خروج

چاپ طلاکوب چیست؟


طلاکوب در واقع نوعی چاپ داغی است که به شیوه لتر پرس انجام میگیرد. طلا کوب در رنگ‌های مختلف از جمله طلایی، نقره‌ای، آبی، قرمز موجود میباشد. طلا کوب به دو صورت دستی و ماشینی انجام می‌شود.

فویل طلایی و جوهر فلزی طلا روش های عالی برای تزئین طراحی شما هستند، اما ما در چاپ هم می توانیم از روش هایی برای تقلید از اثر طلا با استفاده از cmyk  استفاده کنیم.

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب کاملا سلیقه ای ست و با توجه به اولویت انجام میشود که این اولویت‌بندی می‌تواند بین کیفیت، سرعت، صرفه اقتصادی و .... به وجود بیاید.

یکی از هیجان انگیر ترین چاپ های دیجیتال در حال حاضر چاپ سیلور و طلا کوب است. این تکنولوژی جدید به شما امکان می دهد از چاپ دیجیتال برای ایجاد جلوه های فلزی خیره کننده برای ابعاد چند بعدی در طراحی خود استفاده کنید.

جوهر خشک فلزی یک راه حل جدید و مقرون به صرفه است. چاپ های فلزی یک راه زیبا برای برجسته کردن عناصر مهم در صفحه می باشد، افزودن یک درخشش ظریف و خیره کننده.

استفاده از چاپ طلا کوب

بر روی آرم ها و عناصر کلیدی، مانند اسامی و عنوان های مهم و همچنین برای اضافه کردن اعتبار به مهر و نشان در دعوت نامه ها، گواهینامه ها و اسناد مهم می‌توانیم از چاپ طلاکوب استفاده کنیم.

چاپ طلاکوب

استفاده از فویل طلاکوب یک فرآیند چاپی ویژه است که از گرما، فشار و فیلم فویل استفاده می کند. فویل فلزی امروزه بیشتر دیده می شود - به ویژه فویل طلایی، فویل نقره ای، فویل مس و فویل های فلزی هولوگرافی - اما رول های فویل نیز در رنگ های متنوع در هر دو پوشش براق و مات در دسترس هستند.

استفاده از فویل طلایی در درجه اول محدود به کتاب ها و عناوین ادبی می‌باشد. برای چاپ متن طلایی در جلد کتاب، چاپگرها از قلمهای جداگانه از نوع سرب یا برنج استفاده می‌کنند.

فویل مهر زنی تا حدودی شبیه به مهر برجسته و حکاکی است. هنگامی که طراحی نهایی می‌شود، قالب های فلزی به شکل مناسب برای هر یک از فویل های رنگی که برای طراحی خاص طراحی شده اند، ایجاد می‌شوند. قالبها گرم می‌شوند و سپس با فشار کافی مهر می‌شوند تا یک لایه نازک فویل را به کاغذ بچسبانند و هر رنگ به صورت جداگانه از طریق چندین اجرا پیاده سازی می‌شود تا طرح نهایی ایجاد شود. اگر یک تصویر یا اثر طراحی شده بصورت سفارشی باشد، می توان یک قالب نهایی برای اجرای بهتر اثر ایجاد کرد.

جهت دانلود فایل مقاله "چاپ طلاکوب چیست؟ روی لینک زیر کلیک کنید.

 فایل مقاله "چاپ طلاکوب چیست؟"


کلمات کلیدی : چاپ طلاکوب، طلاکوب، لترپرس، چاپ داغی، چاپ دیجیتال، چاپ برجسته


لیسانس ادبیات و از طرفداران پر و پا قرص کتاب و کتابخوانی

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (4)
       

M.Khoram 1399/02/19 8:33:32

تجربه خوب و ارزشمندی رو ارایه دادید. خیلی تخصصی و در عین حال هنری بود. ممنون

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1399/02/19 ,

خوشحالیم که راضی هستید.

هومن باوندپور 1399/05/21 16:7:56

سلام. ممنون از مطلب خوبتون فقط کاش شم یه مقداری رو ویرایش متن ترجمه شده دقت بیشتری میکردین

نورا هاشمی پاسخ داده شده در تاریخ 1399/05/25 , 11:32:33

با سلام ممنون از توجه جنابعالی مقاله اصلاح شد .


مقاله بعدی

1401/05/29
چاپ UV چیست و چگونه انجام می‌شود؟ چاپ UV نوعی چاپ است که ویژگی های کاملا منحصر به فردی دارد. چاپ UV که...
1399/10/10
با گذشت زمان انتخاب های مختلفی برای چاپ روی پارچه به وجود آمده است به طوری که شما می تواند تکه ای از پارچه را وارد پرینتر کنید و...
1399/10/10
شما می توانید با چاپ دستی برگ و دیگر اشیایی که در طبیعت یافت می شوند آثار هنری زیبایی خلق کنید. جوهر چاپ قابل حل در آب برای چاپ با برگ مناسب البته...