خروج

خودت بسته بندی رو یاد بگیر و گرنه رقیبت یادت میده


در این مقاله نگارنده به تحلیل و بررسی جایگاه بسته بندی در صنعت تولید و صادرات برنج می پردازد و در تلاش است تا جنبه های گوناگون استفاده از بسته بندی (با تمرکز بر بسته بندی پارچه ای) در صنعت تولید و صادرات برنج را، تحلیل و بررسی نماید.

  1. قیمت

هم چون هر موضوع دیگری، این پول، هزینه و قیمت است که همیشه حرف نخست را می زند. گرچه روش های مختلفی برای بسته بندی برنج وجود دارند، ولی نسبت به همه ی آن ها، بسته بندی پارچه ای مقرون به صرفه تر است و به سادگی می توان بر روی آن اطلاعات و محتوای مورد نظر را چاپ کرد.  

طراحی و بسته بندی کالا

  1. ماندگاری

اسیدهای چرب و رطوبت دو عامل اصلی هستند که می توانند برنج را ضایع کنند. به دلیل این که برنج سفید اسید چرب پایینی دارد، اگر دور از رطوبت و در جای خنک نگه داری شود، در بلند مدت ماندگار خواهد ماند. بسته بندی برنج، به ویژه کیسه های پارچه ای و چند لایه ی برنج، با مانع شدن در نفوذ رطوبت به برنج، مانع از ضایع شدن آن می شوند.

احتیاط کنید: آن چه پیش از این یاد شد، تنها درباره ی "برنج سفید" درست است. "برنج قهوه ای" به سبب میزان بالای اسید چرب، ماندگاری بالایی ندارد و نمی تواند بیش از 18 ماه در قفسه بماند.

طراحی و بسته بندی کیسه برنج

  1. سادگی

بسته بندی برنج (به ویژه بسته بندی پارچه ای)، به فروشنده این امکان را می دهد تا به راحتی کیسه ی برنج را جا به جا و در قفسه ها جا دهد. هم چنین، مشتری می تواند به راحتی کیسه را برداشته و میزان مشخص و البته قابل توجهی برنج را، به سادگی با خود حمل کند و در خانه قرار دهد. افزون بر این، سادگی در بسته بندی برنج، بر فرآیند صادرات نیز اثرگذار خواهد بود و دلیلی می شود تا کارگزار های مربوطه بتوانند به سادگی حمل و نقل برنج را انجام دهند. گذشته از این، با افزایش و رشد برند های مختلف و متنوع در زمینه ی تولید و توزیع برنج، بسته بندی و طراحی کالا، به یک رکن اساسی و اثرگذار بر تصمیم گیری خریدار تبدیل شده است. به این معنا که خریدار یا وارد کننده، به دلیل نداشتن وقت، توجه و تمرکز کافی، در بیشتر مورد ها، کالا را از روی بسته بندی و طراحی آن قضاوت و گزینش می کند.

طراحی و بسته بندی کیسه برنج

"از میان 100 درصد کالاهایی که سالانه روانه ی بازار می شوند، 95 درصد آن ها با شکست و بی میلی عموم مصرف کننده ها رو به رو می شوند. پژوهش گرها دلیل این مهم را در بسته بندی و مارکتینگ جست و جو و عنوان کرده اند که عموم مصرف کنند ها، به این دلیل که روزانه با کالا و تصمیم های خرید مختلفی مواجه هستند، دیگر کمتر فرصت و تمرکز برای بررسی کالا می یابند و همین سبب می شوند تا بسته بندی و طراحی کالا، نقش عمده و مهمی در تصمیم گیری آن ها برای خرید داشته باشد."

بسته بندی و طراحی کیسه برنج

در این یادداشت به تحلیل و بررسی عامل های موثر بر طراحی و بسته بندی کالا به ویژه برنج پرداختیم. دانستیم که جذاب و گیرا بودن بسته بندی کافی نیست و باید نکته های مهمی از جمله راحتی حمل و نقل، سادگی استفاده از کالا در فروشگاه، تمیز بودن و در نهایت قابل تشخیص بودن کالا، نیز مورد توجه قرار بگیرند تا برند و کالا بتواند جایی در بازار پیدا کند. نگارنده پیشنهاد می کند که اگر دل در گروی ایجاد و تحکیم برند خود دارید، هزینه و وقت کافی برای مارکتینگ کالا، به ویژه طراحی و بسته بندی آن در نظر بگیرید و گرنه رقیب های شما این کار را انجام خواهند داد.

برای دانلود فایل مقاله ی "خودت بسته بندی رو یاد بگیر و گرنه رقیبت یادت میده"، بر لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل مقاله ی "خودت بسته بندی رو یاد بگیر و گرنه رقیبت یادت میده"

 


کلمات کلیدی : بسته بندی، طراحی، بازاریابی، بسته بندی برنج، کیسه برنج


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.