خروج

چرا کیسه های برنج صنعتی بهتر است؟


کیسه برنج: دیروز و امروز

شاید نسل جوان امروز کم تر کیسه های برنج قدیمی را به یاد داشته باشد. تا پیش از پیدایش کیسه های برنج امروزی و شیک و مدرن، عموم کیسه های برنج به شکل گونی های بافتنی و یا کیسه های پلاستیکی تهیه می شدند. به موهبت تکنولوژی و صنعتی شدن، رفته رفته کیسه های برنج خود نیز لباس های قشنگ تری تن کردند و سطح انتظار مشتری را بالا بردند. در این یادداشت به تحلیل و چرایی اهمیت کیسه های برنج صنعتی نسبت به دیگر کیسه های برنج می پردازیم.

کیسه برنج

  • کیسه برنج های صنعتی از ترکیب پارچه و پلی پروپیلن هستند که سبب استحکام و الستیسیته (کشش) بیشتر کیسه می شود.
  • بر خلاف کیسه های برنج پلاستیکی و دیگر ابزارهای نگه داری برنج (قوطی، جعبه و پلاستیک)، این کیسه ها دوست محیط زیست هستند و مصرف کننده می تواند حتی پس از مصرف برنج، از آن در دیگر کار های خود (خرید میوه، نگه داری حبوبات و روش های این چنین)، استفاده کند. گذشته از این اگر کیسه دور انداخته شود، به سبب ساختار آن، قابل باز یافت است و آسیبی به محیط نمی زند.
  • به دلیل امکان چاپ آسان بر روی کیسه برنج های صنعتی، تولید کننده ها فرصت بی مانند و استراتژیکی برای بازاریابی و سفارشی سازی کالای خود یافته اند. همین عامل سبب می شود تا فروشنده اندکی در مرحله ی بازاریابی پیش روی کند و با اعمال طرح، اطلاعات و برند سازمان خود بر روی کیسه، پیوند عمیق تری با مشتری ایجاد کند. این مورد هم چنین کاربردی زیبایی شناسانه نیز دارد و با کاربرد رنگ و طرح های مختلف، سبب می شود تا شهروند و خریدار، تجربه ی جذاب و دل نشینی از خرید و فروشگاه رفتن داشته باشد. هم چنین تولید کننده و مشتری می تواند طرح و ساختار مورد نظر خود را سفارش دهد و از این راه، کیسه ی برنج خود را از دیگر رقیب ها متمایز سازد که خود گونه ای مزیت رقابتی به شمار می رود.

کیسه برنج

  • حمل و نگه داری راحت: این کیسه ها به دلیل سایز، طراحی و ساخت بهینه و روش مندی که دارند، قابلیت حمل و نقل ساده، سریع و مناسب تری را برای مشتری فراهم می کنند. گذشته از حمل و نقل، سادگی در جا به جا کردن و نگه داری در فروشگاه و خانه، از دیگر مزیت های این نوع کیسه های صنعتی و استاندارد است.
  • ماندگاری برند: کیسه های بافته شده و پلاستیکی، به دلیل نداشتن امکان درج اطلاعات تولید کننده، سبب می شدند تا مشتری پیوندی مقطعی با تولید کننده داشته باشد و در صورت تمایل، نتواند برای خرید های بعدی به تولید کننده ی مورد نظر رو کند. کیسه های صنعتی اما با درج اطلاعات کامل تولید کننده، خود می توانند گونه ای ابزار دائمی برای ارتباط با مشتری باشند. به این صورت مشتری پس از مصرف برنج و رضایت بخش بودن نتیجه می تواند از راه مستقیم با تامین کننده وارد معامله شود.

کیسه برنج

  • مطمئن: کیسه های صنعتی به این دلیل که توسط کارخانه، با پرسنل کار آزموده و با نظارت های زیاد تولید و بسته بندی می شوند، مطمئن تر از کیسه های گونی سنتی و بدون نام و نشان هستند. تصور کنید گونی برنجی را خریداری می کنید و پس از باز کردن آن متوجه کیفیت نا مرغوب برنج و یا وجود عیب و ایرادی درون بسته بندی می شوید. به چه کسی رجوع می کنید؟ آیا می توانید تولید کننده را شناسایی نمایید که در آینده از آن جنس برنج و تامین کننده ی مورد نظر خریداری نکنید؟ کیسه های برنج صنعتی، به دلیل داشتن نام و نشان، دست کم این امکان را به شما می دهند که اگر برنج خریداری شده یا حتی بسته بندی نا مرغوب بود، در آینده از تامین کننده ی مورد نظر خریداری نکنید.

کیسه برنج

در این مقاله به جنبه های مثبت و کاربردی استفاده از کیسه های برنج صنعتی به جای کیسه های گونی و بافتنی پرداختیم. از دید نگارنده، افزایش جمعیت، صنعتی شدن و پیشرفت جامعه سبب شدند تا شیوه های تولید و پخش کالا نیز دگرگون شود و ساختاری دیگر بیابد. بسته بندی و پخش برنج نیز از جمله مورد هایی است که از گذشته تا کنون دگرگونی های زیادی را تجربه کرده است که کیسه های برنج صنعتی، یکی از دستاورد های آن هستند.

برای دانلود فایل مقالۀ «چرا کیسه های برنج صنعتی بهتر است؟»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقالۀ «چرا کیسه های برنج صنعتی بهتر است؟»

 


کلمات کلیدی : کیسه برنج، کیسه برنج صنعتی، کیسه برنج پلی پروبیلن، کیسه برنج پلاستیکی، گونی برنج


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.
1400/01/22
مصرف درست برنج فواید زیادی برای جوانسازی پوست و مو، لاغری، سلامت قلب و دستگاه گوارش و... دارد. فقط کافی است بدانید چگونه باید برنج را مصرف کنید.
1400/01/20
بسته بندی برنجی که از شالیزار کشت شده و برای فرستادن به شالیکوبی آماده می‌شود با بسته بندی برنج برای فروش در مغازه یا صادرات فرق می‌کند.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ