خروج

خلاقیت در بسته بندی نوشیدنی


بسته بندی مواد غذایی خصوصا نوشیدنی باعث می شود تا محصول از مشکلاتی که در حین حمل و نقل به وجود می آید، حفظ شود و رنگ و طعم محصول از لحاظ کیفیتی کاملا حفظ شود. مقوله بسته بندی نوشیدنی از دیرباز مطرح بوده است اما تولید کنندگان باید تلاش کنند تا در دنیای رقابت امروز، به بسته بندی های شکیل روی آورند. بسته بندی هایی که در عین ساده و کاربردی بودن، خلاقیت هم به همراه داشته باشند.

در همین راستا یک شرکت برزیلی با خلاقیتی که در طراحی بسته بندی نوشیدنی شرکتش انجام داده است، توانسته است حس خوب تازگی و طراوت را به مشتری القا کند. این ایده آن قدر جذاب است که زمانی که شما نوشیدنی را در دست تان می گیرید، انگار میوه تازه در دست دارید و باید آن را پوست بکنید.

این شرکت طراحی بسته بندی نوشیدنی های خود را به شکل زیر ارائه کرده است که تداعی کننده جنس و شکل میوه هایی ست که نوشیدنی از آن ها تهیه شده است. شما برای باز کردن این نوشیدنی باید پوسته دور نوشیدنی را بکنید که دقیقا شکل پوست کردن میوه است و همین کار باعث می شود حس خوبی به مشتری القا شود که در حال پوست کردن یک میوه است.

بسته بندی نوشیدنی

بسته بندی خلاقانه نوشیدنی

یکی دیگر از بسته بندی های خلاقانه نوشیدنی، بسته بندی کوکاکولا ست. این شرکت به دلیل استفاده از قوطی های مخصوص نوشیدنی، مانند سایر بسته بندی ها نمی تواند روی شکل و طرح بسته بندی خلاقیت به خرج دهد چون کارهایی به این شکل، باعث تغییر رنگ و برند آن و عدم شناسایی آن توسط مشتری می شود. به همین دلیل این شرکت دست به ایده بهتری زده است. او نوشیدنی خود را به دو تکه تقسیم کرده است تا برای زمانی که یک نوشیدنی برای یک شخص زیاد بود، یا دو نفر می خواستند اندازه یک نوشیدنی پول پرداخت کنند، از این طراحی کمک بگیرند.

بسته بندی نوشیدنی

نمونه جالب دیگر بسته بندی نوشیدنی را می توانید در شکل زیر ببینید که یک نوشیدنی انرژی زا به شکل یک لامپ طراحی شده است. هدف از این طراحی این بوده است که مانند لامپ که همه جا را روشن می کند، این نوشیدنی هم شما را روشن می کند.

بسته بندی خلاقانه نوشیدنی

یک شرکت دیگر اقدام به طراحی بسته بندی نوشیدنی خاصی کرده است که روی آن یک عینک طراحی کرده است و می توان کارهای جالبی با آن انجام داد

بسته بندی نوشیدنی

همان طور که در نمونه های بالا مشاهده کردید، شرکت ها همواره به دنبال ایده های جذاب تر برای نشان دادن محصول شان می گردند. حتی اگر محصول شان فقط یک نوشیدنی ساده است. در ادامه نمونه های خلاقانه دیگری را مشاهده می کنید که می توانید از آن ها ایده بگیرید و برای طراحی محصول تان استفاده کنید. همیشه باید حرفی برای گفتن در بازار رقابت داشته باشید تا بتوانید به رقابت ادامه دهید. گاهی با یک طراحی ساده می توانید به این رقابت ادامه دهید و گاهی با استفاده از یک ایده ناب برای طراحی بسته بندی محصول تان.

بسته بندی خلاقانه مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی نوشیدنی


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،طراحی،طراحی بسته بندی،بسته بندی نوشیدنی،نوشیدنی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.