خروج

بسته بندی غذای حیوانات


داشتن لیبل مشخصات و یا چاپ محتویات و مشخصات محصول روی بسته بندی مواد غذایی امری اجباری و در عین حال رقابتی برای تولیدکنندگان مواد غذایی می باشد. زیرا عموم مصرف­ کنندگان ترجیح می دهند بدانند محصولی که قرار است استفاده کنند دقیقا از چه مواد تشکیل شده، دارای چه میزان از انرژی بوده و چقدر از کالری مورد نیاز بدن آنها را در طول روز تامین می کند و...

چاپ لیبل

حال اینکه این موضوع در تغذیه گروه افراد حساس تر مثل کودکان، سالمندان و یا حتی حیوانات خانگی بیشتر حائز اهمیت می باشد.

زیرا هر یک از این گروه ها به دلیل حساسیت های خاص فیزیکی که دارند ممکن است بر اثر تغذیه نامناسب دچار مشکلات و اختلالات جبران ناپذیری گردند. بنابراین قبل از هر گونه تصمیم درباره نوع تغذیه حیوانات خانگی خود باید از سلامت و پاکیزگی غذای آنها اطمینان حاصل کنید زیرا هرگونه آب یا غذای آلوده می تواند منشا بیماری های مهلک برای آن ها باشد.

غذای حیوانات

مهمترین عامل در حفظ پاکیزگی و جلوگیری از آلودگی می تواند بسته بندی آن باشد. در صورتی که غذای حیوانات خانگی با بسته بندی استاندارد ارائه گردد از نفوذ میزان قابل توجهی از آلودگی جلوگیری خواهد شد.

برای حیوانات تغذیه مناسب جهت رشد، ادامه فعالیت، حفظ شادابی و سلامتی لازم و ضروری است بطوریکه با یک بررسی ساده از وضعیت پوست و انعطاف آن، میزان درخشندگی چشم، ضربان قلب و... میتوان به سلامت تغذیه آن ها پی برد.

برای مثال غذای مفید و سالم مورد نیاز برای گربه باید شامل مقداری از موادی مثل کربوهیدرات ها، ویتامین ها و از همه مهم تر پروتئین ها باشد.

مواد مورد نیاز روزانه سگ نیز باید ترکیبی متعادل که شامل ویتامین ها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری مثل امگا 3، پروتئین ها و چربی ها باشد.

توصیه می شود تعادل را در تغذیه حیوانات خانگی خود رعایت کرده و از آن ساده نگذرید؛ مثلا چون سگ و گربه تمایل شدیدی به اعتیاد به پروتئین دارند ممکن است بعد از دیدن تمایل شدید آنها به خوردن غذاهایی مثل ماهی حس کنید آنها عاشق خوردن ماهی هستند و وعده های ماهی را برای آنها بیش از حد مجاز در نظر بگیرید که این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا نوعی ماده سمی ممکن است در وعده های غذای سگ و گربه که یکی از مواد تشکیل دهنده آن ماهی است به وجود بیاید که برای سلامتی آنها مضر بوده و حیات آنها را به مخاطره می اندازد و در کل هر ماده غذایی که بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد ممکن است در دراز مدت سبب ایجاد آلرژی گردد.

بسته بندی غذای حیوانات

پس نتیجه می گیریم غذای حیوانات خانگی باید دارای این دو ویژگی مهم باشد:

-شامل میزان مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز بدن حیوان باشد

-میزان انرژی مورد نیاز بدن حیوان را تامین کند

غذای سگ و گربه معمولا به دو صورت غذای خشک و غذای کنسروی در بازار ارئه می گردد.

غذای سگ و گربه

غذای خشک به ظاهر شبیه خرده بیسکوییت هایی به رنگ قهوه ای هستند که در واقع از ترکیب مواد غذایی مناسب برای سگ و گربه تشکیل شده و خشک شده و میزان رطوبت آن حدود  6 الی 10 درصد است.

غذای کنسروی نیز مانند غذای خشک مخلوط مواد غذایی مورد نیاز سگ و گربه است با این تفاوت که دارای پروتئین و چربی بیشتری نسبت به غذای خشک بوده و میزان رطوبت آن خیلی بیشتر از غذای خشک بوده و در حدود 60 تا 80 درصد می باشد.

 

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی غذای حیوانات" روی لینک زیر کلیک کنید:

 فایل مقاله "بسته بندی غذای حیوانات"


کلمات کلیدی : چاپ، بسته بندی، بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی غذا، غذای سگ، غذای گربه


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.