسته های سنگینی از برنج، حبوبات و دیگر ماده های غذایی را، در سریع ترین زمان، بسته بندی و به شما عرضه کنند. پس اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، باید بیان کنیم که در کل دو گونه ماشین و دستگاه بسته بندی وجود دارند، یکی دستگاه بسته بندی های سنگین و حجیم و دیگری دستگاه بسته بندی های سبک و کم وزن. در ادامه نمونه هایی از هر یک را می آوریم.

ماشین بسته بندی برنج

  • دستگاه دوخت ریلی

این دستگاه، ساده ترین و ارزان ترین روش برای بسته بندی برنج، مواد غذایی و حبوبات است. در این روش شما ابتدا مقدار مشخصی از برنج، حبوبات یا دیگر ماده های غذایی را درون کیسه ی پلاستیکی (این دستگاه فقط برای کیسه های پلاستیکی جواب می دهد)، می ریزید و سپس سر کیسه و بسته بندی، با دستگاه دوخته می شود. پیشنهاد می شود که پیش از دوخت و بسته بندی، بسته را وزن کنید تا میزان ماده و محتوای آن را در دست داشته باشید. هم چنین این دستگاه برای بسته بندی های بیش از هشت کیلو پیشنهاد نمی شود.

اگر بسته بندی از جنس پارچه بود چیکار کنیم؟؟؟؟

نگران نباشید. برای این مورد هم دستگاه ارزان و مناسبی وجود دارد که در مورد بعدی بررسی می شود.

ماشین بسته بندی

  • دستگاه گونی دوز

این دستگاه همه ی نگرانی های شما را نسبت به مورد پیشین، بر طرف می کند. این دستگاه برای گونه های مختلف کیسه، از جمله پلاستیکی و کیسه های پارچه ای، به ویژه گونی، مناسب است و می توانید از آن برای وزن های بالا نیز استفاده کنید. نظر به آن چه یاد شد، این دستگاه بیش تر کارکرد و کاربردی کارگاهی دارد. با این حال اگر فضای کافی در اختیار باشد، می توان از آن در خانه نیز استفاده کرد.

ماشین بسته بندی

  • دستگاه نیمه اتوماتیک توزین

همان طور که از نام آن مشخص است، این دستگاه بیش تر کاربرد کارخانه ای و صنعتی دارد. در این دستگاه، ابتدا کیسه توسط ماژول بالا بر یا به صورت دستی، وارد مخزن پر کن می شوند و پس از پر شدن، بر روی ریل قرار می گیرند و با دستگاه های گونی دوز دوخته می شوند. هم چنین ترازویی در این دستگاه تعبیه شده است که امکان وزن کشی برنج را فراهم می کند.

بر خلاف مورد پیشین که برای پر کردن برنج و حرکت دادن آن به نیروی انسانی نیاز است، این مورد همه ی مرحله های پر کردن، بسته بندی و بیرون دادن کیسه را به صورت اتوماتیک انجام می دهد. برای استفاده از این دستگاه، تنها کافی است که پارچه و کیسه را درون آن قرار دهید. دستگاه خود کیسه را دوخت می زند، آن را پر می کند و در نهایت بسته بندی را انجام و کیسه را به شما تحویل می دهد.

برای آشنا شدن با مدل های مختلف دستگاه های چاپ و بسته بندی کیسه برنج، می توانید به دیگر مقاله های مربوطه از نگارنده، در لینک های زیر مراجعه کنید.

ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج (1)

ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج (2)

ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج (3)

هم چنین برای دانلود فایل مقاله ی «دستگاه های چاپ و بسته بندی کیسه برنج»، می توانید بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «دستگاه های چاپ و بسته بندی کیسه برنج»

 


کلمات کلیدی : کیسه برنج، ماشین بسته بندی، ماشین چاپ، ماشین دوخت کیسه


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.
1400/01/22
مصرف درست برنج فواید زیادی برای جوانسازی پوست و مو، لاغری، سلامت قلب و دستگاه گوارش و... دارد. فقط کافی است بدانید چگونه باید برنج را مصرف کنید.
1400/01/20
بسته بندی برنجی که از شالیزار کشت شده و برای فرستادن به شالیکوبی آماده می‌شود با بسته بندی برنج برای فروش در مغازه یا صادرات فرق می‌کند.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ